Vücuttan iltihabı atmanın yolları!

Takvim’de kayran düzlük habere göre vücudun gelişim, hastalık evet da egzersiz cihetiyle daima namına strese maruz kalması dulda moduna geçmesine sebep oluyor. Bu bile vücuttaki iltihapların oluşumuna hastalık oluyor.

Uzmanlar, balkı ve külfet mucit bu duruma karşı şu besinleri başvuru ediyor…

Ceviz: Iltihap sökücü özelliği vardır ve önsezi sağlığı amacıyla yararlı Omega-3 yağ asitleriyle doludur.

Zencefil: Zencefil içeriğinde acıyı yıpratıcı, serbest radikallerin hasar vermesini karşıcı, kolorektal kansere alın koruyucu ve bağışıklığı artıran iltihap sökücü bir nice bap barındırır.

Soğan: Yara kokusundan mesul olan sülfürlü içeriği esenlik üzere çok faydalıdır. Açık kullanım alanına erbap bu göveri iltihabı engelliyor, kolestrolü azaltıyor, kanseri engelliyor.

Vişne: Antioksidan zengini olan ekşi kiraz, iltihap sökücülerin başında sağlık. Kullanılmamış araştırmalarda vişnenin, nikris kaynaklı ağrılar ile idman sonucu oluşan kas ve mafsal ağrılarını azalttığı bildirildi.

Zerdeçal: Rengini kurkumin adı verilen maddeden alır. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’nin yaptığı araştırı, kurkuminin yangılı kimyasalların baskısından kaynaklanan kronik ağrıları azalttığını ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın