Yenmiş’i ki öldürdü?

BAŞMAKLIK NAMAL (GÜLLÜ) 

Güllü etraflıca sarsılıyor     

Çizgi D ekranında dönen tanıtımlardan anladık kim, Utkulu öldü. demincek bilcümle Türkiye şişman bire bir nikbet ve heyecan içerisinde yıpranmamış bölümü bekliyor…
   
– Olur, oldukça yeni departman çokça coşkulu ve tempolu. Biz dahi merakla bekliyoruz.

Evet izleyiciyi bu bölümde ne kadar sürprizler bekliyor, ipucu verebilir misiniz?

– Yenmiş ölüyor, hemen bunu söyleyebilirim. Anlatırsam sürprizi kaçar…

Güllü, çiftlikteki ağırlığını iyiden iyiye hissettirdi, çiftliğin hanımı oldu. Tamam Muzaffer Eş ’mağara ölümü onu nasıl etkileyecek? artık dahi hep ipleri elinde tutabilecek mi?

– Güllü, Yenmiş ’mağara ölümüyle derinden sarsılıyor elbette kim. Önümüzdeki bölümlerde bu kaybın etkilerini daha fazla görüp izleyeceğiz. Güllü git gide büyüyor, gelişiyor ve hayata elan değişik bakmaya başlıyor.

Mehmet Aslantuğ ’la liyakatli benzeri ikili oluşturmuştunuz. Ancak Mehmet Satma imdi sizinle olamayacak. Bu konuda neler tercüman olmak istersiniz?

– Mehmet gidiyor diye niteleyerek hepimiz çok üzülüyoruz. Dayanılmaz aç bir oyuncu ve haddinden fazla ahenkli ayrımsız küme arkadaşından mahrum kalacağız. Ama bu tıpkısı dizi film ve senaryo gereği ne gerekiyorsa o yapılıyor. Bildiğiniz kabilinden Orhan Kemal üçlemesinin ikinci kitabı “Hanımın Çiftliği”nde üstelik Utkulu ölür. Benzeri yandan birlikte kitaba akla yatkın benzeri şekilde bitmeme ediyoruz. Orijinaline ilişkin kalmaya çaba gösteriyoruz.

“Hanımın Çiftliği”, sezonun bildirme liyakatli işlerinden biri oldu. Bu başarının mimarı ki sizce?

– Bilcümle kol… Özellikle yönetmenimiz Faruk Teber koyulmak için bilcümle ekip büyük tıpkısı çıdam, düzentileme ve uyum içinde çalışıyoruz. Şişman bire bir profesyonellikle, elden işimizi yaparak, dizimize dayanılmaz tıpkısı inançla cemaat çıkarak bu başarıyı elde ettik.

CANER CİNDORUK (EKSIKSIZLIK)

Katil Kemal mi?

Yenmiş Komutan ’e silahlı saldırıyı ki düzenledi?

– İnanın, ego sizden bundan sonra merak ediyorum. Katilin kim olduğunu sette birimiz bilse hepimiz biliriz amma kimse bire bir öz söylemiyor. Eksiksizlik ’mağara üstelik bu konuda kuruntu uyandıracak durumları olacak.

Eksiksizlik mi öldürdü yoksa?

– Herkesin kafasında tıpkısı istifham işareti var, “Acaba Eksiksizlik mi öldürdü?” diye niteleyerek. Benzer dahi, olmayabilir da… (Gülüyor) Ego herkesi düşünüyorum. Hoşur bilmiyorum, beşer vermek üstelik istemiyorum.

Halide, ağabeyi Yenmiş ’in umum itirazlarına rağmen Kemal ’le evlendi. ıkili ortada çıktı neler olacak?

Kemal bu ilişkiye aynı hırsla başlamıştı fakat derece derece Halide ’nin ona olan aşkının gerçekliğini gördü. Kemal ’in Halide ’ye ilgisi aşka dönüşüyor. Fenomen tehlikeli boyutlara varıyor.

Yani Kemal, Güllü ’ye anormal kabilinden aşıkken ondan tamamen koptu…

– Hani evvel çok yarası kalır ya insanda, onun gibi bir şey Kemal ’inki. Güllü artık evli biri, çocuğu üstelik oluyor. Eksiksizlik ’e “git” demiş, o bile aynı daha dönmüyor.

Eksiksizlik, Halide ’yle olan ilişkisinden kıvançlı mu peki?

– Çokça kıvançlı, çünkü çıktı çok sunturlu tıpkısı ilişkisi var. 9 Nisan ’de yayınlanacak bölümü katiyen izleyin, balaban sürprizler olacak.

HAKAN BOYAV (ERKEK BERBERI REŞIT)

Yasin Ağabey olanaklı

Erkek Berberi Olmuş, zavallı mahalleden ayrılıp çiftliğe taşındı, maraba başı oldu. Şüphesiz tepkiler geliyor size bu rolle ilgilendiren?

– Türkiye Berber Ergin ’i çokça sevdi. Ego üstelik bu rolü haddinden fazla ferah, doyurucu oynadığımı düşünüyorum. Pres tıpkı işin altından kalkıyorum. Perukar Ergin, dizide derslik atlayan insanları simgeliyor. Güllü ’nün babası ve ağabeyi dükkanının camlarını kırdı. Güllü da ona acıdı, kendine mail buldu ve onu alıp ekinci başı yaptı. Elhak Olmuş ’mağara üstelik istediği buydu amma demin bu durumdan tek hoşnut değil. Rençper başı olmayı çokça sevmedi yani.

Yenmiş ’i siz öldürmüş kabil misiniz?

– Muzaffer ’i kimin öldürdüğünü kadroda kimse bilmiyor. Aramızda dahi konuşuyoruz amma bulamıyoruz. Hamza mı, Ramazan mı, Perukar Ergin mi, Kemal mi, yoksa Halide mi? Biz birlikte bunu sizinle birlikte izleyip göreceğiz.

Evet sizce katil kim?

– Hep gibi. Ama bana Yasin Ağa öldürmüş gibi kabil geliyor. Biliyorsunuz Yasin Ağa dikici başıydı amma Güllü onun adına Erkek Berberi Reşit ’i getirince çiftlikten terk kararı aldı…

Utkulu Ağabey öldükten bilahare çiftlikte neler olacak?

– Hiçbir fikrim yok. Serencam üç bölümdür önümüzü biz dahi göremiyoruz.

EBRU ÖZKAN (HALİDE)

Ağabeyimi seviyorum onu ben öldürmedim

Utkulu ’i siz öldürmüş cins misiniz? Neticede aşkınıza alın bundan sonra, sizi evden kovdu…

– Yarayışlı, ben öldürmedim. Tamam, cenk ediyoruz ama ben ağabeyimi çokça seviyorum. Kim lüzumlu ağabeyini öldürmeyi?

Sizce kim öldürüyor?

– Tümce türlü, aritmetik yürütüyoruz amma bulamıyoruz. Zira ağabeyim haddinden fazla zengin, haddinden fazla aptal ve haddinden fazla dahi düşmanı var.
Yenmiş ’mağara ölümünün peşi sıra Güllü ’yle aranızda neler yaşanacak? Bilindik birbirinizi mütehammil sevmiyorsunuz ama o deminden çiftliğin hanımı…
– O süreç değişken. Tıpkı ahiret yolculuğu gerçekleşiyor ve beyninde böyle aynı ızdırap varken kimse çiftliği düşünmüyor. Amma elan sonraları neler evet, ego dahi bilmiyorum. Senaryo elime gelince göreceğim. Halide ’nin Güllü ’yle ayrımsız yakınlaşması olacak ama sonrasını bilmiyorum.

“Hanımın Çiftliği”nin yakaladığı başarının sırrı ne sizce?

– Bu muvaffakiyet, birçok faktörün ayrımsız araya gelmesinden kaynaklandı. Muvaffakiyetli aynı kol oluşturuldu, senaryo ve hikâye elhak haddinden fazla başarılıydı, bütünü bütünleşti. 

NECIP MEMİLLİ (RAMAZAN ZALOĞLU)

Ego öldürmüş olamam

Çiftlikte neler oluyor?

– İnanın bilemiyorum. Sekizinci bölümden sonradan Ramazan çiftlikten ayrıldı ve kişi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Herhalde şu sıralar çiftliğe bildirme ırak olan karakter Ramazan, bu yüzden tıpkı molekül diyemeyeceğim.

İzleyiciyi eskimemiş bölümde ne sürprizler bekliyor?

– Belirtildiği üzere Utkulu ölüyor. ızleyiciyi bekleyen yer büyük sürpriz de onu kimin öldürdüğü…

Acep siz mi öldürdünüz?

– Namevcut, ben öldürmüş olamam. Sanmıyorum, ego değilimdir herhalde… (Gülüyor)

Rol arkadaşlarınızla aranızda kimin gaddar olduğu üzerine dostane ediyor musunuz?

– Bittabi kim konuşuyoruz, hatta bu konuda bahis dahi başladı! (Gülüyor) Bulunmayan, mizah tabii amma hepimiz birbirimize soruyoruz “Kim öldürdü” diyerek. İnanın, tığ bile elan ki olduğunu bilmiyoruz ve meraklıyız. Alim birileri varsa bana söylemesin, hakeza elan hararetli oluyor zira. Imdi dizge meşkûk olarak görülecek, kim bu üstelik coşku verici.

Ramazan, dayısı öldükten sonra çiftliğe dönecek mi? Onu neler bekliyor çıktı?

– Bu soruya böyle yanıt yöneltmek istemezdim amma bilemiyorum Ramazan ’ın akıbetini. Ben isterim ki onu iyicene şeyler bekliyor olsun amma bakalım, hep maksut olmuyor bağımlı…

Özgürlük

Bir Cevap Yazın