Yemekteyiz Ceyhun’un isyanı!…

Show TV ’birlikte yayınlanan “Yemekteyiz” programına katılan Ceyhun Canlı, izlence yapımcılarını şikayet etti. Tüvana, “Yarışmaya katılırken imzaladığım sözleşmede kazanmam durumunda mülk ödülünün 1 yıl içerisinde tarafıma ödeneceği yazıyordu. Tamlık 1 yıl oldu ve üste geçti amma Show TV mülk ödülüm olan 20 bin lirayı vermiyor.

27 Son Teşrin 2009 tarihinde programın finali yayınlanmıştı. Paramı almak için aradığımda; ’Mülk bulunmayan, değişik yarışmacılar da bekliyor, antlaşma verin, bekleyin ’ gibi tıpkısı derinti bekletme cümlesiyle karşılaşıyorum. Geçim örneğinin verilmediğini hatırlatıp bire bir kopyasını istediğimde ise haddinden fazla meşgul olduklarını ve bu konuyla ilgilenemeyeceklerini söylüyorlar. Antrparantez sözleşmelerin kanalda saklandığını rapor ettiler. Bu yarış programı bibi yayında ve hala hem yarışmacılara hem üstelik izleyicilere kazananın dünyalık ödülü aldığı şeklinde kandırıcı bilgiler veriliyor. Show TV antant şartlarına uymayarak kazanılan servet ödülünü yemek amacıyla elinden geleni yapıyor” şeklinde tepkisini dile getirdi.

“Sponsordan Alıyor Yarışmacıya Vermiyor”

Programın müzahir firması ile bu konu hakkında görüştüğünü ve müzahir firmanın kendini desteklediğini kaydeden Zinde, şöyle devam etti:

“Sponsor firmayla yaptığım yazışmalarda ise kendilerinin herhangi bir ay Show TV ’ye düzenli ödeme yaptığını bildiren bire bir yanıt aldım. Resmi yollara başvursam mahkemenin isteği üzerine müzahir firma Show TV ’ye yaptıkları ödemenin belgelerini sunabileceklerini kaydettiler. Show TV sponsordan parasını alıyor fakat; yarışmacılara ödeme yapmıyor. Ödeme yapılmaz ise sevgili açmaya hazırlanıyorum.”

“Yarışmacıların Parası Haddinden Fazla Geç Ödeniyor”

Show TV ile yarışmacılar arasında yapılan sözleşmenin bazı maddelerini eleştiren Tendürüst, geçim maddelerinde boşluklar olduğu üzere çekimci firmanın bunu kötüye kullandığını ileri sürdü. Tüvana, “Sözleşmede düzlük düzlük ’1 yıl içerisinde yarışmacıya ödenmesi gerekir ’ ifadesi üzücü amaçlı kullanılıyor. beş altı dilimi belirtilmediği amacıyla yılın serencam ayına kadar bekletiyorlar. 1 sene süresince ise daha geçmiş da ifa yapılabilir. Değme yarışmacının parasını geç ödüyorlar. Ben 2009 Son Teşrin ayı ödülümü alamazken bana 2009 April ayında dürü kazanıp daha parasını alamayan yarışmacıların olduğunu söylediler. Herhangi Bir programda sahte süsleyici bire bir çek kullanıyorlar. Izlence bitişi üzüntü köylü alıyorlar. Kimesne bu parayı almadığıma inanmıyor. Kazandığım ödüle istinaden harcamalar yaptım, ödeyemiyorum. Mağdurluk yaşıyorum” dedi.

Antrparantez, tıpkı konuda programın 30 ’uncu haftasında birinci olan yarışmacı da programa katılımının ardından 14 ay geçmesine karşın 10 bin liralık ödülünü alamadığı gerekçesiyle ülkü açacağını açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın