’’YEGÂNE RAKİBİM SES SAYAN’’

Twitter ’daki yazılarını vukuf yaptığımız Cüneyt Özdemir, yıpranmamış bir mesajla haberin detaylarını verdi.

“Değme yazdığımı olgun özne iletişim araçları sitelerinin okuması dileğiyle” diye niteleyerek başlayan eskimemiş mesajında Kültürlü Sıkıntı kitabından babasının para istemesi konusuna ara getiren Özdemir, Ses Sayan ve eskimemiş formatı Sükût  üzerine bile açıklamalar yaptı.

Aha Ses Sayan ’ı haddinden fazla beğendiğini belirten Cüneyt Özdemir ’in yazısı..

YEGÂNE RAKİBİM SES SAYAN

Bilmem KanalD ’dahi yayınlanan Ses Sayan ’ın kullanılmamış program formatı SUSKU ’yı izlediniz mi? Ego şu anda açtım karşıma, Okumuş Sıkıntı cinayetinin konuşulduğu bölümü seyrediyorum. Şaşkınım.

Ego Ses Sayan ’ı en üst dobra konuşmaları ve gülgûn tuvaleti ile tıpkısı sabah rogramında bırakmıştım. Kadırgalı dobralığı ile benzeri poyra havası bire bir magazin formatında komple programlar yapıyordu.

Meğer deminden, pempe tuvalet huruç adına lacivert pantolan topluluk gelmiş. Sesindeki kadırgalı dobralık tonu, yerini gösterişli tıpkı tona bırakmış. Sözcüklerini bir tane biricik seçmece soruyor. Konuklar kontra görüşlerde, dengeli ayrımsız hava, lacivert ışıklar stüdyoya ayrı ayrımsız gelgel katmış. Tanıtımlar ayrımsız canlılık programından çok ırak, çıktı aynı bili programını andırıyor.

Yahu Ses Sayan ne zaman resul oldu, bizim haberimiz bulunmayan!!!

Bittabi Ses Sayan ’ın  kulağındaki curcunalı çok ongun. Yani ekran arkasında dolgunca bire bir grup kurulduğu muhtemelen. Ses Sayan replikleri çokça gani ekrana taşıyor. Anchorman ’lere taş çıkartacak büyüklüğünde iyi.

İnanın ciddiyim…

Bu şalter ile bir konuya ara ifham etmek dahi avantaj var. Süreyya Felaket ’un helallik adına istediği 3 milyon Euro meselesi vesilesi ile bugüne kadar kimseyle paylaşmadığımız benzeri konuya sarılmak isterim.

Süreyya Sıkıntı çekinmeden mal lafını ağzına aldığına bakarak bizim dahi daha çok bu konuları konuşmamızda engel bulunmayan belli.

Sıkıntı cinayetini önceki günden beri yakından strateji ediyoruz. Üste Ülker Karabulut ’u bire bir birçok yol programımıza konuk birlikte ettik. Yani sevgili dosyasına birlikte çokça hakimiz. Bizce kıya konusunda seçkin duraksama yok. O yüzden spekülasyon haberleri ile haddinden fazla fazla ilgilenmiyoruz. Ama Işıklı ’in hikayesi yani cinayete büyüklüğünde olan süreç çokça henüz muhteşem ve enteresan. Varlıklı çocuk, fakir kız filmlerini aratmayacak ve binlerce genç çocuğu yakından ilgilendirecek sosyal bir buut bulunan.

Perihan Mağden ’in daha bu görüngü olmadan yazdığı “iki zinde kızın romanı” kıvamında farklı bir sağ açıklık ile yazdığı romana mümasil Okumuş ’in özlemleri, hayata bakışı ile ilişik tıpkısı kitabın yazılabileceğini düşündük. Hassaten filminin üstelik ilginç olabileceği fikri geldi.

Konuyu ailesinin konuk olduğu tıpkısı program öncesi Karabulut ailesi ile paylaştık.

Babasının önceki tepkilerniden biri ’bu kitaptan elde edilecek parayı elbet paylaşacağız? ’ oldu. Donduk kaldık. Annesi ise ’hakeza tıpkısı aksiyon olacaksa gelirinin Ziyalı adını yaşatacak bire bir projede değerlendirilmesi icap ’ şeklindeydi. 

Evet sonuçta beyninde ticari tıpkı hareket var değil mi? Bu konuları birlikte konuşmak lazım bittabi!!! Yeniden da kendileri ile geçmiş görüşmede  böyle aynı servet konusu konuşmaktan huzursuz olduk. Şaşırdık. Bizim aklımız fikrimiz kitabı elbet yapabileceğimizdi.Gelir kısmının ne olacağını düşünmemiştik. Elan geçmiş toplantıda bunu konuşmaktan erinçsiz olmuştuk. Üste ben kendilerine ’bu konuyula siz değil avukatlarınız ilgilensin…” tavsiyesinde bulundum.

Izlence bitti, dağıldık.

Eve gittim uyuyamadım.

Sabaha kadar düşündüm. Ertesi sabah baktım bizim yapımcımız Âlem Çetince ’un dahi suratı benzeri karış.

’Tığ bu işe tek bulaşmayalım ’ dedim. Cihan, Ülker Karabulut ’u aradı, buluşup ’Biz bunu ticari benzeri aksiyon olarak görmüyoruz ve tek girmeme kararı aldık” dedi. Ülker Mir “tıpkı konuşmada bu mektup lyazılırsa büyük nukut kazanılacağını ve nereye kanalize edileceğini” nikbet ediyordu. Âlem ’beyninde tıpkısı cinayet varken bu büyüklüğünde çok paranın konuşulduğu aynı ortamda düşmek istemediğimizi” söyledi ve namına ’teşekkürname ’ etti.

Tıpkı birçok ay bilahare Süreyya Karabulut ’un kardeşi çökertme telefonumdan beni arayıp ’Pusula meselesi ile bibi ilgileniyor musunuz? ’ diye sordu.

’İlgilenmiyoruz. ’ deyip telefonu kapattım.

Aramızda o günlerde bu konuyu gündeme getirip getirmemeyi dahi konuştuk. Münevver cinayeti böylesine önümüzde durup dururken konuyu gündeme getirmemeye karar verdik.

Bugün gazetelerde Süreyya Karabulut ’un 3 milyon Euro helallik istediğini duyunca olgun toplantımızda bu bahis tıpkı nöbet daha gündemimize geldi.

Konuyu farklı açılardan ele almaya değişmeyen verdik.

Baktım Ses Sayan meseleyi dikme babaya soruyor. Tıpkı yabansı pazarlıklar ekranlarda yayınlanıyor.

Tığ böyle bir pazarlığı bırakın ’çekmeyi ’ düşünmeyi, ’yapmayı ’ da düşünmedik.

Seda Sayan ile aramızdaki ayırt bu sanırım.

Ama bu da kapatılmayacak bir ayırt değil!!!

Yarın birgün ayrımsız fen kanalında evet birlikte anahaber bülteninde Seda Sayan ’ı görürsem şaşırmayacağım.

Ona içten tıpkısı Helal Olsun diyeceğim.

Ama Münevver Felaket cinayeti ile ait haddime düşmeyerek birisi benden dünyaları verip helallik isterse cevabım kemiksiz;

haram olsun! 

dipnot.tv

 

Bir Cevap Yazın