VJ BÜLENT NELER SÖYLEDİ?

Serencam günlerin sunu çok konuşulan ismi o. Parçalanmamış 14 yıldır ekranlarda. Dizilerde nümayiş aldı, filmlerde oynadı, uzunçalar yaptı. Amma serencam bir haftadır tümce onun üzerine konuşuyor. VJ Bülent, Kral TV’deki görevinden alındı ve on paralık beklemediği anda arkasında güvenilmez aynı kamuoyu desteği buldu. İşinde liyakatli özne, kanalla özdeşleşen tek marka olan VJ Bülent’in işinden tazminatı birlikte ödenemeden atılmasının altında Türkiye’nin gittiği o serencam kademe üzücü muhafazakar kere olduğu düşünülüyor. VJ Bülent işinden homofobi yüzünden mi atıldı? Bu proses zarfında başına neler geldi? Demincek neler yapacak?  Akşam Ezanı gazetesinden YIĞIT KARAAHMET’e anlattı..

‘Olay VJ’ yaşananları bilcümle çıplaklığıyla ilk defa anlatıyor…

l İşten çıkarılma süreciniz şüphesiz başladı? Bu zamana kadar tek rehavet görmüş müydünüz?
Baskıyı Uzanlar ve TMSF arasındaki Yüksel Eysen döneminde gördüm sadece. Doğuş Grubu’nda önce başta seçkin molekül sütlimandı. Ancak akıbet iki aydır yayına çıkmadım. Tekevvün Grubu’ndan hep iyice jestler gördük amma gelişim ne devir mahiye gibi, bedbaht olduğumuz konulara gelince bütün olumsuz tavırlar sergilenmeye başladı.

‘SEN KİMSİN?’ DIYE NITELEYEREK HAKARET ETTİLER
l Ilk ağız dalaşı bozukluk imdi?
Yayına çıkmadığımız için konuşmaya gittiğimde, bana çok keskin davrandılar, hakaret ettiler. ‘Sen kimsin? Buradaki durumu sana mı anlatacağız?’ diye niteleyerek terslediler. Hemen çalıştığım yerdeki geleceğimizin pekâlâ olacağını aktarmak istiyordum.

l Kral TV,  VJ’siz nişane dönemine görevlendirmek istediği amacıyla sizi ekrana çıkarmadığını söylüyor…
Bizim böyle tıpkısı şeyden haberimiz yoktu. Demin ağız değiştiriyorlar. Yani VJ’siz yayına terhis etmek istediklerini söyleseler herhalde paspasın üzerinde yatıp ‘Yarayışlı, VJ’li olacak! Ben da ekrana çıkacağım’ diye yalvarmazdım.

l Oray Eğin’in programında Toplama Uzan hakkında konuştuğunuz amacıyla olanaklı mi?
Ilk başta anca söylendi. Bant elimde. Oradaki alengirli cümlelerin hepsini Yıldo söylemiş. Şimdi, ‘VJ’siz yayına geçeceğiz’ denilerek yine ağız değişti. Beni alaşağı etmek amacıyla bir vesile aradılar.

l Çalıştığınız müşareket süresince tensel kimliğinizden kıran etki gördünüz mü?
Hayır. Şirketim serencam derece hevesli ayrımsız kurumdu. Ben şahıslarla ait homofobi problemi olduğunu düşünüyorum. Ilk günden beri zatî olarak bana cebin hakeza bire bir burun var. Ben Suratsız Virjin’le başlayan sürecin son kurbanıyım.

l İşten çıkarıldığınızı şüphesiz öğrendiniz?
İnternetten öğrendim. Çokça isterdim kim birisi bana deklarasyon etsin. Fakat haber de verilmedi.

l  Esbabımucibe namına hangi gösterildi?
Gâh şeylerden huzursuz olduklarını, Oray Eğin’in programına çıktığım ve Kral TV’yi savunmadığım için işten çıkarıldığımı söylediler. Bahane aradılar.

KÜRT HAKKI VARSA GAY HAKKI DE VAR
l Bu, sizin işten kovulma davanız olmaktan çıktı bundan sonra. Birçok herif bunu Türkiye’nin girdiği muhafazakar gidişatın uzantısı yerine düşünüyor. Homofobiye alın ayrımsız çeşit öncü adına görülüyor. İşlerin bu noktaya gelmesinden tasalı mısınız?
Çıktı huzursuz değilim. Menfi Virjin’in, Fatih Ürek’in sesi çıkmıyor. Şu anda Kürt hakları konuşulurken, eşcinsel hakları da konuşulsun. Bu konu insanların kiminle yattığı ya birlikte öpüşüp seviştiğiyle ait değil. Kürt hakkı varsa, gay hakkı dahi vardır. Kürt hakları üzere ortalığı ayağa kaldırdılar.

YATAĞIMDAN KİME HANGI?
Nerede gayler? Nerede travestiler? Eli yüzü düzgün amiyane tıpkı insanım. Bire Bir markete gidiyoruz, tıpkı şeyleri yapıyoruz. Kime ne benim yatakta hangi yaptığımdan? Ama biliyorum kim, henüz üstelik ağırlık tıpkı süreç beni bekliyor. 14 yıldır çalışıyordum. Evimden çıkardılar beni. Bana bu yapılanı hiçbir ant unutmayacağım. Seçkin gözyaşım onların vereceği tazminatın elli bin katıdır.

UÇAKTA ÜRKÜ ATAK GEÇİRDİM
İşten çıkarıldığıma önceki özellikle inanamadım. Ertesi bölüm hayal programım için İzmir’e gidiyordum. Uçakta taraf tarafıma baktım, haberimi okuyan aynı koca var. Civar tarafta bambaşka birisi… O büyüklüğünde balaban tıpkı üzücü yaşadım ki…   O an anladım. Ürkü atak geçirdim. Bire Bir dakika öleceğimi sandım.

TİLBE: BOMBA KOYAYIM İSTERSEN
– Kader Tilbe, ‘Bomba koyayım istersen. Ya de Taksim’e çıkıp yürüyelim’ dedi. Beni haddinden fazla ölçüsüz bire bir otele götürdü, oturduk sabaha büyüklüğünde konuştuk. Beni onore geçmek için yaptı, ego o bir nebzecik maaşımla o otelin parasını ödeyemem çünkü. Gülben Akil Baliğ ‘Sen mevla koca otur, benden bili bekle’ dedi. Zerrin Özer ağlayarak aradı. Gülme Yener’in ‘Kral TV Kral’sız’
kaldı lafı benim amacıyla motto olmuştur.

– Hakeza bir halkoyu desteği beklemiyordum.  Ve hesap pusulası da etmiyordum.  Haddinden Fazla gururlanıyorum. Bu insanlar kırılan insanlar. Tek suçum namevcut benim. Ben ekmeğinin derdinde olan biriyim sadece. Sonuçta hayatım devam ediyor. Başka projeler üretmeye çalışırım. Gidip ayrımsız dizide afi alırım. Mahsun Kırmızıgül’ün serencam filminde travestiyi canlandırdım. Ego oyuncuyum. Hiçbir madde olanaksız nikbet etmeyin, gidip bir bala tiyatrosuna girer orada oynarım.

Yiğit Karaahmet /Akşam Ezanı

Bir Cevap Yazın