Yeşim Salkım’dan teklifsizce itiraflar!…

Yeşim Salkım’ın Vatan’birlikte yayınlanan röportajı…

Yeni şarkının sözleri senin şu anki ruh halini anlatıyor sözde.

Mahsus kendime söylüyorum şarkıları. Hayatım ayrımsız bumerang! ‘Anormal Gökçe ’dahi de hakeza olmuştu; Güçlü ile ayrılığımıza balya gelmişti, oysaki şarkının alakası birlikte yoktu. ‘Unutursun Gönlüm ’, insanoğluna söylenecek sunma adamakıllı şeylerden biri. Adam vasıtasıyla toprağa verdiği kişiyi bile 40 günde unutabiliyor. Yani bildirme yakının, hayvanın, yeryüzü merkezine yetiştirdiğinden bile vazgeçiyorsun. Seçkin geceleyin öleceğini kasten uyuyan ve seçkin sabahleyin öleceğini düşünülerek uyanan tıpkısı eş var. Biz rastgele şeyi unutabilen varlıklarız. Ayrıca araştırma yapılmış; insan unutma odaklı ama sakat küsurat işler hiç unutulmuyormuş. O yüzden, aynı şeyi tahsis etmek çok önemli.

Yara yaptı deriz evet…

Bunu kuşkusuz anlamışlar biliyor musun? Ilkokul birey tıpkısı restorana gidip değişik siparişler veriyorlar. Garson bunları yazmamasına rağmen, hepsini umum getiriyor.

Sonra içlerinden biri bu büyüklüğünde şeyi nasıl hatırladı diyerek alçalma edip idraksiz dönüp soruyor. Garson bile diyor ki: “Zira seçkin siparişi tamlık aldım.” Evlilik de hakeza tıpkı şeymiş, doğru oluyormuşsun. Aha, o noktadan sonra fedakarlık ve fedakârlık gerekiyormuş.

O ant seçme şeyi hep natamam çoğaltmak mı lazım?

Sezen ’in dediği gibi geldim sakat, gittim sakat (kahkahalar)…

‘Şehrin Işıkları ’ şarkın bana itici gelmişti. Nasıl gitti, beğenildi mi?

‘Şehrin Işıkları ’ çok film müziği tadında bire bir şarkıdır. Ego onu etkin, kıpırdak kadınların şarkısı olsun istemiştim. “Biliyorum ki sen çıktı benim değilsin” diyen tıpkı kadının şarkısıydı. Haddinden Fazla sevildi, radyolar günde 12 nöbet dönüyorlar.

Bakir gidiş daha Yeşim havasında.

Elan benim tarzım, henüz yunak. Asıl, eylülde çıkaracağım liyakatsiz bir üzüntü var. Bak o ağız ağıza tıpkısı eş şarkısı..

Anneme, kızıma kime okuduysam dinlerken ağladı. Kadınların süresince bütün natamam artan çokça hususi aynı kalp vardır, gidiş onu anlatıyor. Sözlerini de Habil (Ceylan) yazdı. Demin adını söyleyemiyorum zira biliyorsun çabucacık çalıyorlar. Tam 90 ’lar tadında tıpkı yır oldu.

Canım haddinden fazla acıyor!

Temas ihtilaf bire bir zayıf. Ama bu kere canım haddinden fazla acıyor! Yaşadığım ameliyat bile beni haddinden fazla değiştirdi. Hayatın çabucak benzeri esas vabeste olduğunu gördüm. Ameliyatın iki kamer peşi sıra bu boşanma oldu. Ben kırıcı benzeri cerrahi müdahale geçirmiştim, o sırada Melik evi ayrılma etti.

‘Evde badi ve yavruları kabilinden geziyoruz ’

Neler değişti hayatında?

Ne çok dost arkadaşım varmış onu gördüm. Arayıp gelelim yahut sen bize gel dediler. Temsil Nilgün Belgün ve Ayşegül Aldinç arayıp nasılsın diye sordular, maneviyat oldu…

Ben anca benzeri ruh fos ile klip çekemezdim. Sen elbette yapabildin?

Benim benzeri karı olarak şöyle aynı sorunum var; kendimi koyveremiyorum. Ağlayamıyorum, dağılamıyorum. Oysa, ego aşktan çözülmek ve sürünmek istiyorum. Gözlerimin şişmesini istiyorum. Ego bekâr kaldığımda duvarlara bakıp ağlıyorum sonradan yüzümü yıkayıp evden çıkıyorum. Bana kaygı yarıyor. Bak Zuhal Olcay ’a, ona bile tasa çokça yakışır.

Kendi kendinle diyalog ve sorgulama içine girdin mi?

Yok onu yapmıyorum. Biz zaten kaybetmişiz; bu pazar bitti. Elan incitici hangi olanaklı? Henüz da deşmeye ister var mı?

Tıpkısı daha anlaşma ihtimali hiç namevcut mu?

On Paralık balaban konuşmayayım amma baskı. Çıktı, Hakan ’ın da kendine kurduğu ayrımsız hayatı var. Gelişigüzel 15 aktarılma tatile gittik.

Saygımızı hiç kaybetmedik, ha amma daha çok eş ve eş değiliz. Tıpkı henüz dümbelek döner kebap miyiz? Bilemem, bu hangi kadar dokunaklı çektiğinle orantılıdır. Bizim de çocuğumuz var, sonsuz görüşeceğiz. Ihtimal yıllar sonradan bire bir dönüş birbirimizin gözlerinin içine bakıp, evet tığ niçin boşandık üstelik diyebiliriz. 25 yıl sonra tıpkısı araya gelen çiftler biliyorum.

Evet da hiç gelemeyebiliriz. Bunu ifade etmek üzere haddinden fazla erken. Çünkü ego neyi planladıysam yukarıdaki bana bütün güldü! Tığ demincek konuşurken birlikte onun senin amacıyla benzeri hesabı, kitabı vardır. Çıktı kızım gelip “Asıl ferda şunları şunları yapalım mı?” dediğinde, ego de ona “Sabahleyin ola hayrola” diyerek yanıt veriyorum.

İkiniz da dizilerde oynuyordunuz. Bu yoğunluk mu sizi uzaklaştırdı?

Yoğunluktan anca ayrımsız madde olmuyor. Birbirini derk tahammülünün bittiği devir, ayrımsız iş bitiyor.

‘Çok koptuğunu göremiyorsun ’

Hakan ile boşanacağınızı duyunca dizge yadırgatıcı oldu. Hastalık ayrıldınız?

Biz de beklemiyorduk. Inan bana bozukluk boşandık ben da bilmiyorum!

Apayrı biri namevcut sanırım...

Bildiğim kadarıyla yok. Boşanmayı Hakan istedi, ego birlikte evet dedim. Neden diyerek sordum ama benzeri yanıt alamadım. Eş ayrılığı adlandırır evet, eş üzere ise bitmişse bitmiştir.

Peki bu ayrılığın gelişini tek mi hissetmedin?

Hissettim biraz amma tekrar dahi bilemiyorsun ki. Bundan üç yıl ilk da hakeza ayrımsız el dönemden geçmiştik. Rutine giriyor hayat ve sen fazla koptuğunu göremiyorsun.

‘EVLILIK TEKDÜZE BIRE BIR ÖNSEZI ’

Bazı insanlarda dünyaevi süresince tahammülleri tek bitmiyor. Nedir sence sırrı?

Bence onlarda bile bitiyor ama bitmiyormuş üzere yapıyorlar. Cebren üstelik olsa bitmeme ettiriyorlar. Çünkü hiçbir çiftin 20 yıl süresince bir coşku, bire bir duyguyla birbirlerine bakabileceğine inanmıyorum. Koca doğasına yeraltı tıpkısı husus bu. Insan yenilenmeyince bunalıma giriyor. Evlilik ise monoton tıpkısı kalp. Bence hayatın ayrımsız sırrı bulunmayan.

Bir Cevap Yazın