Vekil Fikri Işık:

İHA’dahi meydan kayran habere bakarak Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, YANLIŞSIZ Parti Kocaeli Diyar Teşkilatı yoluyla düzenlenen 84. Diyar Danışma Meclisi ’ne katıldı. AK Parti Kocaeli milletvekilleri ve kül kaza şehremaneti başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Vekil Işık, CHP ’ye yüklendi.

CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ’na seslenen Vekil Işık, “Sayın Kılıçdaroğlu, şayet sen bin 500 TL dediğinde kimesne buna bakmıyorsa ve DÜRÜST Fırka, 13 yıllık iktidar partisi, bin 300 TL dediğinde dizge alkışlıyorsa ve oyunu DOĞRU Parti ’ye veriyorsa, bu SELIM Öğür ’ye mahsus çekinmezlik kadar sana duyulan güvensizliktir. Tığ bu bakir dönemde CHP ’den, hele Sayın Kılıçdaroğlu ve yönetiminden vatandaşa hamaset verecek adımlar bekliyoruz. Topluma seçimden geçmiş apayrı şeyler söyleyip, seçimden bilahare ‘Bize hastalık oy vermediniz? ’ diye niteleyerek adisyon sormaya kalkmayın. Zaman, yani seçimden bir ay bilahare, söyleyeceğiniz rastgele söz kıymetlidir. Eğer seçimden geçmiş söylediklerinizde samimiyseniz, bugün o sözlerinizin arkasında durun. Türkiye ’nin bakir bire bir esas yapması üzere eş kudret ile birlikte, sair ihtilaf partileri ile birlikte çalışmaya başlayın. Armudun sapıydı, üzümün çöpüydü gibi bahanelerle seçimden geçmiş dile getirdiğiniz vaatleri unutmayın. Tıpkı üstelik CHP ’ye tıpkısı tavsiyemiz, bu milletin değerlerine sadece saygı duymakla kalmayın. Bu değerleri yaşamaya siz de çaba edin. Bu milletin değerlerini yaşadığınızı, içselleştirdiğinizi, özümsediğinizi gösterirseniz, milletimiz birlikte size görüş verir. Bizim milletimiz bu noktada yoz ali cenaptır. İnşallah bu süreçte CHP ’nin, MHP ’nin ve HDP ’nin tavrını alay malay göreceğiz. Arzumuz ve beklentimiz onların özellikle Yıpranmamış Anayasa doğmak üzere YANLIŞSIZ Fırka ’nin yapacağı, Türkiye ’nin yararına olan tekmil reformlara bindi vermeleridir” şeklinde konuştu.

“KÖKTÜRK 3 UYDUSU BİZİ HEM ASKERİ HEM DA SİVİL ALANDA HADDINDEN FAZLA HENÜZ ZIHAYAT AĞIL GETİRECEK”

Türkiye ’nin milli defans sanayisindeki gelişimine birlikte değinen Nazır Işık, “Akıbet dönemde Rusya ile yaşadığımız problem, Rusya ile yaşadığımız yüklülük bizim sonuç 13 yılda savunma sanayisinde attığımız adımların hangi kadar koca olduğunu aynı kat elan ortaya koydu. AK Fırka ’yi 1 Kasım seçimlerinden önce, hele tıpkı öğür, terörle savaşım etmemekle üste yıldırı örgütü ile geçim yapmakla suçluyordu ve çözüm sürecini ayrımsız hıyanet süreci namına yaftalamaya çalışıyordu. Amma özellikle Suruç hadisesi ve peşi sıra 2 polisimiz ile 1 askerimizin martir edilmesinden sonradan Dürüst Parti ’nin, alelhusus birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın verdikleri kararlar ile başlatılan operasyonlar beyninde asla aynı ödün süreci olmadığını ortaya koydu. Bu süreçte özlük milli teknolojimizi geliştirmiş olmanın hangi kadar şanlı olduğunu hep gelişigüzel gördük. Şimdi Rusya ile yaşadığımız gerilim, bizim mutedil ve teferruatlı vadede zat milli teknolojilerimizi geliştirmenin ne kadar majör olduğunu tıpkı kez elan ortaya koydu. Daha Çok Türkiye, bu dönemde, bili ve teknolojiye çok henüz aşkın yatırım yapacak. Imdi Türkiye defans sanayisine daha da çok yatırım yapacak. Bundan Sonra Türkiye zat müşahede uydusu olan Köktürk 3 ’ü üstelik geçenlerde yapacak. Köktürk 3 uydusu bizi hem askeri hem dahi sivil alanda çokça elan kipirdak hale getirecek. Hele imdi füze ve füze defans sistemini haricen satın almak yerine hem füzemizi hem bile füze savunma sistemimizi kişi milli imkanlarımızla yapacağız. Bu noktada TÜBİTAK namına biz, işin ARGE boyutunda sunma kocaman rolü düz alım olacağız. Zat milli teknolojimizi bu alanda dahi geliştirip, dünyada eksantrik hiçbir ülkeye bağımlı olmayacağımız teknolojiye ve cebe sistemlerine eş olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın