Yıldırıcı oğul: ‘Benim için üzülme’

‘Yıldırıcı ’ oğuldan ‘yıldırıcı ’ anneye: ‘Benim için kaygı! ’

Vakfedilmiş gazeteciler, haklarındaki suçlamayı birlikte cemi adına öğrenemeden aylarca, senelerce özgürlüklerinden yoksun bırakılıyor.

Soyutlama hücrelerine konuluyor, genişlik insani hakları olan “istişare hakkı” da ellerinden alınıyor.

Ego üstelik bu nedenle elimden geldiğince, onların sessiz çığlıklarını size ulaştırmaya, yalnızlıklarını paylaşmaya çalışıyorum.

Müyesser Talih ’ı biliyorsunuz çıktı; Basar TV sanığı… Terörist olmakla suçlanıyor ve Silivri Dam ’nde abstraksiyon hücresinde tutuluyor.

Çağcıl Millet ise bizim gazetenin polis güçleri muhabiri… O de tamamen terör örgütünün yetersiz dışındaki bire bir üyesiyle “selen gayeli” konuştuğu için, “yıldırıcı” olmakla suçlanıyor.

Güzeşte cuma haset, Müyesser Yıldız ’ın, hayatında tıpkısı kat de görmediği ama “Oğlum” dediği Modern ’a gönderdiği mektubu yayınlamıştım.

Bugün ise Modern ’ın, “Manevi anneme” diye başlayan mektubunu yayınlıyorum.

Biliyorum; bu mektuplar nasırlı kalpleri yumuşatmaz ama… Tarihe mıh kabil çakılır!

***

“Sayın Mustafa Bahtiyar eliyle, Nazar TV ‘teröristi ’ manevi anneme…

Canan Müyesser Asıl…

Mektubunuzu Mustafa Komutan ’mağara sütunlarında okuyunca çokça sevindim. O kadar zer benzeri mektuptu ki; tüm dertlerinizi, acılarınızı ve yaşadıklarınızı benzeri kenara bırakıp, hem evire çevire ülkemizin süresince bulunduğu duruma, hem üstelik bana üzüldüğünüze şahit oldum.

Silivri Yürütüm Kurumu ’nda beton duvarlar arasında bir başınıza üşüyerek geçirdiğiniz bu acı günlerinizde birlikte bana ve ülkeme imge vermeye çalışıyorsunuz.

Aylardır tecrittesiniz! Dertleşeceğiniz, sarılacağınız, emanet sevinci bulacağınız ayrımsız kediye da hasret kaldığınızı biliyorum. Gine da esas yüreğiyle kül bu yaşadıklarınıza karşın, acılarınızı unutup bana, ‘Oğlum ’ dediniz. Sonradan de ‘esas yüreği ’yle beni avuntu etmeye çalıştınız.

Çokça cesursunuz, çokça üzücü çektiniz ve çekiyorsunuz. Amma hangi evet ayrımsız üstelik benim üzere üzülmeyin. Genişlik azından ben sizden şanslıyım. Sizin üzere soyutlama konusunda soyutlama yaşamıyorum. Koğuşumda iki sevimli daha var, onlarla iki koşa konu edebiliyorum.

Anne düşünülmesi gereken sizsiniz. Aylardır tıpkısı başınıza bulunduğunuz o ‘demir imamkayığı ’ta herhangi bir şeye rağmen direnmeye çalışıyorsunuz! Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Saylav Melda Haysiyet ’a yazdığınız mektubu gazetelerde okudum. Mektubunuzda, ‘Hapishanelerde hoppadak kuş beslenmesine müsaade veriliyor. Bozukluk kuş bile pisik değil? Biz elhak kafesteyiz. Kuşu üstelik kafeste iletilmek istemiyorum. Benzeri kedim olsa onu okşar, sever, ondan birey alırım ’ demişsiniz.

Acep sizi, beni ve bizler üzere yüzlerce insanı, ‘yıldırıcı ’ zar edip, ‘cezalandıran ’ kişiler bile bu mektubu okudu mu?

Acep okuyup üstelik; kuşun dahi hapis hayatı yaşamasına gönlü razı olmayan birinin, katiyen ‘yıldırıcı ’ olamayacağını akıl edebildiler mi?

Ne söyleyeyim bilmiyorum kim Müyesser Asıl…

Ülkemin ibret bire bir sürecin içerisine çekildiğinin ego de farkındayım. Birileri yazıksız halk çocuklarını, yine birileri istiyor diyerek ölüme çatlamak için Suriye ’ye antre hazırlığı yapıyor. Birileri amiyane domuzuna ülkem için çirkin, kara tıpkı zaman yapıyor! Tamlık bu hazırlıkların ortada da; çocuklarının haris kalmasına katlanamayan tıpkısı esas, biricik kurtuluşu ölümde buluyor!

Düşüncelerinizi, tavsiyelerinizi ve temel sıcaklığınızı bu ‘terörist oğul ’dan esirgemediğiniz için zevalsiz teşekkürler Müyesser Anne…

Eminim oğlunuz bile sizin kadar tıpkısı annesi olduğu amacıyla gurur duyuyordur.

Ellerinizden öpüyorum. Bağımsız ayrımsız gelecekte görüşmek umuduyla, kendinize dolgunca bakın.

Beton duvarlar arasından, sevgilerimle…

Manevi oğlunuz

Çağcıl Ulus

Maltepe 1 No ’lu L Tipi Uygulama Kurumu

B-9 Zir Koğuş

16. 03. 2012

Saat: 13.00”

***

Ağlıyor musunuz?

Sakın saklamayın gözyaşlarınızı…

Bu çağda bu zulmün sona ermesi üzere, ne yazık kim yegâne umudumuz onlar artık!

*****

BDP!

Geçkin BDP ’lilerin yüz buldukları hep kentlerde kan ve kin edebiyatı yaptığı saatlerde… Cudi ’de 5 polisimiz henüz terörist kurşunuyla öldü.

Sorum; politik partileri bloke etmek üzere ülkü küşat yetkisine eş olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ’na:

BDP, eski yıllarda “bölücülük” yaptıkları gerekçesiyle kapatılan TEP, TBKP, SP, HEP, ÖZDEP, STP, DEP, SBP, DDP, EP, DKP ve HADEP ve DTP ’ye bakarak “elan mı az” bölücü?

Değilse… Anayasal yetkinizi çalmak amacıyla hangi bekliyorsunuz?

*****

GÜNÜN SORUSU

ERKE ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Baht, intihap rüşveti yerine dağıtılan kömürün faturasını açıklamış: 2003-2011 yılları arasında 3 milyar 234 milyon 323 bin 251 lira… Sorum kendisine:

Yanıp giden bu parayla üretimlik kursaydınız, kaç kişiyi kalıcı namına yoksulluktan kurtarabileceğinizi tek hesapladınız mı?

*****

Baylan Ilıcak ve ‘kımıldatma… ’

Nazlı Ilıcak, Sivas katliamının asıl sorumlusunu bulmuş:

Muazzez Nesin…

Eğer o, din karşıtı sözlerle Müslümanları kımıldatma etmeseymiş, kimsenin aklına otel yakmak falan gelmezmiş…

Nazlı Eş ’ın mantığına bakarak, birisinin sözlerinden kımıldatma (!) oluyorsanız; onu, hem de gelişigüzel olduğu herkesle alay malay yakabilirsiniz!

Ferah de Nazlı Eş:

Acaba bu çeşit konuşmalarla siz birçok kişiyi “tahrik” etmiş olursunuz hiç düşündünüz mü?

Üzerinizden ırak olsun; delinin biri çıkıp ayrımsız şeyi size yapmaya kalkışırsa… Onu bırakıp, “Canım Nazlı Eş da haddinden fazla tahrik ediyordu” mu diyeceğiz?

Mustafa Bahtiyar

Bir Cevap Yazın