Yalçın Çakır’dan Mesut Yar’a karşılık!…

Canan Mesut Kaş
 
Misil Gazetesi ’nde 29 çatlak 2010 haset yayınlanan nahiye yazınızı okudum. Eleştirilere sonuna büyüklüğünde saygılıyım ama hakkımda yorum yapmadan geçmiş keşki arz anne gazetecilik kuralına uyup bire bir arasaydınız. Arkadaşlığımız ve dostluğumuz da bunu gerektirirdi sanırım. Yetişkin  değil  artık.  Fakat yazınızda “kusurlu” olan yerleri da düzeltme gereği hissettim.
 
Kenar yazınızda, “yaptığım amal türkiye ’nin haddinden fazla üstünde” dediğimi telmih fail keski içi benzeri nakil kullanmışsınız. Hakeza aynı şey demedim. Terbiyem ve mesleki ahlakım birlikte böyle benzeri öz söylememe engeldir zaten.
 
Kraliçe Er ’mağara FOX TV ’de hazırlayıp sunduğu programda ayrımsız istifham üstüne şu yanıtı verdim;
 
“Türkiye bu programlarda işlenen konulara müstahak değil. Keşke yapmasak. Keşki bu programlara medar oluşturan şerait düzelse dahi insanlar elan ayrımlı konularla uğraşsa ve bize lazım kalmasa. Bari fehamet üzerine düşeni yapsa bile insanlar bize değil vukuf insanlarına gitse. Benim halkım bu değil, böyle birlikte olmamalı. Soylu Erki enfrastrüktür düzelmiş olsa, insanların terbiye seviyesi yüselmiş olsa bu sorunlar yaşanmaz. Bu progmalara  ihtiyaç duyulmasa dahi bizler bile bu programları yapmasak. Bu ülkenin insanları bunlara layık değil. 12 yaşından sonraları kız çocukları evden kaçıyorsa, okutulmuyorsa, para karşılığı satılıyorsa, fuhuşa ve uyuşturucuya sürükleniyorsa çok pahal düşünmemiz geçişsiz. Amma ben değil insanlarımızı bu duruma düşürenler, bu ülkeyi on yıllardır yönetenler düşünsün ve utansın…”
 
Bu meşveret hangi yazıkki bazı magazin içerikli web sitelerinde, “türkiye bana layık değil” şeklinde ve ayrımsız değişik başlıklarla aktarıldı. Haberi yaparken bırakın programı izlemeyi, tekrarına de bakmadan ve beni taharri zahmetine de katlanmadan yazdılar. Hangi diyeyim… habercilik seviyesi genel ağ ortamlarında maatteessüf bu noktada… ara sıra bilgi siteleri birlikte buralardan “copy paste” yani kopyala-yapıştır yapınca ortaya bu tuhaf manzara daha çok. Gönderdiğim açıklamayı yayınlama lüzumu de görmediler. Ihtimal siz bunu yayınlarsınız!..
 
Flash TV ’birlikte ahzüita akşamları yayınlanan “aradakiler” programına ilişik “sıkılma donör” namına tanımladığınız eleştirilerinize gelince, “korku duyarım.” Artniyetli sıfır eleştirileri okudukca yanlışlarımızı – doğrularımızı görüyoruz. Iyi bile oluyor.
 
Benim yaptığım işleri beğenen da çıkacak beğenmeyen de. Ama “naaş gösterme” ile ilişkin işin aslını bellemek isterseniz size seve seve zaman ayırıp anlatabilirim.
 
Dostlukla / 29.12.2010
Yalçın ÇAKIR

Bir Cevap Yazın