Yasin-Poldi polemiği!

Bugün’de vadi düz habere göre güzeşte sezonu 3 yürek ile kapatan Galatasaray, bu sezonun önce yarısında şahika yarışında ezeli rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin gerisinde kaldı. Sezona başladığı Hamza Hamzaoğlu ile kötü sonuçların arkası sıra yollarını ayıran Galatasaray, sezonun önce yarısını Mustafa Denizli ile tamamladı. Görmüş Geçirmiş maharet adamın gelişi dahi keskin gidişin önüne geçemedi. Hatta Denizli döneminde oyuncuların kayran içinde birbirleriyle yaşadıkları ahenksizlik kayırıcı düzeye bundan sonra. 

BİRBİRLERİNİ GÖRMEDİLER

Bunun sonuç örneği ise önceki yarının son maçı olan Kayserispor mücadelesinde yaşandı. Yasin Öztekin’in, takım arkadaşı Podolski’ye tamtakır pozisyonda amerikan bar atmaması, “Aralarında sorun mu var?” iddiasını gündeme getirdi.

Ortaya çıkan rakamlar birlikte bu iddiaları doğrulayacak cinsten.

Hamzaoğlu döneminde sayı farkı 69.1 dakikada  4.3 kere paslaşan ikilinin rakamları, Hamza Hamzaoğlu’nun ayrılmasından bilahare düşüşe geçti. Denizli, döneminde birlikte sahada düz aldıkları müddet ortalaması 77 dakikaya çıkmasına rağmen paslaşmaları 0.6’ya kadar geriledi.

Yasin ve Podolski Antalyaspor, Kayserispor ve Beşiktaş maçlarında 1 el da paslaşmadı. 

Bir Cevap Yazın