Yağız noktalardan kurtulmanın natürel yolları

Yağız Noktalara Yoğurt ve Limon Suyu
 
Cildimizdeki istenmeyen misafirlerden biri bile siyah noktalar. Elan akman tıpkısı ten üzere evinizde tezce yapabileceğiniz limon suyu ve yoğurtla hazırlanan maskeyle, sivilce ve yağız noktalardan kurtulabilirsiniz.
 
Tıpkısı kâse yoğurda aynı limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine ilgi ederek yüzünüze eser ve 15 zaman bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın. Limon suyu cildi dezenfekte bedel, sivilceleri kurutur ve yağız noktaların kaybolmasına yardımcı peki. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maske haftada tıpkısı öğün uygulanabilir.
 
Yulaf Ezmesi Maskesi 

Yulaf maskesi ile yağız noktalardan kurtulun yulaf ezmesi, cildin derinliğine temizlenmesi ve siyah noktaların bulunmayan edilmesini sağlayıcı ayrımsız maskedir. Bu maske antrparantez cildin içinde dolaşan pislikleri temizleyip, cildin aşkın yağlanmasını birlikte engeller. Bu nedenle cılız ciltli şahıslar marifetiyle stabil fazla kullanılmamalıdır.
 
Yulaf ezmesi maskesinin yapımı serencam mertebe basittir. Pişirdiğiniz yulafları süzdükten sonradan, bunları açık bir kabın içre bire bir birçok dakika ezin. Hazırladığınız bu yulaf ezmesini yüzünüze sürdükten sonra 15 an kadar bekleyin. Daha sonradan yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi vücudunuza üstelik uygulayarak, mucize ayrımsız sonuca ulaşabilirsiniz.
 
Yağız noktalara elma sirkesi… 
 
Siyah noktaları elma sirkesi ile yok edebilirsiniz. Su ile karıştırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı kabilinden, akneye öğün açan mikropları öldürecektir.
 
Siyah noktalar ve sivilceler çok gözenekli ve mebzul temizlenmeyen ciltlerde siyah nokta oluştuğunu tamlayan uzmanlar, hem görünüş hem birlikte sağlık açısından siyah noktaların oluşumunun engellenebileceğini kaydetti.

Gözenekler yağ üretip salgıladıkları amacıyla cildi alerjiden ve yer kirliliğinden koruyor. Şayet gözenekler olmasaydı, yağlar derinin altına iner, yüzde kistler oluşur ve deri altında enfeksiyonlar meydana gelirdi. Fakat çokça ajurlu ciltlerde, eğer cilt iyi temizlenmiyorsa siyah nokta oluşuyor.

Uzmanlara bakarak hem manzara hem üstelik afiyet açısından siyah noktanın oluşmasını çalmak gerekiyor.

Yağlı ciltlerde gözeneklerin daha zahir olduğuna dikkati çekici uzmanlar, temas esenlik problemi yaşayıp tedavi gayeli kilolu ilaçların kullanılmasıyla bile cildin yağlanabildiğini kaydetti. Cildin yağlandığı antlaşma gözeneklerin açıldığını tabir eden uzmanlar, yapılan tetkikat böylece mor ötesi ışınlarının birlikte gözenekleri genişlettiğinin belirlendiğini vurguladılar.

İşte uzmanlara göre sivilceyle başa çıkmanın yolları:
 
Gözenekleri kasmak üzere

Gözeneklerin açılması üzere önce etapta gözenekleri kapatmaya işlemek hesabına, yağ ifrazatını boğmak ya de dengelemek lazım.
 
Semirtilmiş ciltler tamamıyla akarsu miktarı birkaç olan ciltlerdir. Su miktarı bir iki olduğu antlaşma geberik hücrelerin doku yüzeyine çıkıp asitli rütbe ile siper faktörü oluşturması zorlaşır. Bu nedenle cildin yüzeyi dış etkenlerden kötülük görür. O halde ciltteki akarsu miktarı arttırılmalıdır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması, ciltteki su miktarının artırılmasıyla mümkündür. Bunun üzere de akarsu bazlı ürünler kullanılması ve akıllıcasına ürünün kullanılması şarttır. Cildinize uygun ürünü vira etmek için de tıpkısı uzmana danışmanızda kâr var.
 
35 yaş altı ciltlerde, mesamat kendinden kapanır. Muvazeneli tıpkı cildin gözenekleri bizatihi kapanır. 35 yaşın altındaki güre ciltlerde gözeneklerin kapanması kolaydır. Şayet cildin akarsu ve yağ dengesi düzelirse mesamat ya bizatihi, evet bakımla evet birlikte maskeyle kapatılabilir. Amma yaşınız 35′mağara üzerindeyse ten kalınlaşmış, çizgiler fay cızık haline gelmişse, bu gözenekleri durdurmak az buçuk daha zordur. Gözenekleri durdurmak için mücadele yöneltmek yerine, daha aşkın büyümemelerini göğüslemek elan ongun tıpkı çözümdür.
 
Yağız noktalardan pekâlâ kurtulursunuz?
 
Siyah noktalar oluştuktan tezce sonraları benzeri uzmana başvurup temizletilerek, makul ürünle esasen oluşmamasını keşfetmek gerekir. Oluşmaması için de cildi, daim yolmak gerekir. Fakat bunu sabunla yapmamak uygundur.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın