Yağmur Ayaz kimlerin kulaklarını çınlattı?..

Curcunamedya.com’dan S. Beyza Cesur’un röportajı…

*Hikmet mezunusun. Birincilikle bitirdin bölümünü ve tıpkısı zamanda üstelik mankenlik yaptın bu süreci anlatır mısın?

Felsefe liseden beri tutkum olan ayrımsız bölümdü… Toplum Bilimi, felsefe, ruh bilimi bu alanlara hususi aynı ilgim vardı o yüzden üniversitede bu bölümü seçtim. Bu süreçte modellik yaptım 4 sene… Ego boğa burcuyum ve biraz aşkın hırslıyım ve hanay felsefem dahi hangi yaparsam yapayım bütün sunma iyisini fayrap etmek istiyorum.

Çöpçü dahi olsam çöpçüler kralı görünmek için uğraşırdım. Dizgeli ve düzenli çalıştım. Final zamanları bir zamanda defilelere çıktım organizasyonlarda meydan aldım. Azim ve hırsım doğrultusunda okulumu bile birincilikle bitirdim.

*Sen az buçuk aşkın uzun dişli ve tutkulusun sanırım

Evet… İşime aşığım, Felsefeye bile aşıktım,tek biri diğerinden faik değildi benim üzere. Bu yüzden birlikte denk ve en bereketli şekilde yürüdüm bu süreçte.

*Mankenlikten beklediğini alabiliyormusun,geçmiş yıllarla kıyasladığın antlaşma sen şu zaman umduğunu buldun mu bu meslekte.?

Aksiyon konusunda bire bir sıkıntım bulunmayan… Modellik mesleğini düşünürsek 90 ’lı yıllarda yaşanan o bembeyaz modellik yaşamı şu anda namevcut. O yıllarda modeller benzeri markanın defilisinde o markanın ismini kullanırken hiç tıpkı yük yaşamıyorlardı. Bu dönemde böyle bire bir felek olmadığı için, beniâdem kullanılamadığı ve yasaklar olduğu amacıyla bittabi teessürat yaşanıyor. O dönemde firmalar modellere yeterince arzu gösteriyordu ama şu an hakeza benzeri boyut yok. Fakat piyasa birlikte sunma aşkın hisse senedi yapan benim sanırım tıpkısı zamanda sunuculukta yaptığım için gelişim konusuda tıpkısı sıkıntım yok. Amma beğenilme yerine mankenlikte bile bir dağılış var.

CURCUNAMEDYA.COM’DAN S. BEYZA CESUR’UN RÖPORTAJININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ…

Bir Cevap Yazın