Yeşim Bahçe göğsümüzü kabarttı

Yıpranmamış Asır’dan Kesat Ülker’in haberine bakarak bu sene, 15 – 17 Ocak’ta 18’incisi düzenlenen Salon Acun Kupası’nda Muğlalı milli sporcu Yeşim Bostan, balaban tıpkısı başarıya imza attı. Bostan, Çoluk Çocuk Kategorisi’nde rakiplerini geride bırakarak 120 puanla acun şampiyonluğuna ulaştı.

Daha ilk Avrupa şampiyonlukları üstelik kâin ve geçtiğimiz yıl Çin’den üstelik Acun Şampiyonluğu ile dönen Türkiye’deki az sayıdaki solak okçudan biri olan 21 yaşındaki sportmen, dünya sıralamasında ilk 10’da saha alıyor.

BILINMEYEN BILINMEYEN ANTREMAN

Kudretli sporcu, geçtiğimiz sene Eskimemiş Asır’a yaptığı açıklamada, ailesinin, derslerini boşladığı gerekçesiyle okçuluk yapmasına alın çıktığını belirterek, “Bereketli tıpkısı üniversitede okumamı ve hayatımı kazanmamı istiyorlardı. Babam ayrımsız dönem okçuluğa gitmeme müsaade vermemişti. Annemle anlaşarak meçhul meçhul antrenmanlara bitmeme ettim. Babam, milli takıma gitmeme rağmen evvel zamanlar esasen itici baktı. Antrparantez ben kamptayken arayıp derslerimi çalışıp çalışmadığımı soruyordu. Dünya ve Avrupa madalyalarının arkası sıra babam, antrenmanlara benden daha çok gitmeye başladı. Herhangi Bir yarışmaya geliyor. Hedefim Fransa’da dünya şampiyonluğu. Dünya klasmanında dahi ilk üçe koparmak gidermek istiyorum” demişti.

Yeşim’in, Muğla’nın ve Türkiye’nin gururu olduğunu belirten Muğla Toyluk Hizmetleri ve Spor Mülk Müdürü Serkan Öçalmaz, “Kudretli sporcumuzu acun tebrik ediyor. Başarılarıyla gelgel duyuyoruz” dedi. Öçalmaz, Fransa’birlikte bulunan Yeşim’i ve antrenörü Tahir Karataş’ı telefonla arayıp tebrik kartı ettiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın