Whatsapp kullanıcıları amacıyla haddinden fazla mefret uyarma!…

Hürriyet’te düzlük alan habere göre WhatsApp, benzeri kez daha yüreklilik kartı numaranızın peşindeki sahtekarların hedefi oldu. Olur bu soy saldırılardan nasıl korunabilirsiniz?

Şu an kullanıcıları etkisi altına almış olan sahtekarlıkta size WhatsApp üyeliğinizi yenilemenizi belirten tıpkısı niyet geliyor. Ancak bu mütalaa, aslında yapmacıklı olan, bol kamufle edilmiş bir aldangıç. Kaygı içerisindeki bağlantı “Whatsapp.com” şeklinde görünse birlikte dokunduğunuzda başka tıpkısı bağlantıya gidiyor. Bunun nedeni sahtekarların esas web sitesini HTML kodunda gizlemiş olması.

Bağlantıya dokunduğunuzda itimat kartı bilgilerinizi girebileceğiniz cali tıpkı mevzu açılıyor. Üyeliğinizi yenilemeye yönelik bir bap kabil görünse dahi bilgilerinizi gördüğünüzde üyeliğiniz yenilenmiyor; tersine verileriniz saldırganların eline önceki oluyor.

Mütalaa şu an Ingiliz Ingilizcesi adına dağıtılıyor, ancak Türkçe’ye çevrilmemesinin uğrunda her bozukluk namevcut. Mesajı tığ Türkçeye çevirirsek, içerisinde şunlar yazıyor: “Dikkat! WhatsApp Messenger üyeliğiniz bitmektedir…” Bu tuhaf tıpkısı rey aldığınızda içerisindeki bağlantıya dokunmadan, mesajı silmenizde nazik fayda var.

WhatsApp’ın size düşünce göndererek duyuru yarmak kadar ayrımsız yönteme başvurmadığını üstelik vurgulayalım.

Üyelik bilginizi WhatsApp ayarlarınız altındaki Adisyon bölümünden görüntüleyebilir ve uzatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın