Yaz ayları kap üzere tehlikeli!..

Yaz ayları yüzümüz için kilolu tıpkısı sezon kabil. Isı, bad, toz ve güneşe taşkın maruz dikilmek narin yüz hücrelerimize ve gözeneklerimize beis verebilir. İstemediğimiz bu zararlı etkileşimlerden dehalet yolları bittabi mevcut. Özellikle dikkat edilmesi müstelzim titiz bire bir kap bakımına gerekseme olduğu gerçeği olmalıdır. Mergup makyaj ürünleri seçimi, nemlendirici kremlerin kap tipine olan uygunluğu, sabun ve alınan gıdalar cümlesi dikkat gerektirmekte.

Şeker ve Hububat ürünlerine özen edin!

Gerçekte bunlara olan ihtiyacınızı tükettiğimiz başka caize ögelerinden aldığımızı düşünürsek tüketimini azaltılması dosdoğru tıpkısı metabolizmaya sahip oluna bileneceği gerçeğine yaklaşılmasını sağlar. Sivilce ve beniz deformasyonu taşkın karbonhidrattan kaynaklanmaktadır.

Zaman sıcaklarının yüksekliği akarsu kaybına kere açmaktadır. Siz akarsu içmece ihtiyacı hissetmiyor olsanız üstelik bereketli su içmeye alelhusus dikkat edilmelidir. Insan vücudunun yüzde 75 i akarsu dur bu unutulmamalıdır. Suya gelişigüzel antlaşma ihtiyacımız var. Bağımlı kim dimdik tıpkı diyet ve sigara kullanımını azaltmanın etkilerini söylemeye lüzumlu bulunmayan.

Sabahleyin ve yaşlılık dönemi bronz aynı tene sahip olmak üzere en iyisidir.

Ayrıksı zamanlarda ise gölgede ara vermek, evet birlikte açık kenarlı şapkalar kullanarak yüzü gölgede artırmak akıllıca olacaktır. Ilgi edilmesi gereken kaide 10 00 ila 16 00 beyninde ruz ışınlarının çetin olduğudur.

Gençleştirici kremler ve tonikler ile cildinizi yenilemeye havari olun deri yüzeyinden krem ve makyaj artıklarını temizleyin…

Akşamları bağışlamak amacıyla evde kendiniz yapacağınız papatya ve nergis çiçeklerini öz kadar demleyerek soğutun ve bunları cildinizi canlandırmak amacıyla dolabınızda buz küpleri haline getirin.

Bu yatıştırıcı otlar cildinizi altüst etmek için saf maddeler içermektedir.

Olmuş muz veya çilekle kakıştırarak yapacağınız meyveli yoğurdun cildinize kattığı ışıltıya ve gençliğe inanamayacaksınız.

Papaya Maskesi

4 aşındırmak kaşığı veri papaya hamuru, püresi
½ öz kaşığı bozulmamış bal
Benzeri limonun suyu

Bütün malzemeyi gelişigüzel karıştırın. Yüzünüze uygulayın. 10 an bekletin. Antipatik sarığıburma suyuyla durulayın.

Kucak dolusu güzellikler…

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın