Yiğit Endişe: ‘Erdoğan amacıyla ölürüm’

Namına atfedilen “döndü” sözlerine izah getirdi. Keder “Bugün Erdoğan üzere cavlamak gerekirse ego ölürüm. Benim kadar milyonlar var.” dedi.

Başvekil Başdanışmanı Alp Keder kullanılmamış görevi sonrası ilk defa ekranlara artık. Mehmet Yüce Önel’in A Haber’üstelik sunduğu programa katılan Endişe, yeni göreve getirillmesini hakeza yorumladı.

Keder “Başbakan’ın takdiri ve Allah’ın kısmetiyle bu nasıp gerçekleşti. Artık geçmişe çevrilmiş çok söylenecek tıpkı öz yok.” dedi. Programda “Bazı Alman ve İngiliz eser kuruluşlarının bana saldırmasının ardında ayrıksı nedenler var.” diyerek, bir zamanlar Hürriyet’in attığı”Tayyip’e şok ceza” manşeti gösteren Endişe “Erdoğan’a kocabaşı üstelik olamaz diyen yabancı medyanın Alp Keder’a de saldırması gayet alışılagelen” ifadesini kullandı.

Ortadoğu topraklarına mevrut liderlik fırsatının 150 yılda benzeri geldiğini rapor eden Keder, Türkiye’nin akıbet dönemdeki projelerinden galeyan duyulması gerektiğini anlattı.

Keder, Türkiye’de son dönemde yapılanların gençlerin umrunda olmamasını eleştirdi. Bunun arkasında medyanın fikirleri itibarsızlaştırması olduğunu söyledi.

Medyada güç biçimde karapropaganda olduğunu anlatan Endişe, zat üzerinde üstelik ağır cüretkâr olduğunu kaydetti. Endişe mezara konduğu güne kadar doğru söyleyeceğini söyledi.

IMF anlaşmasını sabaha büyüklüğünde düşünüp imzalamayan, ölmeyi hücre düzlük bir liderin ülkenin kaderini değiştireceğine inandığını tabir fail Keder, zat ferdî tarihindeki kırılmayı dahi anlattı.

Vatan gazetesi döneminde yazdıkları hatırlatılan Endişe “Ego genişlik şişman medyanın genişlik tepesinde arz aşkın maaşı alırken neden bırakıyım. Herkesin bir aydınlanma dönemi evet. Ben içre bulunduğum yapının pekâlâ benzeri çatı olduğunu anlaya anlaya bu noktaya geldim. Tığ da zamanında kandırılmış olabiliriz. Âdem düşündükçe gördükçe bunların farkına vardıkça durduğu yerde duramıyor. Zaman Erdoğan amacıyla ölmek gerekirse ben ölürüm. Benim kabilinden milyonlar var. 2008 yılında IMF’yi kovduğu ahit benim için elzem şef oldu” dedi.

Bulut “170 sene sonradan bire bir liderin çıkıp mali esareti bitirmişse ego ölmeye hazırım” diye niteleyerek sözlerini gene etti.

Makamın eke olmadığını yaşananların tıpkısı halas savaşı olduğunu ve Erdoğan’ın “dedemin boynundaki” prangayı çıkardığını” belirten Keder Dürüst Parti’nin ekonomi politikası olmadığını kanıt fail edipler olduğunu herhangi bir şeyin Eksiksizlik Derviş’in icraati olduğunu eleştirdiğini söyledi.

MİLLİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın