Vehbi Dinçcan yazdı: ‘Seren, Gülben kavgaları’

Yıllar geçmiş yaşanan, hasis aynı aşk serüveninin getirdikleri ile mi? Yoksa bambaşka esbap mi? Yıllar öncesine döndüğümde, benim Ankara yıllarımda bu iki bacanak ile eli sıkı dostluğum vardı. Elbette ego Seren’i babasından çevre gani tanırdım.

Ankara’da de elimden geldiğince bindi vermişliğim vardı. Beş Altı misil Semra Özal’a verdiği konserlerin beraberinde olmuştum. Neyse uzatmayalım.

Seren haddinden fazla iyi kalpli, temiz yürekli ve hoşgörülü biridir. Ağzından lokmasını alsanız gıkını çıkarmaz. Amma o noktasına basmadığınız sürece. Ezcümle Seren vefalı ve dostlarıyla yaşamayı sever. Hangi yaşarsa yaşa kıymetiharbiye fiyat bilir.

Peki, Gülben anca midir? Katiyen valör bedel bilmez Gülben. Icap kızsın, lüzumlu bozulsun amma dostlukları bilcümle pir günlerde kalır, takkadak gördüğü yerde, o dahi eksiklik olmasın diye niteleyerek, ağzından çıkan iki çift fena hâlde söze sizin kandığınızı sanır. Amasya konserini hatırlar mı Gülben acaba? Yıllar ilk, daha kullanılmamış iken Amasya’birlikte tıpkısı hareket aldığında, benim arabamla gittiğinde, dönüşünde arabamın bozulması ile senelerce arabasız kaldığım günlerde benzeri kez eski olsun bile demediğini, ne yaptın. diye sormadığını bu günkü gibi bilirim. Ben hiçbir şekilde bahis üstelik etmemişimdir. Icap te yoktur. Bu çağ laf ediyorsam, hayırsızlık, vefa duygularının olmadığı görüntülerinin gerçeklerini terennüm etmek içindir. Haddinden Fazla bereketli hatırlarım. Ankara’dan geldiğimde, iki (O günün) kankileri Gülben ve Seren beni alıp, Fenerbahçe’birlikte ağırladıklarını ve içtikleri suyun üstelik ayrı gitmediği günlere şahidimdir. Maksim için diller döktüğünü unutmadım. Seren, (bu çevrim Sacit de söylüyor.) Gülben’i ast kadrosuna aldırmak için neler yaptığını bu alemde hareketli herkes biliyor. Bu güne bozukluk gelindi? Bu amaç niçin bitmedi? Seçkin molekül iki satırlık aşk amacıyla mi? Bence, Seren’in sahih olduğu bir tane sebep, Gülben’in vefasızlığıdır bu hakeza biline. Değme molekül yaşanabilir.

Ama Seren bildirme tahakküm günlerini yaşarken, sağlığından kaybederken de o çokça candan dostu, onun amacıyla saatlerce Sacit Aslan’ın kapısının önünde yatan Gülben, ‘Geçmiş olsun’ mesajı bile atmamıştır. Vefa çok koskocaman bir meziyettir. Gülben bu periyot o günkü dostlarını niçin unutmuştur?

Vehbi Dinçcan

Bir Cevap Yazın