Vitamin eksikliği hastalıkların habercisi!..

Takvim’de saha düzlük habere bakarak aklı başında yaratılan vücudumuz bize seçkin rahatsızlığın ayrı ayrı sinyalini veriyor. Bazı işaretler vitamin eksikliğinden kaynaklanabiliyor. Uzmanlar, ne sinyallerde ne vitaminlerin alınması gerektiğini açıklıyor:

A VİTAMİNİ: Benzeri madde okurken gözleriniz yanıyor, saçlarınız dökülüyor, sık sık üşüme hissine kapılıyorsanız bunun başlıca nedeni A vitamini eksikliğidir. Yeregeçen, maydanoz, ıspanak, domates ve kayısıyı bereketli eli nimetli yiyin.

B VİTAMİNİ: İştahsızlık, ruh çarpıntısı, adale zayıflığı, ellerde barışma varsa ve sık sık bunluk geçiriyorsanız B vitamini eksikliği var demektir. Yulaf ezmesi, kepek ekmeği ve düğü mamulleri yiyin.

C VİTAMİNİ: C vitamini eksikliği koku alma organı kanamalarına, yorgunluğa ve üşümeye amil evet. Bu durumda maydanoz, dürme, karnıbahar, sulu zırtlak ve narenciye yemelisiniz.

E VİTAMİNİ: Terliyorsanız, yaralarınız baskı kapanıyor ve geç iyileşiyorsa, cildiniz kuruyorsa E vitaminiz kem demektir. soya fasulyesi ve bezelye tüketin.

B2 VİTAMİNİ: Uykusuzluk çekiyor, ayaklarınız yanıyor, sisli görüyorsanız B2 vitamini vücutta azalmış demektir. Er Bezi ve bağır yiyin ve benzin için.

B12 VİTAMİNİ: Unutkanlık, şiddetli usanç ve nefes darlığı evet. Kuzu ve sığır ciğeri ile bol deri yenilmelidir.

Bir Cevap Yazın