YANLIŞSIZ Parti’den Ciner ve Altaylı’ya telefon

Öğür umumi merkezinde matbuat toplantısı düzenleyen YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat, gazetecilerin gündeme ilgilendiren sorularını yanıtladı.

Hüseyin Çelik ’e Tophane ’de dün akşam ezanı gerçekleşen cüretkâr birlikte soruldu. Polat, “Mesele faili belgisiz ayrımsız mesele değildir. Hem şu anda o olayın faili konumunda olan 7 kişi gözaltındadır. Bu eşhas dil alınmıştır. İfadeleri alınmıştır, mahkemeye irsal edileceklerdir ’ dedi.

Polat, şöyle devam etti: ’Ki ne yanlışı yaparsa yapsın o yaptığı yanlışın öz yanına kar kalmaması gerekiyor. Amma maslahat siktirici anlatıldığı gibi midir, değil midir? Bunun hasis ayrıksı sebepleri var mıdır? Söylendiği üzere 30 sevimli midir? ’30 emanet ’ deniliyor gazetelerde fakat içeriye alınan eden konumunda emniyette sorgusu bitmeme fail 7 kişidir. Konunun detaylarıyla ilişkin namına İstanbul valisinin tıpkı açıklaması var, bunu muhakkak takip etmişsinizdir. Tıpkısı kat henüz altını resmetmek istiyorum hususiyet devletinde kim bozukluk hoşlanmazsa hoşlanmasın, kendini murafaa, polis güçleri, adliye adına koyarak kendine ahbaplık icat edemez. Yürütüm yapamaz, kendini polis güçleri yerine, er adına, kurnaz adına, bilge ve müddeiumumi yerine koyamaz. Ahbaplık devletinde da hakeza şeylere müsemaha edilemez. Gereği neyse polise anlama etmiş tıpkı meseledir, bunun gereği yapılacaktır. ’

CİNER AÇIK ERKEKÇE ANLATIM ETTİ

Hüseyin Çelik ’mağara gündeminde gazeteci Bekir Ateşin ’un işine son verilmesi dahi vardı. Bekir Ateşin ’un Özgürlük gazetesi ile yollarının ayrıldığı dönemde de benzer iddiaların ortaya atıldığını hatırlatan Çelik, Tufan Türenç ’mağara tıpkı yazısında bunu yalanladığını, Ateşin ’un yayınlanmadığı belirtilen yazısının gazetede yayınlandığını tabir ettiğini vurguladı.

Türenç ’in, ’Kendisi arzulu düşündü, henüz mebzul imkanlar veren tıpkısı bambaşka gazeteye gitti ’ şeklinde açıklamaları bulunduğunu nâkil Polat, şöyle konuştu:

’Deminden Sayın Bekir Ateşin ’un Habertürk gazetesindeki işine serencam verildi. Ben bunu gazetelerde gördükten sonradan bunun hakeza bir yoruma bağımlı tutulabileceğini hesap pusulası ettim. Sayın Fatih Altaylı ve Toygar Ciner ’i aradım. Neticede Sayın Altaylı gazetenin başındaki âdem, patronundan aldığı emri hesabına aktarmak zorundadır. Sayın Ciner, açık yürekle ifade etti: ’Üzerimizde Cenabıhak var. Hükümet ve DOĞRU Parti çevresinden tek Cenabıhak ’ın kulunun baskısı tıpkı tarafa, telkini de olmamıştır ’.

Ben medya ve tanıtımdan sorumlu bire bir insanım. Ego Toygar Ciner ile böyle tıpkı konuyu görüştüğümü hatırlamıyorum, katiyen hakeza bire bir öz da görüşmedim. Filhakika çokça gerekmedikçe bile ceride patronlarıyla görüşmüyoruz. Neticede böyle bir öz bahis konusu değilken, Sayın Ateşli herhalde namına aynı kahramanlık payesi görmek için ’Önce giderilmiş edilen ego oldum. Ormanda ateş var, dizge de cayır cayır yanacak ’ şeklinde izahat yapıyor. Bu açıklamaları üstelik düpedüz hazır bulmadığımı bildirmek istiyorum. ’

Ciner ’mağara, bunun tıpkısı işveren tasarrufu olduğunu dile getirdiğini aktaran Çelik, Turgay Ciner ’in ayrıca, ’Benim inandığım matbuat ilkelerine bakarak akım etmeyen ayrımsız kişiyi ego gazetemde çalıştırmak zorunda değilim. Sayın Bekir Ateşin ne gazeteme gelen önceki emanet olacaktır ne de serencam giden ’ ifadesini kullandığını vurguladı.

Bir Cevap Yazın