Vücudunuzdan gelen sinyallere dikkat!..

Takvim’de düz düzlük habere bakarak vücutta ortaya çıkan belirtiler yavaş rahatsızlıkların belirtisi olabiliyor. Er teşhis hastalıkların tedavisinde müspet bastırık gösteriyor. Uzmanlar bulunmayan sayılmaması müstelzim 6 belirtiyi sıralıyor…

AYAKTA INIKAT:
Sinsi seyreden şeker hastalığı hastalığının bildirme şanlı belirtilerindendir. Bacak damarlarında tıkanıklık alelumum ayaklarda karıncalanma ve yürürken ağrılara illet olur. B12 vitamini eksikliği, ağırbaşlı esrar zehirlenmeleri, alkolizm, kötücül tümörler ve virüs enfeksiyonları bu şikayete neden evet.

BACAKLARDA ÖDEM:
Tek bacakta olduğu antlaşma lenf akımında bir fesat, tıkayıcı ayrımsız yığın veya huy hastalıkları düşünülmelidir. Her iki bacakta ödem ise varisler, önsezi yetmezliği, lenfatik tıkanıklık, karaciğer hastalıkları ve böbrek hastalıklarında görülebilir.

GAZ YAHUT BOMBE:
ÖD KESESI hastalıkları, kalın barsak tümörleri ve sonuç yıllarda sayısı süratle mütezayit pankreas kanserlerinin evvel belirtileri karında hasbi kabariklik, doğal gaz ve bazen kramp şeklinde ağrılardır.

KASIKLARDA AĞRI:
Bu âraz tenasül organlarının yangılı hastalıkları, yumurtalık kistleri, aut hamilelik, çikolata kistleri, gine tenasül organlarının ve mesanenin kötücül tümörlerini meni edebilir.

GÖĞÜS AĞRISI:
Kalbin koroner damarlarında tıkanıklık ve kap hastalıkları, reflü, işkembe ülseri, gastrit, zatürre ve akciğer kanseri üzere tedavi müstelzim ve bunaltıcı sonuçlar doğuran hastalıklar göğüs ağrısı özne hastalıkların başlıcalarıdır.

BAŞ AĞRISI :
Sarrafiye ağrılarının nedeni eksiksiz bilinmemekle bu arada kimi zaman altta yatan ciddi aynı hastalığın habercisi olanaklı. Günler, haftalar öncesi başlayan ve giderek şiddetlenen ağrılarda karın tümörü gibi kafatası basıncını artıran emraz, ayrıca coşkun seyreden enfeksiyon hastalıkları dahi çıban ağrısının nedeni gibi.

Bir Cevap Yazın