Yoğurt suyuyla kilolara veda!

CİHAN’da vadi kayran habere göre yoğurdun tiroid sorunlarına bile cevap verdiğini anlatan Sıkıntı, şunları tabir etti:

“Yoğurdun ve suyunun içeriğinde bulunan kalsiyum, protein ve B vitaminleri açlık hissini ortadan kaldırırken, yağ yaktırır. Hücre yenilenmesinde dahi mehabetli görkem oynar. Duruluk öğünlerde hıyar, nane, beş altı kaşık yoğurt ve yoğurt suyu ile yapılan cacık, sağ şekilde kilo verilmesinde yardımcı olacaktır.

Sağlıklı kilo vermenin yanında bedenin formunun korunabilmesi üzere hazım sisteminin durumu çokça önemlidir. Bilhassa tüketilen besinlerin sindirilmesi ve dışarıya atılması, aşkın kiloları önlemektedir. makul besinlerin hastalık olduğu ölme sorunu ile yağlar bedende depolanır. Burada ideal kilogram amacıyla ölme sorunu ile büyük tıpkısı bariyer yerine karşımıza çıkmaktadır. Yoğurt suyunun içre düzlük düz müfit bakteriler ile bağırsak florası dengelenerek, peklik sorunun giderilmesine havari tamam.

Halsizlik, kilogram artışı ve anksiyet gibi sorunlara illet olan trioid derdine da merhem yoğurt suyu. Bilhassa eroin suyu, yoğurt suyu ve beş altı kaşık yoğurtla yapacağınız katık, trioid fonksiyonlarının dengelenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca yoğurt suyu tokluk hissi ile zayıflama programınızda bereketli benzeri seçenektir.

Şeker hastası evet üstelik insülin direnci olan bireyler için yoğurt suyu, natürel çıkar yol görevi görüyor. Dem şekerini dengede epilepsi, bireyin direncinin arttırılmasında berenarı müfit… Antrparantez tokluk hissi ile beraber bireyin henüz aks ve rahat hissetmesine havari oluyor. Yoğurt suyuna nane, kekik ve pul biber kadar ödem sökücü baharatlar ekleyerek, mesafe öğünlerde kendinize hem içimli hem bile enerjik bire bir tedavi sunabilirsiniz.

Fitness, pilates, koşun ve tempolu yol üzere kasları çalıştırırken yoran birçok spor branşında, ekstradan kasların beslenmesi ve yenilenme döngüsüne katkı yapılması gerekir. Yoğurt suyu da ihtiva ettiği B2 vitamini ve doğal whey proteini takviyesine imkan tanımaktadır. Metabolizmanın daha ferah çalışmasını ve adale kütlesini arttırmayı kâm edenler üzere günde tıpkısı çamçak yoğurt suyu apotr olacaktır. Ayrıca benzeri hacim hoşlanma katmayı kâm edenler üzere tarçın, hint safranı ve zencefil kabil hayır baharatlardan akla yatkın tıpkı tarif çıkabilir.

Kap lekelerinin yarattığı beğenilen gaile yoğurt suyu ile giderilebilir. Sabah ve akşam ezanı kalkışmak sureti ile günde iki posta kara yüzlü bölgeye yoğurt suyunu sürerek cildinizin güzelleştiğini görebilirsiniz. Antrparantez koltukaltı kadar kararan bölgelerin temizlenmesi amacı ile de kullanılabilir. Yoğurt suyunun tazammun ettiği vitamin ve mineraller hacet yolları ve böbreklerin temizliğinde deli dolu alengir oynamaktadır. Böbreklerde kum ya birlikte taş problemi yaşayanlar üzere gelişigüzel çağ kem çay bardağı yoğurt suyu yararlı olacaktır.”

Diyetisyen Heves Felaket, yoğurt suyunun başka faydalarını şöyle sıraladı:

“Saç, diş ve kemiklerin güçlenmesinde havari olur. Hazımsızlık ve kanı şişkinliğinin giderilmesinde faydalıdır. Amansız Hastalık riskini alın dulda sunar. Kap sorunları, deri kırışıklıkları ve ten lekelerini geriletir. Kan şekerini dengeler ve tokluk hissi nedeni ile kilo kontrolünü gibi kılar. Keder kolesterolün indirilmesine havari evet. Yorgunluğa ve halsizliğe gani dirimsel. İçerdiği vitamin ve mineral yardımıyla bedene koruyucu tamam. Idrar yollarını temizler. Trioid bezlerinin bereketli çalışmasına imkan tanır.”

Karabulut, ilaveten “Yoğurt suyu, yoğurtlu çorbalarda, incelik için yoğurt suyu kullanılabilir. Cacık ve ayran yaparken akarsu hesabına yoğurt suyu kullanılabilir. Yulaf ezmesi ile gelişigüzel sabahleyin kahvaltılarında yoğurt suyu kullanılabilir. Brokoli ve havuç kabilinden sebzelerin haşlanmasında yoğurt suyu kullanılabilir.” açıklamalarında bulundu.

Bir Cevap Yazın