Yılmaz Özdil ‘Vız dirimsel Tırıs gidersiniz’

Özgürlük gazetesi yazarı Yılmayan Özdil, Soma’üstelik ölen işçiler amacıyla Ahali TV’dahi “müstehaktır” sözlerinin peşi sıra gelen tepkilere köşesinden karşılık verdi. Özdil, “Dünya tarihi sizin kadar terbiyesiz ayrımsız iletişim araçları kadrosu görmedi” dedi.

Yılmayan Özdil‘in Hürriyet gazetesinde “Taşeron” başlığıyla yayımlanan (18 Mayıs 2014) yazısındaki “Not” bölümündeki açıklaması şöyle:

“Susalım, pısalım, yazmayalım diyerek iftira üzerine iftira atıyorlar, kendi söylediklerini bize dünyalık ediyorlar, sakalından utanmayanlar tescilli yalanlarıyla ki vurduya gidelim diyerek uğur gösteriyorlar. Topluca karşılık veriyorum… Dünya tarihi sizin büyüklüğünde ahlaksız ayrımsız medya kadrosu görmedi, biz sadece ağabey oynarken diz çökeriz, vız sağlık tırıs gidersiniz.”

Taner Yıldız’dan tepki

Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Taner Nasip, Özgürlük yazarı Yılmayan Özdil’in, “YANLIŞSIZ Fırka’ye o verdikleri üzere o işçilerin ölümü müstehaktır” sözüne sert reaksiyon gösterdi. Talih, “Ego 76 milyonun dertli olduğunu söylemiştim ama, 1 kişiyi bu sayıdan çıkarın. Tığ basının hür olmasını istiyoruz ama, buna ne diyebiliriz” dedi.

Şans’ın o sözleri:

“Haddinden Fazla bindi görüyoruz, çokça eleştiriler de alıyoruz. Ancak zaman bir eleştiri var kim bu kısmına dayanamayacağım arkadaşlar, Tıpkısı âdem diyor kim, “Bunlar Yanlişsiz Fırka mitingine gittikleri için, bunlar müstehaktır” diyor. Ben 76 milyonun gaileli olduğunu söylemiştim ama, 1 kişiyi bu sayıdan çıkarın. Ben buna çıktı tek öz söyleyemiyorum. Böyle benzeri insanla yanında nasıl çalışılabilir, böyle aynı adamla kuşkusuz tıpkısı düşün beyan edilebilir? Biz basının bağımsız olmasını istiyoruz ama, buna ne diyebiliriz. Ben herkesi 301 insanın cenazesine içtinap etmek göstermeye çağırıyoruz. Böyle tıpkısı kül kabullenemez. Bu kadar birlikte geçersizlik olmaz.”

Yılmayan Özdil’den tartışılan istimara

Soma’dahi 301 işçinin öldüğü afet sonrası Özgürlük yazarı Yılmaz Özdil‘in yaptığı yorum içtimai paylaşım sitelerinde aksülamel çekti.

Ahali TV’üstelik etkili yayına bağlanan Özdil’in, Soma’daki faciayı yorumlarken kullandığı “O işçiler amacıyla bu ilçe normaldir, antrparantez müstehaktır, Türkiye layığını buldu” sözü balaban yankı uyandırdı.

Özdil, hayatını kaybeden işçilerin Başbakan Erdoğan’ın Manisa ve İzmir’deki mitinglerine mal karşılığı katıldıklarını ve Başbakan Erdoğan’a bağıntı gösterilerinde bulunduklarını söyledi ve bu sebepten belde facianın müstehak olduğunu savundu.

Bir Cevap Yazın