Yeşim Erçetin’den can alıcı itiraflar

Millet’ten Başak Çokan’ın röportajı..

– Emre Matraş ile boşanmanızın 1 Nisan’a gelmesi doğru mü?

Vallahi 1 April şakası gibi oldu ama şaka değil siktirici resmi namına boşandık. Amma haddinden fazla git-gellerimiz oldu. Boşanalım mı boşanmayalım mı arasında benzeri kız çocuğumuz var. Bu sürüncemelerden sonradan değişmeyen verip boşandık.

– Metrukiyet süreci hangi zaman başladı?

Esasen mesail evlenmeden ilk başladı. Ben aitlik ile hırsı birbirine karıştırıyorum. Bağımlı kim sevdim amma boğuk aynı süreçti. Bunu dahi hep gördü. Zira haddinden fazla göz uğrunda yaşandı bu evlilik. Çarkıt eşi ve çocukları marifetiyle başladı elhak sorunlar.

– Önceki evliliğini ne ahit yaptın?

20 yaşında yaptım. Onunla de merhaba dedikten 2 hafta süresince evlenmeye değişmeyen verdik.  Az Buçuk düzgüsüz doluyum. Bu yüzden öyle hesap tezkere yaparak başlayamıyorum ilişkilere. Bazen insanlar oturup düşünürler maddi manevi maalesef benim hakeza ayrımsız ön görüm namevcut.

– Geçmiş evliliğin hadiseli bitti. Peşi Sıra ikinci evliliğinde bir şekilde düğümlü bitti. Rast mü yoksa seçim mi bunlar?

Evvel evliliğimde yaşadığım şeyleri bire bir daha yaşamayacağım dedim. Amma maalesef ayn uğrunda yaşadık her şeyi. Yoz yalabık sıfır safiha oldu. Tabii seçimim değildi amma böyle gelişti.

– Emre mir ile sorununuz neydi tamam. Alay Malay mutlu pozlar verip benzeri projede da ayrımsız araya geldiniz. Ne oldu üstelik bu noktaya geldiniz?

Emre, benim 17 yaşındayken sözlenip elan bilahare ayrıldığım tıpkısı insandı. Seneler sonradan ‘Yeşim nasılsın hangi yapıyorsun köle boşandım. Bire Bir kahvehane içelim mi? ’ diyerek arkadaşça atılan mesajdan sonraları gelişti temas madde. Köle o ahit boşluktaydım ve sanırım bu bana evrenin bire bir mesajı yıllar sonraları yarım yamalak küsurat benzeri ilişkimiz vardı.

DEĞME ŞEYİ SATTIM

– Evlilik kararını elbet aldın?

Emre ile ilişkimizin basında Bodrum’bile beni öperken fotoğraflarımız yayınlanınca ego çokça erinçsiz olmuştum. Ve o aktarılma bu şekilde gündeme karışmak istemediğimden dünyaevi teklifi gelince çabucacık akseptans ettim. Bu el Emre maddi sıkıntıların içine girince üstelik “Haydi Yeşim onu sat bunu sat” derken elimdekileri birlikte evliliğimde kaybetmiş oldum.

– Sebep bu şekilde tereddütsüz herhangi bir şeyi verdiniz?

Haddizatında bozulmamış birisi değilimdir. Amma ayrımsız dünyaevi çatısı altında birleşiyorsak gür günde bile çığlık günde birlikte birlikte koyulmak ve var olan şeylerimizi paylaşmamız gerektiğini düşündüm.

ÇALIŞMAMA CEVAZ VERMEDİ

– Maddesel olarak kayıplarınız büyük müydü?

Epey sene sahneden kazandığımı eve, arabaya ve mücevherlere yatırmıştım. Önceki evimi bilahare arabamı ve saatlerimle pırlantalarımı kaybettim. Sattıklarımla benzeri eş elan satın alabilirdiniz yani. Tıpkı süre çalışmadım çalıştırmadı zat dahi çalışmadı. O büyüklüğünde ayrıntılı süre çalışmayınca sili güvenimde yoktu.

– Saf güveninizi kayran şey neydi?

Sürekli bağırarak konuşan benzeri koca var. Hangi söyleseniz gazaplı cevaplar veriyor ve üzerinize yürüyor. Evlendiğimizin ikinci haftasında başladı. Bu bağırışlar.

– Çaba gördünüz mü?

Aynı insanın daim yerine evde size bağırması ve üzerinize yürümesi sizi aşağılaması birlikte ayrımsız şiddettir.

KIZIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

– Kızlarınızı bu kavgalardan bittabi uzak tutuyordun ya üstelik tutabiliyor muydun?

Tutamıyordum onlarda bunlara tanık oluyordu malesef. Kızımın psikojisi bozuldu.

– Mademki sizi rencide edip aşağılayacaktı, sebep evlendi sizinle?

İşini kaybetmiş hayatını kaybetmiş, hayatı boyunca babasının desteğiyle ayakta durmuş tıpkı adamdan bahsediyoruz. Emre, bir sürü şeyini kaybetmiş aynı adamdı. Amma onu da suçlayamıyorum zira onunla evlenmeyi seçen bendim.

– Evlilik yapmak yerine hastalık sorunlarını hal yolunu seçmedin?

Bende ocak boşluğu var. Ben bu boşluğu kaçınan adamlarla evlenerek kapatmaya çalışıyorum.

– Bu durumları yaşarken hiç asıl ve babanıza “Sizin yüzünüzden hakeza oldum” diye onlarla yüzleştiniz mi?

Annem mesela beni evine sokmadı. Annem babam 9 aylıkken ayrıldılar. Beni babaannem alıyor yanına. Annem ve Babam 2. evliliğini yapıyor. Evlendikleri 2 adam dahi beni hayatlarında istemiyor. Bende babaanne ile büyüyorum. O eksikliklerimden çevre kavisli evlilikler yapıyorum.

–  Maddi bindi veriyor muydu aileniz?

Babaannem baktığı amacıyla babam elbette bindi oluyordu. Maddi sıkıntı tek çekmedim amma maatteessüf manevi sıkıntılarımdan sakil yaralar aldım.

TEK BAŞIMA KIZLARIMI BÜYÜTÜYORUM

– Şair Orhon’un kızıyla arası şüphesiz? Onunla bile bu sorunları yaşıyor musunuz?

Şair, Kıbrıs’a yerleşti ve orada evlendi. Şu anda kızıyla metanetli ilişkin değil. Elhak ego Şair’dan boşandığım günden bu yana hiçbir maddesel bindi görmedim kim. Bir Tane başıma büyüttüm kızımı şimdi üstelik Masal’ı bir tane başıma büyütüyorum.

–  Ozan Orhon ile Emre Matraş’ı karşılaştırırsanız hangisinin babalığı daha yavaş basıyor?

(Gülüyor) Maalesef aldatma birini vur ötekisine durumu var. Babalıkları üzerine ikisi bile sınıfta kalıyor.

– Eşlerin illet sizden boşandıktan sonraları babalıktan üstelik feragat ediyor acaba?

Rical hayatlarına tıpkı kadın aldıktan sonradan çocuklarını unutuyorlar. Bunu kişi babamda birlikte yaşadım. Çocuklarıma bakınca bile demincek onlarda dahi bunu görüyorum.

– Peki, bu son boşanma sürecinden sonraları değişime uğradığınızı düşünüyor musunuz?

Değişim süreci değil amma olgunlaştım. Ve büyüdüğümü hissediyorum. Imdi eskisi üzere yaşadıklarım canımı acıtmıyor.

EVİMİN HERHANGI BIR TARAFINDA KAMERALAR VAR

– Çocuklarınıza bakınca “Acep benimle aynı kaderi onlarda mı yaşayacak” dediğiniz oluyor mu? Korkuya kapılıyor musunuz?

Bir Numara korkum çocuklarım evet benim yaptığım hataları ve kavisli evlilikleri seçerlerse. İkinci korkum evet ego ölürsem kızlarıma kim erbap çıkacak diye niteleyerek korkuyorum. Çünkü kimsenin 5 an sonradan ne yaşayacağının garantisi bulunmayan. Arkamı döndüğümde evet benim çocuğumun başına tıpkı özdek gelirse diyerek endişeleniyorum. Evimin rastgele yerinde bu yüzden kameralar vardır.

ALBÜM HAZIRLIĞIM VAR

– Yeşim Erçetin albümleri olsun kostümlerine ve kliplerine şişman nukut yatırıp hayal çalışması yapmasına karşın bozukluk istediği yerde değil?

Esasen 2009 yılında istediğim yere birkaç kalmıştı. Albümleri tutmuş insanların sahne almak istedikleri yerlerde fon alıyordum. Haddinden Fazla güzelce şarkılar yakaladım. Ama ego işime değil kendimi sülale hayatına henüz çok ağırlık vererek işten geri kaldım.  Sakat işlerime bakıyorum radyoda 2. sıraya büyüklüğünde sâdır şarkılarım vardı. İnsanlar elan önce mankenlik yaptığım üzere ön yargı ile bana yaklaşıyorlardı. Oysaki 2 yıl süresince sahnede çalışkan takat sınırı sergiledim. Antrparantez bire bir de bağımlı bazen insanlar yerlerini sağlamlaştırmışlar ve dostlarını arayıp “Yeşim Erçetin şarkıları çalmayın. Desteklemeyin” diyorlar.

– Kullanılmamış resimlik üzere çalışmalar var mı?

Albüm değil ama single yapacağım. Adnan Fırat’tan güzelce bire bir melodi aldım. Ama Gülşen’den yol kabul etmek istiyorum. Fiyatları biraz belgisiz olduğu üzere makul zamanı bekliyorum.

Bir Cevap Yazın