Yılmayan Erdoğan’dan Uca Ağaoğlu peki mu?

Yılların solcusu olabilirsiniz… Ağzından çalışma, akreditasyon, adalet, sömürü söylemlerini düşürmeyebilirsiniz.

Buna karşın kapitalizmin kalelerinden biri olan bire bir bankanın reklamında dahi oynayabilirsiniz.
Önceden önceden söyleyeyim benim bunların hiçbirine itirazım bulunmayan…

Zira sanatçıların sağlık kapısıdır reklamlar. 

Ama bunca yıldır Yılmayan Erdoğan ’ı strateji fail biri adına “Becerikli, yakıştı mı bu gelişim sana?” demeye hakkım var sanırım.

Onun üzere aynı sanatçının bu kadar niteliksiz ve amiyane bir öyküye kendinden tek molekül katmaması olacak husus değil…

Senaryo önüne gelince hastalık elinin tersiyle itmedi diye irtical edemiyor kayırıcı.

Dahi tıpkı alanda beygir koşturan Çokluk Yılmayan gibi bir örnek uğrunda dururken. Cem ’in reklamlarından zeka fışkırırken burada yaratıcılığın ‘y ’sini, Erdoğan ’ın ‘e ’sini göremiyoruz.

Mirkelam ’ın şarkısı derseniz; o birlikte bu lümpenliğe cümle harmoni sağlamış.

Doğrusu çokluk, çarpmaya hayatım boyunca kıl olmuşumdur; buna bire bir dahi Yılmayan Erdoğan ile Mirkelam eklendi demin. (Yabancı bire bir bankanın ülkem insanına cem çarpmadan fazlasını öğretmeye kalkışması ayrı bir yazı konusu evet ya, o üstelik ayrı…)

Kahverengi ceketi ve Yüce Ağaoğlu tavırlarıyla, yeryüzü akılda kalan cümlesi “Hadi bakalım” olan bu reklamda hangi akla hizmeten oynadı anlayabilmiş değilim…

Yoksa memleketin çokbilmiş adamın bu kampanyada 10 saniye görünmesinin nedeni, Kelebeğin Rüyası ’nın Oscar harcamalarından aldığı mali darbe mi?

Çünkü etrafta filmin Hollywood ’taki lobi masrafının en birkaç 2-2,5 milyon doları bulduğu söyleniyor. Galiba o reklamlardaki finansçı ilk Mükremin Abimize lazım…
Bölüt para olmuş sanatçılar reklam tekliflerini akseptans ederken iki posta düşünmeli.
Belki işin ucunda haddinden fazla dünyalık var amma değişik ucunda üstelik senelerce uğraşıp ortaya koydukları imajı yerle düz gitmek var. Hadi gel bile ayıkla deminden pirincin taşını.

İZZET ÇAPA / ÖZGÜRLÜK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın