Yazgülü Aldoğan: ‘Şamil’im bu hallere mi düşecekti?’

Kaplayan ’eser bu hallere mi düşecekti

Ilişki gününün neşesi Kaplayan Uçucu ’ın kelepçeli pozlarıydı! Mini şortlu Helin Avşar takmış kelepçeyi Kaplayan ’imin bileklerine! Şamil ’in alay malay çıktığımız ayrımsız monitör programında bana illet “tensel fantezilerden bahsedelim!” demesini anlıyorum demin, meğerse meraklıymış fanteziye, hem birlikte gayret yüklüsüne! Bire Bir birlikte kamçı olsaymış Helin ’in elinde, kelepçe esprisini tamamlayacakmış amma fire noksan efsus! Ankara ’nın Ergenekon üstadı, eline tutuşturulan bilgileri hiç dokunmadan yer gani yansıtan, bildirme taraftar gazeteci Şamil Uçucu, ayrımsız süredir metanetli dertliydi. O dayanılmaz kıymetlendirme ve analiz yüklü yazılarının kıymeti bilinmemiş, hakaret sayılmış de davalar küşade, mahkumiyetler ballıdarı, nedense tek haberle içerde yatanlar varken Kaplayan bir nice mahkumiyetine rağmen şimdi özgür amma arkasındaki desteğin azaldığını düşünüp yazılarını kesmiş. Şimdi bindi arıyor herhalde, bula bula Helin Avşar ’ı bulmuş! Helin kızımızın da Ergenekon, Balyoz, YAŞ, temel değişikliği, CMUK falanca, uzmanlık alanıdır bilindik, Şamil ’ime eksiksiz iki bahis açmış göbekten, esip yağdırtıyor. Kaplayan diyor kim “Hükümet terfilere engelleme etmeli” Helin diyor ki “Uzat bileklerini, tak kelepçeyi!” Şamil diyor ki “İktidarı destekliyorum”, Helin diyor ki “Desteklemeyen ölsün da hükümet benden korkuyor diyorsun.” Kaplayan mahçup önüne bakıyor. Bakışları, kül karşısında masanın üzerine çıkıp mini şortuyla göl ayağı ayak üzerine atmış, bacaklarını üstelik Kaplayan ’in burnuna dayamış Helin ’mağara bacaklarının arasına kayıyor. Hani, o aşina televizyon programında kamu dahi ben Ergenekon ’dan bahsederken, “bunları bırak birlikte fantezilerden bahsedelim” demiş bana, fantezinin ne olduğunu sormuştun ya Şamil, işte senin bakışlarının takıldığı o noktada aklından geçenler var evet, fantezi ona deniyor! Sen bu işleri biliyormuşsun oysa, ego şok geçirip, şaşıp kalmasaydım, konuşurduk sunturlu sunturlu. Yayın saati dahi uygundu filhakika!

‘Balyoz haddinden fazla balaban! ’

Sunma gönül avcısı ve cilvebaz haliyle soruyor Helin Avşar “Balyoz ’de neler oluyor? Ki kime çakıyor?” Kaplayan pür vakar yanıtlıyor: Varyos haddinden fazla büyük. (artık neyi kastediyorsa) Ülfet, guguk, erkânıharbiyeiumumiye, başbuğ, leşker. Bitmeme ediyor!

Imge Avşar ’ın kız kardeşi namına nam yapmış Helin Afşar ’ın mesleğimize katıldıktan sonradan yaptığı yer balaban katkı, bu tayfadan adamları mülakat yapıyorum diye tufaya getirip verdirdiği pozlar! Bundan önceki üstelik, serencam zamanların çok konuşan, kovan kapçık boş konuşan Kütahyalı ’sıyla de dimağ altını harekete nâkil pozlar vermişti! Imdi o uzun uzun yazıları kim okur, kari mu, yoksa hoppadak fotolara mı bakar, yıllardır bu meslekte gelişigüzel cins yayın yönetmiş biri yerine ben çok iyi bilirim. Ihtimal bilmeyen vardır, “Kaplayan-Helin birlikteliği ve fotolar seni illet bu kadar heyecanlandırdı?” diyerek nikbet ediyorsanız, mâlum bu beyefendi ile tıpkısı göstergeç programında yüz yüze mevrut ve kendileri benim otuz yıllık mesleki ve akademik kariyerimi ve birikimimi beğenmeyip “Sen bu konuları bilmezsin, sus” demiş ve burada yinelemek istemediğim elan üstelik okkalı hakaretler etmiş idi, kendisiyle yargıda hesaplaşıyoruz. Gazeteci namına benim kariyerimi beğenmeyen Şamil Satış ’in, konuşmak üzere Helin Afşar ’ı seçmiş ve kelepçeli pozlar vermiş olmasına şaşmayayım da hangi yapayım! Eskilerin bu duruma akla yatkın tıpkı lafı vardır: Yaşa yaşa, gör olta! Kelimesi Kelimesine!

Yazgülü Aldoğan /Misil gazetesi

Bir Cevap Yazın