Vesair kadına tazminat müjdesi!

Sabah’tan Yüce Eyce’nin haberine göre İzmir Karşıyaka’da avrat kuaförlüğü eden Nilay K., bire bir sene önce deva mümessili Valör K., ile hayatını birleştirdi. Evlilik ilk aylarda bahtiyar sürerken, Kıymet K. bazen akşamlar geç gelmeye, gâh akşamlar birlikte “Ablamda kalacağım” diye hiç gelmemeye başladı. Şüphelenen kuaför kadın, eşi uyuduğu sırada çökertme telefonunu inceleyince, Tomurcuk adındaki kadınla sık sık görüştüğünü ve çok candan şekilde mesajlaştığını gördü. Sabah eşine durumu sorduğu eşi geçmiş ablasının mümasil dostu olduğunu öne sürse de haram amor yaşadığını itiraf etti.

‘KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI YOK’

Evliliğinde birinci yılını kutlamaya hazırlanırken aldatıldığını öğrenen Nilay K., bir lahzada metrukiyet davası açtı. Bununla birlikte yetinmeyen Nilay K, namına yaşattıkları acılar zımnında eşi ve öteki eş Tomurcuk K.’ye 5’er bin TL’lik manevi tazminat davası bile açtı. Karı Mahkemesi’ndeki davada eşinden nafaka ve tazminat istemeden bir tane celsede boşanan Nilay K., Esas Ünsiyet Mahkemesi’nde açtığı ödence davasını dahi yeğin, kıygın kadının sav ettiği gibi yabanlık haklarına bire bir ofans olmadığı gerekçesiyle reddetti. 

‘KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ’

Nilay K.’nin avukatı Aykut Dikencik, “Evlilik birliği içre eşler beyninde birbirine alın baskı vardır. Bunu bile bile evliliğin içine giren üçüncü kişinin, adalet gaspında ve saldırıda bulunmadığını iddia etmek imkânsızdır. Karara itiraz edeceğiz ve Yargıtay’ın bozacağını beklenti ediyorum. Zıt halde sosyal barışı ve eş birliği açısından sonuçlarına katlanamayacağımız ayrımsız geleceğe makul gideriz. Seçim devletin istinatgâh olan ailenin birliğini korumak zorundadır” dedi. 

Bir Cevap Yazın