Yaz mevsimi için diyet uyarısı!

CİHAN’da düz düz habere bakarak Diyetisyen Dilara Süngü, muafiyet sistemi ile beslenme beyninde çokça andıran ayrımsız alışveriş bulunduğunu belirterek, hele yaz aylarında bireylerin ruhsal adına kışın alınan kiloları ödeme telaşına düştüklerini vurguladı. Süngü, “Mütenevvi ortamlarda şaşırtıcı yerine lanse edilen diyet programlarının, yetersiz beslenmeye ilişkin namına vücutta kalımlı hasarlar bırakabileceğini unutmamak geçişsiz.” dedi.

Bursa Özel Yaşam Hastanesi ’nden Diyet Uzmanı Dilara Süngü, yaz aylarında ödeşme söylenmek namına yepyeni perhiz programlarını uygulayıcı kişilerin, dar beslenmeden ufuk halsiz kalma ve hastalıklara yakalanma risklerinin arttığına ilgi çekti. Özellikle dergi, ceride evet birlikte internet sitelerinde bulunan ve tansık olarak adlandırılan alışılmamış diyetleri uygulamaya başlayan kişilerde, mikro beslenmeye tutkun adına bağışıklığın azaldığını hatırlatan Süngü, bu diyetleri fail bireylerin, halsiz kalma ve hastalıklara yakalanma risklerinin artım riski taşıdığını vurguladı.

Şok perhiz programlarının etkisiyle, güdük sürede tartıdaki değişikliğin nedeninin yağ kaybı olmadığı su ve kas kaybı olduğunu anlatan Süngü, “Alışılmamış diyetler günü kurtaran diyetlerdir amma bu kabil programların, gelecek ki dönemde metabolizmada temelli hasarlara sebep olabileceği dahi unutulmamalıdır. Beslenmede genişlik mebzul düzeyde muafiyet işlevi üzere tam miktarda protein almak ilk şarttır. İmmün (Muafiyet) sistemi; kişiyi bakteri, virüs, fungus, protozoa gibi zararlı canlılara cebin koruyan, kanser hücrelerine ve başka yabancı maddelere karşı savaşçı kocaman tıpkı sistemdir. Bağan bağışıklık işlevinin bildirme enli nedeni ancak beslenmedir. ev beslenme sadece, enerji ve protein eksikliği namına düşünülmemesi gereken bire bir vakıa olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan çalışmalarda dünyada herhangi bir sene 6 milyon çocuğun yetersiz beslenme sonucu muafiyet sisteminin zayıflamasından âlem enfeksiyonlar yüzünden öldüğü bildirilmektedir. Akıbet yıllarda bireyin beslenmesindeki misyon; o bireyin erke ve protein gereksinimini karşılamanın yanında kâh hususi besinlerle kişinin hastalıklara cebin direncini yükseltmek kendisine açıklanmaktadır.” diye niteleyerek konuştu.

Beslenmede yeryüzü ongun düzeyde bağışıklık işlevi amacıyla ehliyetli miktarda protein almanın eşya olduğunu dile getiren Süngü, “Hele benzen, süt ürünleri, testis üzere biyolojik değeri erdemli proteinleri tüketmek az çok makro olmaktadır. Ancak çok miktarda protein alımı muafiyet sistemini aksi yönde etkiler. Tam protein alımı ile gelişigüzel omega yağ asitleri, erkin radikalere karşı C ve E vitamini, beta- karoten, selenyum, demir, çinko ve isoflavon içeren besinler de sıkça tüketilmelidir. Günce beslenmede çok fazla şekere kayran verilmesi, obezite, etanol tüketimi gibi mütenevvi nedenler muafiyet işlevini azaltır. Şeker Hastalığı tüketimi azaltılmalı ve eğin kütle indeksinizin 25 kg/m2 altında olmasına ilgi gösterilmelidir.” dedi.

Bir Cevap Yazın