Vehbi Dinçcan’dan Aziz Ersoy’a hatırlatma!..

Eren ’mağara diline biber

’Mozaik ’ ünlü bir albümle piyasaya gelmeye başladı Aziz Ersoy. Bereketli ses, iyi istimara ve… Ve işte o kadar eylemek kalıyor geriye. Benim fert dostum Bilal Özcan ’ın değerli eşi Şebnem ’le mülakat yapmış. Eee, uzunçalar tanıtımı var evet. O, röportajda dikkatimi çekici bazı söylemler oldu. Ermiş Ersoy, o çarkıt vefasını anca bire bir unutmuş ki zat birlikte hatırlamıyor. Ihtimal hatırlıyor bile işine gelmiyor.
’Everest tepesine, bazen elleri kanayarak, zaman zaman üstelik ayaklarının altı parçalanarak artık ’ ifadeleri ile süslemiş sanatkâr röportajını. Evet, doğrudur. Ama, on paralık kimsenin destek vermediğini, yalnız beş altı hocanın elinden tuttuğunu söylemesi, aha vefasızlığının sunu koskocaman göstergesidir. Ey, kayırıcı Aziz!

Bana seni getirdiklerinde, Ankara- Çankaya ’daki evinde al leğeninle çamaşır yıkamıyor muydun? TRT umumi müdürü, rahmetli Verimli Entelektüel Erdem ’in makamına giderken, elin ayağın titremiyor muydu? ’Beni bırakın, istemiyorum ’ diye arak arak tepinmiyor muydun? Hangi çabuk unuttun bunları? Bak kardeşim Muzo! Sen mefret tıpkısı sesi olan, yüce eş rekorları kıyamet ve Türk müziğine, geçmişseverlik şarkılarını kazandıran ve o şarkıları tekrar hatırlatan benzeri isimsin.

Çıktı ’yanımda dostum, bana yardım eden kimse olmadı ’ kabil söylemlerle resimlik satışını sübvansiyon istersen. Zaten sen okuyorsun kardeşim. Hocalarından meze ediyorsun. Seni ki götürdü Cahit Ünyaylar ’ın yanına? Cahit öğretmen, seni o büyüklüğünde pir yetiştirdi ki. Ardından, bu nostaljiler için heybetli sayılacak hocalığı birlikte Şanlı Hediye Kısaç yaptı.

Onları unutma filhakika üstelik, kırmızı leğeninin karşısından kaldıran, Merhum Verimli babanın karşısında salavat getirdiğin günleri da unutma emi. Aha; ’Vefa ’ burada tamam Muzo…
Bizim reklama ihtiyacımız namevcut de.

Vefa ’nın takkadak cihet adı olmadığını tıpkısı öğren e mi?

Vehbi Dinçcan /Devir

Bir Cevap Yazın