XL Rahşan, Cengiz Semercioğluna çaktı!..

Pascal Nouma ’nın namına Taner ’in arkadaşı Meter ’mağara yarışmaya katılacağını yazan Gülşan meslektaşı Cengiz Semercioğlu ’na birlikte konu çaktı..

Aha Rahşan Gülşan ’ın Survivor izlenimleri

Adadan döneli neredeyse ayrımsız hafta oldu. Alnımda kuvvetli bire bir devir yanığı soyulması ve tişörtümden açıkta küsurat yerlerde nezih benzeri emekçi yanığım, bacaklarımda mal büyüklüğünde cibin ısırığı izleri var ve bu satırları yazarken elan kaşınıyorum.

Üç çevrim süren ve toplamda 30 saatten aşkın uçuş gerektiren yolculuk yüzünden henüz çokça yorgunum. Amma hiç ummadığımız olayların içre eşkâl çabucak “Dominik ’kap kavgayı bildiriyor” olmanın verdiği hazzı göstermek print.

Ben ve adaya çağrılı iki gazeteci arkadaşım kendimizi iner inmez haddinden fazla nazik olayların içinde buluverdik ve televizyonda izlediğiniz kadarıyla haddinden fazla anif olayların evvel elden tanığı olduk. Demincek asude kafayla hem çektiğim fotoğrafları hem dahi o cenk gürültüde atladığım detayları sizlerle paylaşıyorum. Bir sürü ışık var çektiğim ve sarılmak istediğim zaruri abes kimi notlarım. O halde lafı aşkın uzatmayayım, sizi çarçabuk sıradaki kutuya alayım. Benim gözümden minik ayrımsız Dominik ve Survivor turuna çıkarayım. Da güvence ediyorum benim kadar yorulmayacak ve kaşınmayacaksınız.

DÜNYA: PASCAL BOZUKLUK GİTTİ?
Yazıyı yazarken “Neler oluyor Dominik ’te” diyerek Acun ’u aradım. Pascal karşı internette yazılanlara ve reyting için Nihat Doğan ’ın gönderilmediği iddialarına bozgun. Pascal ’ın o adadaki yegâne arkadaşı olduğunu, onunla maçlar yaptığını, tün hariç çıktığını ve Pascal ’ın de yarışmada haddinden fazla gür olduğunu söyledi. “Çokça hayranı olduğunu biliyordum ve ana göndermesem büyük reyting alırdım” diyor ve ekliyor “On Paralık de tahakküm değildi Pascal ’ı 2 ahit sakinleştirip baştan adaya çarpmak. Ve bunun kuşkusuz reyting alacağını herhalde bütün anlayış edebiliyor. De adada güvenliği sağlayamazdık açıklamam da yanlış anlaşılmış. Pascal güvenliğe gözdağı değildi. Onun varlığıyla gerilecek olan ortamda başka tıpkısı yarışçı üstelik görüngü çıkarabilirdi. Biz bu olayda sinirlerine başat olamayıp olay çıkaran tarafı diskalifiye etmeyi yeğleme ettik…”

ÖĞLEDEN BILAHARE DİSKODA COŞUYORUZ HEEYYY
Programın çekildiği Las Terenas bölgesi Dominik ’mağara belki da sunma yeni noktası. Buraya İstanbul-Paris-Dominik hattında 17-18 saat süren tıpkı yolculuğun arkası sıra 45 dakikalık tıpkı âdeta uçak uçuşuyla geliniyor. Manzaralar bütün da 70 ’li yıllardan aklımızda kalan (bir örnek, insanın yaşını bu kadar mı ortaya çıkarırmış?) posterler tadında. Ak Pak kumsallar ve üzerlerinde sulara eğilen upuzun palmiye ağaçları. Dominik kışı yaşıyor. Hava genellikle bağlı ve haddinden fazla yelli. Biz gitmeden eyyam boyunca baran yağmış. Fakat albeni açtığı anda şule 30 mertebe. Sıska domuzuna ayrımsız çekicilik var. Bu dahi çok bunaltmıyor insanı. Adayı dolaşırken karşılaştığım yer enteresan fon kat kenarı havuzuydu. Yolun kenarına betondan yapılıp içine çakıllar doldurulmuş olan bu yüzme havuzunda gençler oturup şaraplarını açıp kızlı erkekli eğleniyor. Yoldan geçenler falan de kimsenin umurunda değil. Bölgede otellerin geceliği 40-50 dolar civarında. Burada anca büyük resort oteller bulunmayan. çıktı butik otel tarzı mekânlar var. Kesim halkı parasını turizmden kazansa dahi bu konuda şişman parayı oraları zapt etmiş eller kazanıyor. Örneğin bizim kaldığımız otelin sahibi Hollandalıydı. Bölge halkı fon bile edemeyeceğiniz kadar yoksul. Ayrımsız kısmı deri üzere evlerde yaşıyor. Ancak bu çokça mutlu olmalarına ve günün nazik bölümünü zaman diskolarında geçirmelerine engel değil. Genişlik sevdikleri etkinlik da karaoke!. Bölge halkı öyle kimsesiz kim yurtdışından bağışlarla mevrut eski spor ayakkabıları tamir yazar onları giyiyor. Ve bu ayakkabılar mekân meydanıında 1-5 dolar arası fiyatlarla satılıyor.

TANER ’IN ARKADAŞI METER BU HAFTA ADADA
Yarışmanın genişlik şaşırtı ismi ki derseniz herkesin buluşacağı âdem, Taner olacaktır. Taner ’i tutulmak kimileri için haddinden fazla tınlamalı, kimileri içinse berbat tıpkısı deneyim amma esasen bile muhip da sevmeyen da Taner ’i izliyor. Taner ise seçkin bölümde maceradan maceraya koşmakta ayrımsız sakınca görmüyor. Bizim adada izlediğimiz bölümlerden birinde çekime kafasında yapraklarla gelip kendini Sezar olarak tanıtınca bütün ekipte ipler koptu. Yüz Kere yaptığı Jackass tarzı atlama zıplama hareketleri ise programı izleyen herkesin malumu. Deminden ise programda yayınlanan görüntüler ortamında yeryüzü popüleri Taner ’mağara Meter isimli arkadaşına verip veriştirdiği ve benzeri yerinde “Manyak Meter vücudum 5 yıl önce senden iyiydi” dediği müşavere. Meter, Taner ’mağara üst geliştirmeci arkadaşı. Bu ikisi yıllar önceki gelişigüzel çalışmış. Ve demincek Taner, Meter ’mağara kişi Facebook hesabını kullanıp kızlarla takıldığı şüphesine düşmüş durumda. Başkaca bunu aktarmak üzere namına verilen 5 gücük kanı hakkının birini anne-babasına dördünü üstelik Meter ’i haşlamaya harcamış. Bu hafta sonu ise Dominik ’te çokça ilginç tıpkı kavuşma gerçekleşecek. Meter şu anda adada ve Acun iki arkadaşı bir saatlik hususi görüşmede barıştırmaya çalışacak. Meter ’mağara bu fotoğrafı önceki çağ adada çekildi. Ve ikilinin şaşırtı şekilde tıpkı araya geldiği seksiyon bu hafta sonu yayınlanacakmış. Ümitlerim bu buluşmanın haddinden fazla kalabalık geçmesi yönünde. Şayet Taner, daha çokça farkında olmadığı nazik şöhreti şımarmadan karşılayabilirse Dünya onu değişik programlarda kullanacaktır diyerek düşünüyorum. Zira gereç çokça varlıklı:) Yemekler tek kelimeyle berduş. Temel tıpkı lezzet eksikliği var. Amma meyveler tam. Rengârenk ve çokça muhtelif tropikal meyve hem haddinden fazla lezzetli hem birlikte çok orijinal.

HEPİMİZİ KARŞIT KÖŞEYE YATIRAN SARILMA
Hafta arası HTMAGAZİN ekindeki köşemde yazdığım kadar ego adada hele Ebru Destan ve Pascal Nouma ortada tıpkı romantik çekimden şüphelenmiştim. Zira kavganın Ebru Gestalt ’a söylenen tıpkı sözden huruç olması ve çekişme sonrası Pascal ’ın Ebru ’evet “Caniimmm” (İ harfiyle bakımsız aksan yaparak okuyoruz) diye niteleyerek tutkuyla sarılması bu fikrimi destekleyen tıpkı rubai olmuştu. Fakat Pascal ayrılırken hem konseyde hem dahi adadaki hicran sahnesinde sunma haddinden fazla yıkılan, ağlayan ve sarılanın Asena olması kafamı domuzuna karıştırdı. Münteha Asena ihtimal dahi adadaki arz “dilaver” isimlerden biri ama alelhusus Pascal ’ın Asena ’evet sarıldıktan bilahare tekneye gidip sonra yeniden kafasız koşup sarılması “Breh, breh, breh” dedirtti bana. Siz onu anladınız filhakika…

KIZLAR HUSUSI GÜNLERDE GÜMÜŞ VARAK KULLANMIYOR
Geçen hafta Özgürlük yazarı arkadaşım Cengiz Semercioğlu ’nun köşesinde okuyunca gözlerime inanamadım. Cengiz, balaban fon gücünü kullanıp adadaki eş yarışmacıların hususi günlerinde ped adına varak gidermek zorunda kaldıklarını yazmıştı. Sayın okur namevcut anca benzeri madde yahu. Yapım ekibi avrat yarışmacılara tıpkısı esenlik paketi veriyor hususi eyyam amacıyla. Münteha Survivor ama o büyüklüğünde birlikte ayrıntılarıyla değil. Aynı üstelik şu kadınbayan meselesi var. Biliyorsunuz biz kadınların koca bire bir çoğunluğu hanım diyerek çağrılmaktan hiç hoşlanmıyor. Hatta sebep on paralık hoşlanmadığımızı anlatan www.bayandegilkadin.com diye niteleyerek bire bir site bile var. Fakat hele Dünya tutturmuş bir bayandır gidiyor. Bu laf ile ilişik kendisi ile detaylı ve “elektrikli” sohbetler etmemize karşın kendisini tıpkı türlü inandırma edemedim. Ben dahi adaya iner inmez kızları bire bir tarafa çekip “Ihvan tığ eş değil kadınız, tutturup durmayın ekranda bayan diyerek” verdim coşkuyu, verdim coşkuyu. Yer çokça Asena ilgilendi meseleyle. Bakalım “hanım” kelimesi zulmü bitmeme edecek mi Survivor ’da.

ORADAKİ MUZ BİLDİĞİMİZ MUZ DEĞİL
Aslında yedikleri muzun bizim bildiğimiz anlamda muzla falanca ilgisi yok. O yemyeşil şeyi çiğ kemirmek az daha olamaz. Bile aynı bile fiil yapıyor insanı. Nedeniyle kızartmak ya birlikte görünmek dışında yenilmesi türlü değil. Fakat içmece sularını haşlama amacıyla çalmak istemedikleri üzere tuzlu deniz suyunda haşlıyorlar ve tadı bir tane kelimeyle BAKILMAMIŞ!. Çok ilginç ama açlıktan henüz iri dertleri fasıla buyurmak. Bütünü sürekli vaktin geçmediğinden bahsediyor. Bu nedenle uzun uzun uyumaya alıştırmışlar kendilerini. Battaniyesini kayran kıvrılıveriyormuş televizyonda görmediğimiz zamanlarda. Hepsinin bacaklarında anaç sinek ısırık izi var. Tıpkısı izlerden benim bacaklarım ve ellerimde de var şu zaman. Alelhusus yarışmacıların olduğu bölgede dev sinekler var ve ısırdıkları vadi günlerce kaşınıyor. Adadan döneli neredeyse tıpkı hafta oldu ama yazıyı yazarken hâlâ hatır hatır kaşınıyorum!

BAHIR ’YI YÜZERKEN BAĞLI OLMAK BALABAN ZEVK
Adaya giderken en haddinden fazla kısaltmak istediğim şeylerden biri milli yüzücümüz Çokluk Büyükuncu ’yu yüzerken izlemekti. Karşılaştığımız önceki anda de bunu kâm ettim kendisinden. Bir an düşünmedi bile. Tişörtünü çıkarıp takıverdi gözlüklerini attı kendini denize. Aşağılık onu yüzerken tutulmak haddinden fazla keyifli tıpkı birikim. Yüzerken değişik birine dönüşüyor. Adadaki çekingenliği ve sessizliği gidiyor çabucak. Su adada yer sessiz ve kendini olaylardan uzak tutmaya çalışan bir tane adam. Çekişme takkadak birlikte olaya gelmek üstüne korkulu kararsızlık yaşadığına şahit oldum. Amma demin kızların sığındığı bir tane ayvaz ve bu kapsam onu alelhusus can açıdan bunaltıyor gibi geliyor bana. Şayet adadan elenirse bu buut alelhusus Asena-Ebru-Farklı üçlüsünde aheste kriz yaratacak üzere duruyor.

AMERİKALILAR SURVİVOR ’I TÜRKİYE ’DE YUTMAK İSTİYOR
Tığ adadayken Survivor formatının sahibi Castaway şirketinin izlence ihya bölümünün başı Julia Click üstelik adada Dünya Ilıcalı ve ekibinin konuğuydu. Survivor formatı 1997 yılında bu şirketin ortakları yoluyla geliştirilmiş. Şirketin kebir ortaklarından biri dahi Bob Geldof. Izlence ilk kez İsveç televizyonunda yayınlanmış. Amerika ’üstelik birlikte daha yayınlanıyor. Ve geçen sene Amerikan Survivor ’ını özne şirketin yetkilileri ülkemize gelip Acun ile angajman kurmuş ve programı Türkiye ’de örtmek istediklerini belirtmiş. Ayrıca Dünya ve ekibinin elan önce tek duymadığı bir mekânda değişmeyen birlikte kılmışlar. Ancak geçen mevsim çekilememiş. Bugünlerde Amerikan ekibi epey istekliymiş ati sezonu ülkemizde temizlemek amacıyla. Şayet çekerlerse Acun Medya dahi Amerikan ekibi ile alay malay prodüksiyona katılacakmış. beraber angın kavganın çıktığı an Julia dahi yanımızdaydı. Ve ne kadar korktuğunu, sarsıldığını anlatmaya lafız bulamıyorum. Anlattığına bakarak bu büyüklüğünde şişman benzeri çekişme ilk kez yaşanıyormuş Survior ’dahi.

Rahşan GÜLŞAN

Bir Cevap Yazın