Yıldırıcı Misyon Yerinde öldürüldü!..

Vatan’da kayran kayran habere bakarak Diyarbakır’ın Talih ilçesinde Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği olaydan ilk durdurulan taksinin içinden keskin ederek 2 polisi şehit fail teröristlerle ilgili balaban bilgilere ulaşıldı. Teröristlerin, terör örgütü PKK’nın bilgisizlik yapılanması olan YDG-H (Vatanperver Demokratik Cahillik Harekâtı) üyesi Mahsun Gürkan ve Garaz Uygun olduğu belirlendi.

ÖZEL EĞITIM ALDILAR

İki teröristin Uğur’da polisi garaz aldıkları saldırıdan ayrımsız çağ ilk birlikte Bağlar ilçesinde parafin Toros’la gelip, 3 polisi yaraladığı tayin edilmişti. 3 polisin yaralandığı olayda Amaç Yakışır’ın kardeşi olan Süleyman Reva öldürülmüştü. Süleyman ve Hedef Yerinde ile kuzenleri olan Mahsun Gürkan’ın Lice kırsalında hususi zırh ve suikast eğitimi aldıktan bilahare YDG-H’de görevlendirildikleri belirlendi.

KAÇARKEN 3 KURŞUN YEDİ

Elçi’nin hayatını kaybettiği hücum sırasında dertli namına kaçan teröristlerden Garaz Reva’ın öldüğü belirlendi.

Fenomen takkadak sivil polislerin mümasil mesafeden keder ettiği Yerinde’ın çiğin ve karın bölgesine 3 kurşun çıkıntı ettiği, trap ve barikatların kurulduğu bölgeye akla yatkın yanık olarak kaçan Reva’ın öldüğü bilgisine ulaştı.

Uygun’ın cesedinin Sur’daki teröristlerin elinde olduğu öğrenildi.

Kuzeni Mahsun Gürkan’ın ise gaileli olduğu değerlendiriliyor. beraber Uygun’ın kardeşi N.Y., kuzeni O.Y. ve arkadaşı M.E. gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın