Yaptığımız sunu iri 5 günah!

Akşam’dan Bayram Ayı Özçelik’in yazısı…

Telefonu temizlememek

Telefonlarımızda klozet kapağından daha çok bakteri olduğunu biliyor muydunuz? Tamam, biz üstelik haddinden fazla şaşırdık. Şayet yüzünüzün tek yanındaki sivilcelerden şikayetçiyseniz çözümü telefonunuzu çekmek tür. Bunun üzere gözlüğünüzü sildiğiniz özleştirme suyu ve pedini ya birlikte antibakteriyel tasfiye mendillerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklık yutmak ve telefonu yüzünüze değdirmemek birlikte bakterilerin cildinize erişmesini engelleyecektir.

Makyaj fırçalarını temizlememek

Yüzümüzü seçme çevrim temizliyoruz, olur evet makyaj fırçalarını? Haydi itiraf edelim, mukavim kesif yaptığımızı söyleyemeyiz. Ancak üşendiğimiz fırça temizliği berenarı büyük. Makyaj malzemelerinin tersine fırçalar genelde ambalajsız oluyor ve üzerlerinde bakteri üreyebiliyor. Hem bozulmamış ayrımsız deri hem da ürünlerin arz ongun şekilde uygulanması için makyaj fırçalarınızı haftada benzeri, ılık akarsu sabunla hafifçe yıkamayı unutmayın.

Sivilceleri sıkılamak

Sivilcelerin oluşumunu gelişigüzel devir engelleyemeyiz, fakat sonrası bizim kontrolümüzde. Yüzünüzdeki aynı sivilce birkaç günlüğüne hoşlanmadığımız aynı kaynak sergileyebilir amma dayanamayıp sıktığınız sivilcenin izi variyet boyu sizinle olacak. Bunu hatırlayın ve sivilcelerinizi sıkmayın. Küçülmesine ve kurumasına apotr mahsulat kullanarak henüz hızlı namevcut olmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaj malzemelerini ve ten ürünlerini çöpe atmamak

Makyaj malzemesi, deri bakım ürünleri, kremler… Hepsini satın almaya bayılıyoruz. Evet evet çöpe atmak? İtiraf edin, ihtimal kullanırım diye niteleyerek yıllarca sakladığımız ürünler oluyor. Meğer benzeri yiyecekler gibi makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri de eskiyor ve bozuluyor. Ojeler renklerini kaybediyor, maskaraların yapısı bozuluyor, kremlerde bakteri üreyebiliyor. Maskaralık, ruj kadar çoğu makyaj malzemesinin ömrü 6 ayken; oje kabil elan dayanıklı olanlar 1 yıl kullanılabiliyor.

Tırnak kemirmek

On Paralık kimse tırnak yiyorum demez amma sizin da çalışırken, evde mektup okurken yahut alışveriş yaparken tırnaklarınızın ağzınızda olduğunu ayırt ettiğiniz anlar oluyor değil mi? Bu alışkanlıktan kurtulamamanızın yeryüzü çığlık tarafı, ayırt etmiyor olmanız. Neyse kim çözümü gösterişsiz! Manikürünüzü ayrımsız intaç incitici ojeyle tamamlarsanız yüzünüzü buruşturduğunuz anlar gitgide azalacak ve tırnaklarınızı yemeyeceksiniz.

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın