Yalovalı Oğuzhan MEMLUK ordusunda onbaşı!

Vatan’dan Amaç Koçbaş’ın haberine göre Yalova Çınarcık ’ta doğan Oğuzhan Durmuşoğlu (24), ortaöğrenimini İstanbul İdealtepe ’da tamamladı. Liseyi bitirince MEMLUK ’nin Green Card çekilişine katıldı ve hayatı değişti. Piyangoda çıkan Green Card sonrası Ankara ’birlikte elçilikte mülakata girdi. Ingilizce bilmiyordu. Gine bile kabul edildi. Ailenin değişik fertlerini Türkiye ’de bırakarak annesiyle birlikte New York ’a gittiler. İki sene süresince dilini konuşamadığı ülkede tutunmaya çalıştı.

New York ’un adlı turistik meydanı Times Square ’bile çalıştı. Üniversiteye başvurmak istiyordu ama almanak 25-40 bin dolar arası değişen harç için servet bulması lazımdı. Böylece Kökten bir karar verdi.

Amerikalı Ordusuna başvurdu. Bu tıpkı zamanda ona ABD Vatandaşı olmanın kapısını de açacaktı. Sınavı geçti ve Yağız Kuvvetleri ’hangi kabul edildi.

PERİSCOPE’TAN YAYIN

Önce hareket namına ordunun 3 mahiye açkı kursuna başladı. Arkası Sıra silahlı eğitime alındı. O yetişek sırasında çekilen fotoğrafı halen Facebook ve Instagram sayfasında ‘film afişi üzere ’ diye niteleyerek yayınlıyor. Demincek 24 yaşında olan Oğuzhan Amerikan ordusunda E4 (Onbaşı) rütbesine ulaştı ve dört yıla yaklaşan kalabalık deneyimini ‘MEMLUK ordusunda Türk girmek ’ konsepti altında her periyot canlı yayın platformu Periscope ’dan anlatıyor. Ilk zamanlarda beş altı kişinin izlediği yayınlar demin yüzlerce kişi marifetiyle izleme ediliyor.

EVLİLİK TEKLİFİ YAĞIYOR

Türkiye ’den namına mevrut sorular anında şipşak temas yayında benzeri… Ama ‘Nerelisin ’, ‘Birçok mal maaş alıyorsun? ’, ‘Türkiye ’birlikte ne askerlik yapmıyorsun? ’ kadar sorulara sıkılmadan gelişigüzel seferinde yanıt veriyor. Hatta anca ki yayınını izleyen bazı ekti takipçileri sorulara onun yerine cevap verecek büyüklüğünde Oğuzhan ’la çöz içe reşit durumda. Bazen gelen ‘Amerika üzere dünyayı kana bulayan ayrımsız orduda nasıl fariza yaparsın? ’ sorusuna ise ‘Üniversite eğitimi üzere ’ diye cevap veriyor. Türkiye ’den karı izleyicilerinin yer haddinden fazla sorduğu soru ise, ‘Seninle evlenirsem kolaylıkla vatandaşlık alır mıyım? ’

ANNE VE BABASINI GÖĞSÜNDE TAŞIYOR

Oğuzhan ’ın sosyal medyadaki fotoğraflarında genişlik özen calip detay göğsündeki çarpma. Ana ve babasının fotoğraflarını zat vücudunda mihman ağıl getirmiş.

ODASINDA TÜRK BAYRAĞI

ÇAKER cıvıl cıvıl üniformasında omzunda Amerikan bayrağı taşısa üstelik lojmandaki odasındaki duvarda tıpkı Türk bayrağı asık duruyor. Galatasaray taraftarı ve rastgele yaz tatilde nasıl Türkiye ’ye geliyor. Askeri malzemelerine kamer baht çizip paylaştığı fotoğrafı sosyal medyada mevcut.

ÇAKER ASKERİ NE KADAR ALIYOR?

– Mahiye: Onbaşı 28 bin $, çavuş 30 bin $ (Almanak)

– afiyet sigortası

– Lojman

– Yetişek yardımı

– Azık masraf desteği

Bir Cevap Yazın