Yaşar Nuri Öztürk’ten Cübbeli Ahmet Hoca’ya cevap!..

Cübbeli Ahmet Öğretmen ’nın 4 Ekim 2012 Perşembe haset Metris Delik ’nden yazdığı mektup Cübbeli ’nin facebook ve twitter sayfalarında üstelik yayınlandı.

“DÜNYADA ÇOK GÜLEN, AHİRETTEKİ DURUMU ADSIZ..”

Cemaatine tafsilatlı ayrımsız mektupla seslenen Cübbeli Ahmet Hoca ’nın hedefinde iki beşer vardı. Bunlar Show TV ekranlarında gelişigüzel program işleyen Saba Tümer ve ünlü tanrı bilimi profesörü Yaşar Nuri Öztürk ’tü. Saba Tümer ’i “Dünyada çokça gülen, ama âhiretteki durumu bizce taninmayan kadının..” şeklinde tanımlarken, Öztürk ’ü üstelik “Bu kadar ilim tahsil edip kafir olabilen koca” sözleriyle tanımladı.

Işte Cübbeli ’nin mektubundaki o satırlar:

“İki hafta büyüklüğünde ilk Yaşar Nuri, o dünyada çokça gülen ama âhiretteki durumu bizce isimsiz kadın ın programında haşr-ı ecsâdı yani bedenlerin dirilmesini inkar ederek küfrünü kustu, ego onun bu eş koşma görüşünü açık dillendirdiğini ilk kez kulaklarımla duydum. Bu büyüklüğünde incelik öğrenim edilip bile lacerem kâfir olunabiliyor diyerek düşünürken dondum kaldım ve inan kelimesini gine ederek imandan bilahare kâfir olmaktan Rabbime sığındım.

“ADAMIN BİRİ”

O programda adamın birinin “Dirilme ruha mıdır? Yoksa üzeri da dirilecek mi?” şeklindeki kusurlu sorusuna cevap veren bu insan: “Vücut çürüyüp gidecek, yok olacak, dirilecek ruhtur. Bedenin dirileceğini Gazâlî kabil sultanlık yalakası adamlar söylüyor. O, cesetlerin dirileceğini inkar eden İbni Sina ve Fârâbî kabilinden adamları tekfir ediyor (kâfir sayıyor) halbuki Gazâlî, İbni Sina ’nın sümüğü etmez, Gazâlî Islam ’ın anasını belledi” diye konuşanı birlikte, kabul ederek dinleyeni birlikte kâfir edecek ne hezeyanlar savurdu, Rabbim şerrinden esirgeme eylesin.”

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Cübbeli Ahmet Sarıklı ’nın eleştirilerine bu sabah konuk olduğu Sabah Yeli Tümer ’mağara etkili yayınında cevap verdi…

İzlemek amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın