Yoga Eğitmeni Akif Manaf üzerine değişmeyen bundan sonra

Milliyet’te düz alan habere bakarak İstanbul Türe Sarayı ’nda mevcut 11. Yoğun Ukubet Mahkemesi ’nde tanıdık duruşmaya 15 yıla kadar cezaevi cezası istenen tutuksuz sanık Akif Manaf hazır bulundu. Duruşmada şikayetçi P. M. E. ’nin üç tanığının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, maznun Akif Manaf ’a akıbet sözlerini sordu.

“KARINCAYI BILE İNCİTMEDİM”

Akif Manaf ağız ağıza arı olduğunu belirterek, “Kimseye uymazlık vermedim. Hayvanlar dokunaklı çekmesin diye tavuk ve balık birlikte yemiyorum. Karıncayı bile incitmedim. Mağduru çokça seviyorum. Şikayeti kıskançlıktan kaynaklıdır. Bana bühtan atışmıştır. Linç kampanyasına maruz bırakıldım” dedi.

Suç ile ilişik hiçbir delilin olmadığını tamlayan Akif Manaf, bu nedenle tarikat ve hipnotizma şeklinde iddiaların ortaya atıldığını belirterek, beraatini istedi.

“ATILI SUÇUN UNSURLARI OLUŞMADI”

Mahkeme “cinsel hamle” suçunun unsurlarının oluşmadığını belirterek Akif Manaf ’ın beraatine karar verdi. Mahkeme “bilerek cerh” suçunun çakılı olmadığını de belirterek Manaf ’ın bu suçtan dahi beraatine değişmeyen verdi.

İDDİANAMEDE 15 YILA BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPSİ TALEP EDİLİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı ’nca hazırlanan iddianamede, P.M.E ’nin şikayeti konusunda soruşturmanın başladığı anlatılıyordu.İddianamede maznun Akif Manaf ’ın “Kalifiye cinsel çevik”, “Cebir kullanarak cinsel saldırıda çıkmak ve yaralama” suçlarından 15 yıla kadar cezaevi isteniyordu.

Bir Cevap Yazın