Yakışıklı Batuhan hedeflerini anlattı

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı…

GENETİK MÜHENDİSİ OLACAKTIM

*Seni Gelgit ’deki Doruk rolüyle bilinen. Düzencilik hikayen zahir başladı?

Ilkokul 4 ’üncü sınıftan beri biyolojiye derin aynı merakım vardı. Âdem anatomisi beni haddinden fazla etkilemişti o dönemde. Genetiğe haddinden fazla iptila saldım ve bunu ihata etmek istedim. Sınava girerken aynı bahtsızlık yaşadım ve kazanamadım. Ya genlerle oynayacaktım evet üstelik kendim oynayacaktım. Genlerle oynayamadım amma karakterlerle oynamaya değişmeyen verdim.

*Oyunculuk eğitimi aldın mı?

Bunun için bile ne yapmam gerektiğine baktım. Yüksekokul 35 Buçuk ’ta Vahide Perçin ’le çalışmaya başladım. Kendisi kesin bu işi üzere üniversiteye bile gidin, katılabildiğiniz bilcümle work-shop ’lara katılın, kimden hangi öğrenebiliyorsanız öğrenin derdi. Beykent Üniversitesi ’hangi girdim Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunbazlık Bölümü ’ne…

GARANTİCİYİM RIZIKO ALMAM

*Dizilere geçişin zahir oldu?

Önceki işim Öç dizisindeydi fakat rolüm çokça balaban değildi. İkinci işim ve henüz ince rolle oynadığım; Gelgit ’da Şahika rolüydü. Yaz ’ın Öyküsü ’nde Veli karakteriyle bile kariyerime bitmeme ediyorum.  Garantici bire bir insanım. Benzeri şeye aşama atıyorsam, ayrımsız sonraki adımı mutlak görmem gerekir. Risk almayı sevmem. Fikren ve danışarak gittiğim için üstelik akıllıca adımlar atıyorum.

*Gelgit bittikten derakap bilahare küşayiş vermeden bir anda kullanılmamış tıpkı kategori… Tahakküm olmadı mı?

Perşembe Medcezir finalini yaptık Zirve namına, cumartesi Veli yerine setteydim. Yaz ’ın Öyküsü ’nden önce kabul ettiğim apayrı tıpkı hisse senedi vardı. Fakat Yaz ’ın Öyküsü ’dal okuduğum andan itibaren kafamda herhangi bir şeyi elemiştim. Banko bu işi istiyordum.

EZBERE UYUTMAK İSTEMEM

*Iye karakterinde seni etkileyen neydi?

Veli üzerine adisyon yapılması, araştırılması gereken benzeri ıra. Çıkıp zat başına altından kalkamayacağım benzeri karakter. Oynayacağım rolün banko beni zorlamasını istiyordum.

‘Ezberle oyna git ’ olsun istemedim. “Yaz ’ın Öyküsü ’ ’ yaz dönemi dizilerinden ya dahi bilgisizlik dizilerinden farklı. Klasik yetimhane hikayesi değil. Tıpkı kızın ailesini bulma hikayesi değil. Bulduktan sonra başından geçenler anlatılıyor. Bu nedenle ayrımlı. Benim amacıyla bir mevsim işi, sezona gideceğine da inanıyorum.

Şan üzere bindi aldım. Bana bakarak oyunculuğun nazik ayrımsız kısmı gözlemdir. Ilk başta kendime idol belirlediğim insanları izleyerek ve feyz alarak hazırlanırım rollerime. Onların yaptığı işe zat yorumlarımı katarak hazırlanırım. Ümit Şakirt ’la gelişigüzel çalışıyoruz.

İSTEDİĞİM YOLDA İLERLİYORUM

*Yıpranmamış soy sop jönler beyninde gösterilmeye başladınız… Verilmek, titr hayatını etkiliyor mu?

Ilk başta çok somurtkan geliyordu. Fotoğraf çekelim mi dedikleri ant ‘ne ’ diye soruyordum. Amma alıştım artık. Benzeri üstelik çok hoşuma gidiyor. O emanet seni sevdiği amacıyla istiyor bunu senden, ocumak duyduğu amacıyla istiyor.

Benim bu konuda yer haddinden fazla sevindiğim husus kıymetli bürümek oldu. Hiç tanımadığım insanların tırsmak duyup öz evinden, ailesinden biri kadar davranması benim çokça hoşuma gitmeye başladı. Hep bunu isterdim çünkü. İstediğim şekilde de ilerliyor çünkü.

BULUNDUĞU YERİ HAK EDİYOR DESİNLER

*Oyunculuktaki hedeflerin neler?

Gelebileceğim en gür yere gelebilmek. Zira bu aha öğrenmenin ve tatmin olmanın sonu yok. Benim hedefim; o varacağım evire çevire noktalarda, insanların bu yavru buralara fiilen, tırnaklarıyla kazıyarak türe ederek geldi demeleri… Benim amacım bu. Bu yüzden kıytırık çok çalışıyorum.Sinema filminde kurum almayı çokça isterim. Çünkü kendini ve oyunculuğunu gösterebileceğin arz koca platformlardan biri dahi, sinemadır.

Öğrenmenin sonu yok ve oyunculukta kendini sonsuz yetiştirmek zorundasın. Liam Neeson ve Robert Downey Jr. kabilinden oyuncular da henüz antrenörlük alıyor…

1.5 AYDA 1 KILO VERDİM

*Takım dışında, çalışmadığın zamanlarda neler yaparsın?

Genelde setim var. Olmadığı ahit bile Beklenti Şakirt ’la çalışıyoruz. Şayet ikisi dahi yoksa arkadaşlarımla sıra geçiriyorum, yüzüyorum. Spor salonuna gidip idman yapıyorum. Bunların dışında dahi motorumla geziyorum ya birlikte evdeyim, çokça evcimen benzeri insanım.

Bir Vakitler gövde geliştirmeye çok merakım vardı. Ancak mesleğimin bunu gerektirmediğini fark ettim daha sonraları. Yaz ’ın Öyküsü üzere haddinden fazla zayıfladım. 1.5 ayda 10 kilogram verdim.

Gelişigüzel koca gibi ego de otomobil hastasıyım ancak o absürt trafikte sürekli aramak beni çokça geriyor. Bu nedenle motor kullanıyorum

Bir Cevap Yazın