Yarından itibaren baran ve antipatik geliyor

Milliyet’te yer düzlük habere bakarak yarın  Marmara, Ege, Garp Akdeniz, Bağırsak Rum ’nun batısı ile Batı Karadeniz ’in yağışlı geçeceği, yağışların yağmur ve sağanak, Ege ve Garp Akdeniz ibik kesiminde gök patırtılı boğanak şeklinde olacağı oranlama ediliyor.

Yağışların Çanakkale ’nin güneyi, Balıkesir ’mağara batısı, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde sağlam (21-50mm) , Muğla ve Antalya ’da yerel yerine haddinden fazla akva ve biberli (51-100mm) olması bekleniyor. Rüzgarın dahi iç ve batı bölgelerimizde güney yönlerden sağlam namına eseceği durum ediliyor.

Yağışların 27.11.2015 Cuma Namazı günü üstelik Marmara, Ege, Akdeniz, Iç Rum, Günindi ve Ilımlı Karadeniz, Gün Doğusu Anadolu ’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde baran ve bora şeklinde görüleceği bekleniyor.

Yurdumuzun, üstünde enerjik olan yağışlı sisteme arttırma kendisine 28.11.2015 Cumartesi günü bakir benzeri yağışlı sistemin henüz etkisine gireceği aritmetik ediliyor. Cumartesi haset ülkemizin garp bölgelerinin, Veriş günü ise Marmara ’nın batısı dışında mutluluk genelinin yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Hafta böylece meydana ati yağışların, Cuma gecesi ve Cumartesi günü Veli ve Garp Akdeniz ’da Iş haset ise Şark Akdeniz ’de sağlam olacağı tahmin ediliyor.

Halen zaman normallerinin üstünde seyreden gelgel sıcaklıklarının yağışlı havaya rağmen hafta sonuna kadar normalleri üstünde seyretmeye devam edeceği bekleniyor. Ancak yapılan son değerlendirmelere bakarak; önümüzdeki hafta başından itibaren yurdumuzun Karadeniz üzerinden gelen antipatik ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı oranlama ediliyor.

Soba ve doğal gaz zehirlenmelerine özen!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak; bu akşam saatlerinden itibaren mağrip kesimlerden başlayarak etkisini arttırması muhtemel rüzgarın, ferda güney yönlerden Marmara, Mağrip Akdeniz, Bağırsak Rum ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetli ( 30-50 km/saat) , Marmara’nın güneyi, Ege ve Garp Akdeniz’da kayran düzlük güdük mütemadi fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesinin  beklendiğini açıkladı. Akva rüzgarla gelişigüzel soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler ilkin almak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olunması istendi.

Bir Cevap Yazın