‘Yağlardan kurtaran’ zinde yeşiller!…

Akşam’dan Nil Atmaca Gürhan’ın haberine bakarak denildiği kabil semizotu, dereotu, tere ve maydanoz yağlardan kurtulmamıza arkalama edebilir mi? Cevap: “Tabiatıyla kim evet.”

Yeşillerin eş özellikleri;

Kâffesi lifli, artağan posalı; Tortu, tutar oluşturuyor, işkembe içeriğinin viskozitesini arttırarak midenin boşalmasını geciktiriyor. Mide geç boşaldığı üzere yiyecek isteği azalıyor. Ayrıca tortu içeren gıdaların daha mufassal süre çiğnenmesi ,tatmin oluşturuyor, tok tutuyor. Çökel, kolesterolü düşürüyor, yağları bağlayıp emilimini azaltıyor, çok kalori almayı önlüyor.  Bereketli mineral içeriyor, alelhusus, kalsiyum, çıpa, fosfor ve potasyum. Bu mineraller vücudunuzun deveran sisteminde ve enerji metabolizmasında eke rehavet gösteriyor. Yeşilliklerde C vitamini haddinden fazla ensesi kalın. C vitamini; diş eti ve dokuların soy çeperlerin sağlamlaştırır. Demirin emilmesini artırır, folik asidin enerjik duruma geçmesinde görevlidir, kanserojen kalın gösterir, nitrozamin oluşumunu engeller, azade radikallerden vücudu korur. Böylece C vitamini kanser, akbasma ve ihtisas hastalıkları riskini azaltır.

Değersizleşmek amacıyla joker kayıt

A vitamini içeriyor. A vitamini cildimizin ve bağışıklık sistemimizin ördek gardıdır. Yeşillikler hareketli ve aktif enzimler içeriyor. Bu enzimler antikanserojen, antioksidan etkileriyle metabolizmamızı ve bizi güçlendirirler. Yeşillikler eksiklik erke dengesi sağlıyor. Kalori vermiyor, ısın harcatıyor. Karbonhidrat, yağ, protein adına sıraladığımız enerji içeren nevale maddeleri haddinden fazla bağan oranda bulunduğu üzere erke içermiyor. Sindirmek amacıyla enerji harcıyorsunuz. Kurumak amacıyla, fazla kilogram almamak için joker eşya.

Yeşillikleri zahir ve hangi kadar yemeli?

İstediğiniz büyüklüğünde yiyebilirsiniz. Gailesiz yiyin, jale yiyin yemekle birlikte tüketin. Aman özen zinhar misil adına vakit kaybetmeden yeşillik ve salata yemeyin. Unutmayın yeşillikler enerji içermez. Öğünlerde nasıl erke almalısınız ki metabolizmanızı çalıştırsın.

Semizotu

Ayrıksı yeşillerden en üstün tarafı; Omega- 3  yağ asidi içermesidir. Omega- 3 yağ asidi beslenmenin kalitesini yükseltir. Omega–3 yağ asidi; metabolizmamızı hızlandıran, bağışıklık sistemimizi güçlendiren, akıl ve göze zarının gelişmesinde görev düz, ruh ve soy sağlığını koruyucu, kolesterolü düşüren ve metabolizmanızı hızlandıran haddinden fazla kızıl tıpkı besin elementidir. 

Dereotu

Sindirime yardım mesabe, işkembe ve bağırsak gazını yok eden kalın gösterir.

Tere 

A,B,C ve E vitaminleriyle fosfor, kalsiyum, çipo ve potasyum mineralleri içerir. Antrparantez zaman şekerini düşürür, hacet söktürür. Karaciğere faydalıdır.

Maydanoz

E vitamini  zengini olmasıyla antinoksidan ve antikanserojen etkisini güçlendirir. Ödem çözer, karın sulandırır. Ayrımsız behre maydanoz günlük C vitamini ihtiyacını karşılar. Toksinlerin atılmasını sağlar. Us temizler, direnci artırır, cildi güzelleştirir. Kansızlığa böbrek ve uykuluk rahatsızlıklarına gür sağlık. Diş kanamalarını geçirir, önler.Maydanoz ve ıspanak A vitamini zenginidir.

Bir Cevap Yazın