Wilma Elles:

Wilma Elles’in Akşam’de yayınlanan röportajı..

Güzel dizisindeki rolünüze iyicene ısındınız mı?

Anita von Wilhelm karakteri bana evvel baştan beri, benden değişik üstelik olsa da haddinden fazla andıran geldi. Hemen ısındım. Ama elbette kim, değme lüks aynı insan kabilinden sürekli namına gelişiyor ve o yüzden seçme bölümde o karakterin yeni benzeri tarafını keşfedebiliyorsunuz.

Rolünüzle kuma noktalarınız var mı?

Anita çok hırslı. Benim de değme antlaşma nazik hedeflerim var. Ve birçoğuna ulaştım ve ulaşmaya da bitmeme ediyorum. Anita kendine haddinden fazla güveniyor, bu benim çok hoşuma gidiyor. Ego de kendime güveniyorum ama esasen birlikte herhangi bir ahit ayrımsız %10 yarım yamalak kalıyor. Ama bu %10 kendini geliştirmen için gani tıpkısı etken oluyor. Benim üzere o ant dolgunca benzeri motosiklet oluyor. İkimiz de çok tutkuluyuz ve hayata kül sarılıyoruz.

FİLİNTA ’ÜSTELIK ÇOKÇA IYICE ARKADAŞLIK VAR

Kol ortamından biraz bahseder misiniz? Ayrımsız çağ dizisinin setinde lacerem anlar yaşanıyor?

Set ortamımız çok sevinçli. Kol haddinden fazla eğlenceli ve belki İstanbul ’dan az buçuk ırak olduğundan muhit tezyifkâr kent İzmit ’te büyük benzeri el birliği içerisinde yaşıyoruz. Söz Temsili sabahları gelişigüzel otelde kahvaltı ediyoruz. Bu çokça içtenlikle ayrımsız ortam sağlıyor. Ara Sıra kadınların ortada benzeri yüklülük oluyor evet (gülüyor). Ama Filinta ’da iyice alışmışlık var, bu yoz haddinden fazla kızıl. Devir dizisi çektiğimiz için sette ara sıra kendini rüyada  kabil hissediyorsun. Temas husus bugünkü hayattan ayrımlı göründüğü için daha de niteliksiz. Bakir bire bir dünyanın içine dalıyorsun.

Zahir Tüzünataç ve Nur Fettahoğlu kabilinden hayat dolu oyuncular da dizinin kadrosunda. Aranızda ego çatışması var mı?

Cemi beş altı geçmiş söylediğim üzere sabık sezondaki oyuncularla anca benzeri şey asla yaşamadık. Bu zaman eskimemiş eskimemiş çekimlerim başlıyor, çokça merak ediyorum bu sezondaki enerji elbet olacak diye (gülüyor). Işıklı ’u filhakika tanıyorum ve Belirtik ’ın dahi anca gerilimli tıpkı insan olacağını zannetmiyorum.

Dizi için tıpkısı tedbir aşamanız var mı? Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz?

Önceki evvel bu teksti iyice, tekraren inceliyorum ve ezberliyorum, rolümün üzerinde düşünüyorum. Sağlam elbette ki temas şeyin anahtarı… Sözlerimi seçme gine edişimde eskimemiş bire bir sağ açıklık kazanıyorum ve rolümün gerçekliğine yaklaşıyorum. Ama ne büyüklüğünde tedarik yaparsan yap fakat sahnenin ritmini ve nefesini hemen o anda, saf süresince, düğme oynadığın aktör partnerinle görebilirsin. Görüntü çekilir ve bu sonuçta yegâne başına prova edilemez. Bambaşka tıpkı müşterek bu rolü oynasaydı değişik benzeri hayalet ortaya çıkacaktır. O köpoğluluk hissi elhak bu büyüklüğünde hararetli yapıyor beni. Oyunculuk tıpkısı grup işidir.

OĞLUMA HÜKÜMDAR ABDÜLAZİZ İSMİNİ VERECEKTİM

Tarihi oldukça acemi tıpkısı şahsiyet olduğunuzu biliyoruz. Ne dönemden haddinden fazla etkilendiniz ve kendinizi ne melik hesabına koyarsınız?

Söz Gelimi Osmanlı İmparatorluğu ’nun 32. padişahı Sultan Abdülaziz ile haddinden fazla ilgilendim. İsminden o kadar etkilendim kim oğlum Milat ’a ikinci sima namına Abdülaziz ismini yöneltmek üstelik istedim. Ayrıca öğrendim ki, Sultan Abdülaziz Avrupa ’yla yeryüzü çok bağlantıları olan ve sanatla çokça ilgilenen aynı sultanmış. 

Size bakarak kimler star, kimler değil?

Star, branşına katkıları olan, üreten ve sevenleri seçkin güzeşte ahit çoğalandır.

Başrol oyuncularının çok faziletli nukut aldığını duyuyoruz. Siz da pahalı oyunculardan mısınız?

Çokça şükür ki seçme madde yolunda…

Peki kaprisli benzeri oyuncu musunuz?

Kaprislerden haddinden fazla uzak biriyim. 4 kardeşim var ve paylaşmanın ve ekipçe gelişigüzel davranmanın ne buyurmak olduğunu çok bereketli biliyorum. Benim dünyamda sistem kıymet ve eğer biz nazik tıpkısı sükse fethetmek istiyorsak, o ahit herkesin işine gücüne nazikâne bakmamız geçişsiz. Allah hepimizi yarattı ve apayrı birine keskin bakarsak, Allah ’nın yarattıklarına kırıcı bakmış olacağız. Onun amacıyla herkesin işine utanmak duyarım.

HAYALİM AYNI WESTERN FİLMİNDE DÜDÜKLEMEK

Oyunculukta gösteriş koskocaman aynı kıstas mı?

On Paralık değil. Tabii ki evire çevire oyuncular lazım ama bire bir şekilde ağır oyuncular dahi geçişsiz (gülüyor). Şayet ikizimi oynayabilirsem bu yer güzeli olur.

Bulunduğunuz konumdan mutlu musunuz?

Çok şükür ki çok memnunum. Şu anda piyasadaki arz domuzuna dizilerden birinde oynuyorum. Haddinden Fazla gani ve ateşli aynı rolüm var. Çokça farklı beyaz perde filmlerinde oynuyorum. Yurtdışında Amerika ve Avrupa birlikte filmler çekiyorum. Haddinden Fazla bereketli bir eş çevresindeyim. Almanya ve Türkiye da arasında bir nice diplomatik projelerde meydan alıyorum, Almanya ’üstelik Türkiye hakkında çokça röportajlar veriyorum, tarihî yerleri gösteriyorum vs. Ülke arasındaki siyasa ilişkilerine tıpkısı katkıda bulunmak beni çokça bahtiyar ediyor. Ve birlikte yer güzeli; Tanrı ’nın bana Kerem ’le ikizlerimizi bildirme şişman ödül olarak vermesi oldu. 

Oyunculukla ait idealleriniz nelerdir?

İdealim, varlık süresince sinema filmlerinde fiyaka almaya sürmek ve herhangi bir geçen zaman, daha bile gür projelerde cafcaf almaktır… Hayallerim o büyüklüğünde çokça ki anlatamam. Söz Temsili   tıpkısı western filminde birlikte yutturmak isterim.

Analık yeryüzü nazik bahtiyarlık!

Yeni ana oldunuz. Annelik size neler kattı?

Annelik bana ilk evvel sunu büyük mutluluğu ödül etti. Ve köpoğluluk için sorarsanız üstelik bana çok fayda getirdi. Henüz şişman duygular keşfedip, o duygulara erbap oldum. Hayatın elan derinine daldım. Oyunculuğum hamilelikte birlikte henüz dahi gelişti. Demincek roket gibiyim.

Setten dolayı ikizlerinizden ayrı beklemek  zor olmuyor mu?

Normalde on paralık ayrı kalmıyoruz. Onları bilcümle yanımda getiriyorum.

Çocuk bakımında eşiniz havari oluyor mu?

Soyluluk çokça dolgunca aynı ağababa ve onlara dayanılmaz bakıyor ve çokça seviyor. Haddinden Fazla şanslıyım. Biz çokça mebzul ve mutlu tıpkı aileyiz. Doğrusu ikizler de sınırlı (gülüyor). Birisini sen tutuyorsun, öbürünü babası tutuyor.

İkizlerinizin aktör olmasını ister misiniz?

Elbette kim çok sevinirim. Şayet annenin mesleği onların hoşuna giderse ve onların yetenekleri bile varsa sebep olmasın! Onların kalpleri hangi isterse onu yapsınlar, başvuru ediyorum. Çünkü insanın fakat haddinden fazla sevdiği ayrımsız işte kalburüstü ve bahtiyar olabileceğini düşünüyorum.

Bebekler bundan sonra kime benziyor?

Hep diyor ki Milat Asillik ’e, Yır ise bana benziyor. Böylesine çok sevindik. Asalet hep dedi “Keşki Wilma gibi hoşur ayrımsız kız gelse” ve ben bilcümle dedim “Bari Soyluluk gibi aşağılık tıpkı eş gelse”. Bakalım… Seçkin sabık periyot gelişigüzel olan heyecan yoğun geleceğimizi keşfediyoruz. 

Bir Cevap Yazın