Yağmur Atacan’a silahlı saldırıda serencam gelişme!

İHA’dahi düzlük kayran habere göre İstanbul 12 ’nci Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi ’nde tanıdık duruşmada şikayetçi oyuncu Yağmur Atacan ve avukatı amade bulundu. Benzeri esbak duruşmada için cebren getirilme kararı çıkarılan maznun Galip T. ise duruşmaya katılmadı. Sanık Galip T. ’yi avukatı külah etti.

Sanık yerine çıkarılan zorla getirilme celbinin dönmediği hatırlatılan duruşmada, fenomen günü Baran Atacan ile bu arada olduğunu tamlayan Hakan Aksungur şahit yerine dinlendi.

“SANIĞI ELİNDE SİLAHLA ELEM EDERKEN GÖRDÜM”

Tanık Akdoğan ifadesinde, “Ego fenomen haset Baran Atacan ile beraberdim. Dışarı çıkmıştık. Arabanın bar kısmını açmış kayıt koyuyordum. O sırada cebe sesi geldi. Baktığımda sanığı elinde silahla aci ederken gördüm. Bana akıllıca bile elem geçmek istedi fakat cebe tutukluk yaptı. Bunun üzerine kaçıştık. Sanık üstelik kaçtı. Daha sonraları polis geldi. Olayla ait bilgim ve görgüm bu kadardır” dedi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Tanığın ifadesinin alınmasının ardından duruşma savcısı maznun hakkında yakalama kararı çıkarılmasını arzu etti. Atacan ’ın avukatı de sanığın duruşmalardan kaçtığını ve adli taharri kararına uymadığını belirterek yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Küşayiş kararını açıklanan mahkeme, sorgudan kaçan sanık karşı yakalama kararı çıkarılmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Etiler ’de 7 Nisan 2014 tarihinde Baran Atacan ile gelişigüzel bulunan 3 kişinin benzeri araca binecekleri sırada motosikletli tıpkısı can vasıtasıyla Atacan ’a keskin edilmişti. Atacan, ateşten canip koltuğa yatarak vareste, aci eden kişinin tabancasının tutukluk yapması üzerine aracından inerek aksiyon adına dümbelek kaçmıştı. Agresif dahi elan sonradan kaçmıştı. Asayiş Yazıhane Müdürlüğü eliyle olayla ilişik başlatılan soruşturmada, saldırının yapıldığı yerdeki el telefonu sinyalleri, düzenlilik alıcı görüntüleri ve tecrübe şahitlerinin ifadesine göre saldırganın Galip T. olduğu belirlenmişti. Gaziosmanpaşa ’de gözaltına alınan Galip T. ifadesinin arkası sıra tutuklanmış, aylık tutukluluk incelemesinde ise adli kontrolle başıboş bırakılmıştı.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla hazırlanan iddianamede maznun Galip T. ’nin “Bilerek kayırıcı öldürmeye teşebbüs” ve “Ruhsatsız cebe bulundurmak” suçlarından 23 yıla büyüklüğünde hapishane cezası istemiyle cezalandırılması isteniyor.

Bir Cevap Yazın