Yalova Kaymakamı

Amiral PR gemisi Özgürlük ’in beni arz çokça bilgilendiren ve okumayı on paralık sürekli tekrar sevdiren sayfaları firez danışma magazin genel başlığı altında toplanabilecek, içine Tanrı ne verdiyse boşaltılan site çöplüğü kıvamındaki bölgesi. Bu bölgede hangi arasanız var; adını tek duymadığınız ve belli bire bir henüz dahi duymayacağınız gökçe yazın ödülleri haberlerinden hep Holywood ’u fetheden oyunculara- kül artistleri memleketin istediği üzere fink atmakta. Çünkü “yolla bülteni çıksın haberin” kumbarası şeklinde çalıştığı amacıyla amiral geminin sistemi, maddesel evet üstelik manevi katkıda bulunanlar zamanında bu sisteme nema yerine herhalde “malumat” hakkı kazanıyorlar bizatihi.

Kâffesi gani marka

Güzeşte günlerde kim konuğu örneğin bu bariz pekiyi sayfaların, isminden bile katiyen şişman bir şans olamayacağı açık Fadik Sevin Atasoy idi. “Olgun”den öğreniyoruz kim zat CV ’sine 4 yaşında iken yeryüzü ferah oyuncu ödülünü kazandığını yazan Fadik Kız (bu ayrıntıları kavramak Seda Sayan ’ın programında küvette yıkanan cüce çalmak kadar ilahi benzeri dirim enerjisi veriyor bana) aşama üstüne hamlede hat tanımayan Hars Bakanlığı aracılığıyla 6 aylığına Los Angeles ’a beyaz perde elçisi olarak yollanmış!

6 aylığına elçi değil binnetice Limasollu Naci komütatör kursu (o bile hızlandırılmış) peki diye düşünebilen siz bitik babayiğit okurlar kadar değil Allah ’tan Türkiye Türklerin gazetesi Özgürlük. Sinema elçisi nedir yahu, haberi koymadan tıpkısı sorsanıza diyen “o tıpkısı mihraklar” da belirtik nedenle (dumb and dumber nedenimizin adı) Özgürlük ’e sızamıyor sittinsenedir haddinden fazla şükür.

Ki “habercimiz” hız kesmiyor; meğer Fadik Kız üstüne bir dahi ihsan almamış mı Holywood ’dahi? Almış, almış; hem da (nekes tutunun Nazik Mevlana Ödülü ’nden sonraları unutamayacağınız tıpkı dürü adı geliyor): Yılın Genişlik Birinci Sınıf Oyuncusu Ödülü bu.

Dile mahdut; sen (herhalde hepsi adaydır diyerek sıralıyorum) bu sene Oscar ’ı kayran Meryl Streep, senelerin efsanesi Hellen Mirren, genişlik çokça kazanan oyuncu CharlizeTheron, Fransız güzeli Beatrice Bojove henüz ki bilir kimler varken koş elçilikten kapıver ödülü.

Sizler benim üzere nitelikli olmadığınız ve kaliteli Türklerin gazetesini almadığınız üzere yoksun kalmayın diye yazdım; bu sayede siz çakaralmaz okurların birlikte bu beyaz perde dünyasının zirvesinin üstü ödüle adını yazdırıp, eriştiği elçilik mertebesinin hakkını olağandan veren kızımızın başarısından göğüsleri kabarıp gözleri dolacak muamele pazar.

Temennim Fadik Kız ’ı elçi kendisine atayan beyinlerin ödülün verildiği günün Unesco ’de Fadik Day adına anılmasını dahi sağlaması. Belki dahi yaptıkları sunma muhteşem aksiyon bu benzer ayrıca. Bakanlığa önerim ise eli değmişken literatür elçimiz namına dahi Paris ’e Ece Vahapoğlu ’nu atamaları; bir kontekst geçişsiz değil mi?

Fadik Kız ’dan ricam bu zer ödülü Büyük Mevlana Ödülü ’nün üstelik sergileneceği “Kürler Müzesi” hangi yaşama etmesi. Nil-Başkomutan ikilisinin bakir açılan Çorlar Müzesi ’den az buçuk ilerde. Bir birlikte muştu; Fadik Kız ’ın ödülünün yanına çok geçenlerde benim verdiğim Çaput Habercilik ödülü ati; kazanan mahsus, aday bir tane.

Barbaros ALTUĞ

Bir Cevap Yazın