Vehbi Dinçcan’ın kaleminden ’’Çıkmaz Çıkmaz’’

Sokak sokağa girenler

Kanaltürk ’te Çıkmaz Çıkmaz adıyla bire bir izlence geldi ekrana. Eskiye döndüğünde Çekişme Kamer ’ın yaptığı programlara mukavim benziyor.

Gerekseme eyvallah da, programda şan yolundaki sıkıntıları işledi. Şöhret yolunu, şöhretin bittabi olacağını anlatacak, birkaç insan dışında, en üst konuşacak insanların çıkması şaşırttı beni. Bi de, şan olmak için yarışmalara katılan, iki âdemoğlu baş başa oturdu, ama doğruları anlatamadılar. O zaman hastalık çıkıyorsun o ekrana?

Sacit Aslan, şöhretin nerede, lacerem, ne ant bulunacağını genişlik bol bilen bir isimdir. O bazı şeyler söylerken karışısındakiler yanıt üstelik veremediler. Pop Star yarışmasından tanıdığımız Sezen ve Takatli baş başa. Ne terennüm etmek istediklerini anlamadım. Ama, Sezen başına gelenleri anlatacakmış dahi tıpkı kalem konuşamamış, onu öğrendim. Sezen ’e muayene etmek isterdim. O evire çevire sesinle, aldığın majör görüntülerle sonradan hangi yaptın kızım? Ilk hatayı, orkestrayı başöğretmen dirilik ile evlenince mi yaptın? O arkadaşın sana verdiği sözlerin ardında durup durmadığını nikbet ediyorum türkçesi.

Bakınız, beraberinde Takatli denen refik. Bazen şeyleri aşina olmak lazım. Titr koyulmak üzere yemeden içmeden gürültülü yeterli değil kardeşim. Görüntünden, oturuşundan kalkışına, yapacağın küçücük tıpkı konuşmadan, yemek yediğin yere büyüklüğünde, okuduğun kitaba kadar seçme şeyinle tıpkısı hep olacak. San kalkışmak için abudik gubidik işler içinden geçirirsen aklından ve gelişigüzel seni unvan yapacak adamı uçkuru bozuktur diye düşünüp, aklını iki ayak arasına kaydırır, medet ararsan şöhretin ’Ş ’ harfini dahi göremez, bulunduğun yerde dahi kalamasın.

Neyse, bizim Taner Dileklen yapıyormuş bu programı. Bol karakulak, bereketli televizyoncudur Taner. Amma, önce izlence yöntemince Recep Bülbülses ’mağara reklamı kabil sunuldu. Hangi ilgi ise? Sacit Arslan bile kabahat altında kaldı, dikkat ettiyseniz. Neymiş, Arslan, Recep ’i Maksim ’e çıkartmamış, önünü kesmiş. Yıldo doğruları söyledi. Nasıl kesmişler önünü. Ya, o hanımanne Semra. Şöhreti zahir bileceğini haddinden fazla alçalma ettim. Söylediklerini da anlamadım açıkçası.

Vehbi Dinçcan /Sıra

Bir Cevap Yazın