Yaşar Ipek:

Yaşar İpek’in Akşam’bile yayınlanan röportajı…

90 ’lı yılların hit parçalarını baştan göstermek nereden aklınıza geldi?

Zira yapmış olduğum enstrüman tarzı iflas etmek için… Hangi kusursuz arakçı radyo var hangi bile görümsetme yayımlayacak hat.  Aslına bakarsınız bu işletmelerin başındaki insanlar de mevsuk. Müziğe kimse yenilik katmamış. Hep ayrımsız ezber yapmış gidiyor. Bundan çok sıkıldım. 3 yıl büyüklüğünde aleniyet verdiğim yorumcu kimliğimi yeniden fora etmek istedim. Hem müziğimi hem üstelik kendimi yenileyerek ekibimle 90 ’ları okumaya karar verdik. Yapımcım bir zamanda klip yönetmenim olan Oya Özgey Kerim proje mimarımızdır.

‘Sus ’ isimli parçayı Aslı Güngör ’le birlikte seslendirdiniz. Sizi kim bir araya getirdi?

Bu şarkıya değişmeyen verdiğimizde ikinci adım ikili oldu. Sima düşünürken Aslı Hatun ’da değişmeyen kıldık. Kendisine projemizi paylaştık ve bu konuda az çok kalburüstü ayrımsız takat sınırı göstererek, alay malay güzel tıpkısı paylaşıma imza atmış olduk.

BABAMI KAYBETTİĞİM AN HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI

Akıbet dönemde yapılan albümleri beğeniyor musunuz?

Kâffesi birbirinin tekrarı, müziği oldukça tıkanmış görüyorum.

Hayatınıza şöyle aynı geri dönüp baktığınızda ‘Işte dönüm noktam ’ dediğiniz olay nedir?

Babamı kaybettiğim dakika… Yani 10 yaşında ‘tuvalete gidebilir miyim? ’ diye okuldan ayrıldığım ve tıpkısı henüz dönmediğim o gündür.

Genelde kliplerinizde kırıcı aynı duruşunuz var. Kendimi gani yetiştirdiğimi düşünüyorum. Bu da duruşuma yansımış sanırım.

MÜZİĞİMLE KARŞIMDA KIMSE BULUNMAYAN

Şöhretli bazen isimlerin halktan ölü tıpkısı şekilde mesleklerini sürdürmelerini şüphesiz yorumluyorsunuz?

Doğduğum günden itibaren bu işin değme alanında istekli insanların içinde büyüdüm. Banal şöhretin şüphesiz tehlikeli aynı şey olduğunu genişlik gani bilenlerdenim. Allah reform etsin. Ilk herif olduğunu tanımak gerekir. Sonra o insanın onu ayrımsız yere getirdiğini unutmamak lazım.

Kendinize rakip gördüğünüz birileri var mı? Rekabeti sever misiniz?

Rakipsiz olanaksız ama ben şu dakika için yorumumla, duruşumla ve benim bildiğim müzikle, karşımda kimesne yok. Aksine herkese iyi yeknesak olduğumu düşünüyorum.

HİKAYELERİMİ FİLM YAPABİLİRİM

Çocukluğunuzda filmlerde da vadi aldınız. Sonrasında oyunculuğa devam etmeyi tek düşünmediniz mi? Bu konuda teklif alıyor musunuz?

Peki birçok sinema filminde oynadım. Sinema aşısı müzikten önceydi. Ayrı tıpkı sevdam var film sektörüne… Kısmetse iyicene şeyler olacak hayatta… Seçme şeyin zamanı ve sırası var. Onu dinlemeyi öğrenirsek su akıp yolunu bulur. 

Yıpranmamış projeleriniz tam mı?

Eskimemiş projelerim var hazırlanıyoruz ama en gür çalışmam şu an raflarda… Geçmiş sevenlerimle bunu paylaşıp tüketmem gerekiyor.

Daha ilk röportajlarınızda benzeri sinema filmi çekeceğinizi söylemiştiniz.

Kendi yazdığım hikâyelerim var kısmetse izleriz (gülüyor).

Bir Cevap Yazın