Yaşar Tufan Aksoy hayata veda etti

Aksoy, zaman Bostanlı Beşikçioğlu Camii ’nde kılınan öğle namazının arkası sıra Karşıyaka Doğançay Mezarlığı ’na defnedildi.

Sabah, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin ince yıllar görsel yönetmenliğini yapan Yaşar Tufan Aksoy, akıbet kendisine kuruluşundan bu yana kadrosunda düzlük aldığı Yenigün Gazetesi ’nin görsel yönetmenliğini yapıyordu. Bap tasarımı üstüne Türkiye ’nin önde gelen isimlerinden biri olan Yaşar Tufan Aksoy ’un çokça sayıda ödülü vardı. Aksoy, iki yavru babasıydı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, “İzmir ve Türk basını çokça değerli tıpkısı ismini kaybetmiştir. Üzüntümüz nazik. ’Tufan Abimiz ’, gazeteciler ortada ve çevresinde yüzü sıcak, benzeri kişilikti. O bol tıpkı âdem ve çok bol bire bir gazeteciydi. Deneyimlerini, mesleksel birikimlerini paylaşarak, zihayat gazetecilere her ant yardımcı oldu. Türk basınına tafsilatlı yıllar hizmet veren Aksoy ’a Cenabıhak ’tan yağmur, ailesi, yakınları ve İzmir basın camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

Yaşar Tufan Aksoy ’a Allah ’fecir rahmet, sevenlerine çıdam ve mir sağlığı dileriz…

Bir Cevap Yazın