Velilere da karne verilecek

Hürriyet’te vadi kayran habere göre Milli Eğitim Bilimi Bakanı Nabi Cebbar, TRT Bili ’dahi eğitim gündemindeki gelişmelerle ait konuştu.

Halen süren operasyonlar zımnında bir nice ilçede sokağa ayazlık yasağı car edilen Güneydoğu ’birlikte terörden 80 bin 156 öğrencinin etkilendiğini tamlayan Avcı, “Hafta sonu eğitimleriyle, sömestr ve yaz tatilinden alacağımız günlerle, yoğun programla öğrencilerimizin eksikliklerini gidereceğiz” dedi. Icra Vekili Orion, değişik konularda de özetle şunları söyledi:

ÖĞRETMENLER DÖNER

“Milli Terbiye Kanunu ’na bakarak 180 iş günü eğitim bilimi verme sorumluluğumuz var. Bütün Türkiye ’de 180 hisse senedi gününü bilcümle öğrencilerimiz amacıyla tamamlayacağız. Öğretmenlerimiz ekol güvenlikleri, eğitime muvasala güvenliği sağlandıktan bilahare okullarına dönecekler. Terbiye önemlidir, ama sunu ilkin can güvenliği.”

‘BU AYRIMSIZ RESTLEŞME ’

“Önümüzdeki döneme yetiştirebilirsek velilere dahi karne vereceğiz. Siz çocuğunuzun okuluna birçok ahit geldiniz, ne öğretmeniyle, hangi büyüklüğünde görüştünüz, okul karı birliği toplantılarına katıldınız mı? Bakın bu ayni garip restleşmedir. Deminden velilerimiz da diyecekler ki bitmiş okullarınıza geliriz, ama tığ üstelik size karne veririz. Veliler da bize karne versinler, okulumuza gelsinler, tamam bizim okullarımızda çok eksiğimiz var. Denetlesinler, eksiğimizi, gediğimizi birlikte kapatalım.”

ÖZÜRLÜ ÖĞRETMENLERE MÜJDE

Milli Yetişek Bakanı Nabi Orion, mâniali öğretmenlerle ilgili da şu müjdeyi verdi: “150 özürlü öğretmen kadrosu amacıyla duyuruya çıkmıştık. 203 başvurma olunca 53 atanamamış özürlü öğretmenimizi bile karışma ediyoruz ve onların üstelik atamalarını gerçekleştirmiş olacağız. Yani bütün başvurma etmiş sakat öğretmenlerimiz sonunda atanmış olacaklar.”

Bir Cevap Yazın