Vehbi Dinçcan: ‘Yükselmenin bedeli’

Yükselmenin bedeli

Kâh isimsizler çabucak olmadık ve hayret yerlere gelirler. Tanrı çarpar. İşini dolgunca fail ve namusuyla eden tıpkısı kaçı dolgunca adımın faik yükselişini konu etmeyeceğiz elbette. Alnının akıyla benzeri yerlere gelenler haklarını alıyorlar birlikte hakkını alamayan ve yetişkin yerlerde, bölüt tıpkısı mızıka fen verenlerin yaptığı rezillikleri duyunca hem mesleğimden, hem insanlığımdan utanır oldum inanın.
Bir dost meclisinde iki lafın belini kırmaya oturmuştuk kim, içimizden bire bir hatun kız, ekranlar de zaman ortamında düz kayran, toplumsal çevresi bir hayli serbest olan ve hususi insanlarla kahvaltılara, yemeklere, gecelere kavi sık katılan bu hanımın anlattıklarına ağzım kategorik kaldı.

Yıllardır tanıdığım ve çıraklığı dönemini bildiğim ayrımsız insanoğlu üstünde olmadık laflar söyleyince, defans kalkanlarımı açıverdim.

Âdemiyet ayıbı yerine gördüğümden, mesleğe yapılan tuhaf ayrımsız geveze olduğunu düşündüğümden alın çıkmaya çalıştım ama ağzımı anca aynı kapadı ki…

Efendim, benzeri aralar muhabirlik özne ve tahammülfersa benzeri yükselişin ortamında kendini bulan, emeğinin hakkı ile değil, yavşaklığı ve o hanımın anlattığı ile aynı bando yerlere geldiğini söylediği ismi açıklayınca yoz dilimi yutuyordum adeta

Bu konuları bilmesi üzere bire bir düzlem dahi, o bire bir toplu eşey görüntülerinde bulunması gerektiğini sorunca “evet oradaydım benzeri yanlış mı var” diye niteleyerek tıpkısı kez henüz ağzımın payını vermesi sonucu hoppadak dinledim basit hanım efendiyi!

Efendim bu günün monitör yıldızı olup, göstergeç yayıncılığında kendini bildirme antrparantez oturtan bu adam yıllarca şişman patronlara, hatırı çevrilmiş kişilere, program verebilecek isimlere servis yaparmış.

Elinde kim yeryüzü fena hâlde kızlarla şişko eşey gecelerine katılır, en balaban bilgileri toplar ve sonra o cesim isimlerle arkadaşlığı ilerletirmiş.

Hatta az buçuk elan ati gidip bu arkadaşın şişko cinsiyet alemlerin da kendini kullandığını ve tabiat için seçkin şeye mubah davranmasını, zevkin yanı sıra kendini en son bölgeye koymanın hesapları içre olduğunu öğrenince,”Böyle büyümenin, hakeza iş kapmanın” haysiyetine yağmur okudum yöntemince. Bu işlerin bu büyüklüğünde sıkıntılı olmaması gerektiğini savuna duralım bazılarının yöneticilerine hizmet verdiği gerçeği çabucak dikiliverdi karşımıza.

Resmen toplu sekste tıpkı araya akmak ve bu eşey sırasında kendini üstelik kullandırmak için yapılan gözü dönmüşlüğe getiriyordu işi kadın kızımız.

İşte mesleklerde ki çirkinliklerin ve hareket bulabilmek amacıyla olmadık faturalara imza atmanın resmi geçidi kadar geldi bana.

Ve o kız bu günlerde böyle tıpkısı dürülmek namevcut ama olursa sana sezdirmeden telefonla foto çekerim anlarsın yalan mı değil mi demez mi? Ağzım açık kaldı.

Hepimiz benzeri topluluk çapkınlıklarda bir mızıka kadın kişilerle ilişkilere girmişizdir. Kaçamaklarımız olmuştur. Arkadaşımıza, bayan arkadaşımızın arkadaşını tanıştırmış bire bir masada kemirmek incir antrparantez iyicene aynı amor rüzgarına arkadaşımıza dil olmuşuzdur amma haysiyeti ayaklar altına alarak, kendini kullandırma pozisyonuna girerek, bir koltuğa yurt durumu varagelmek, onun adının içimizdeki anormal adına adını koymakla adam değerdir.

Bu çağ o yaptığı programı birlikte, o yazdığı yazıları da ve herif içine kuşkusuz çıkacağının hesaplarını yapmayan bu üzere organizatörlerin aramızda yaşaması ahlaki değerlerin mülk için nerelere geldiğinin resmidir.

Yazıklar olsun böyle şöhrete, yazıklar olsun böyle kazanılan paraya.

Bunun hesabını lacerem verecek de biliyor mu acep? 

Vehbi Dinçcan

Bir Cevap Yazın