Yol D haberi imdi o sunacak!

Milliyet’in haberine göre Kanal D’den yapılan izah layıkıyla Mehmet Ali Birand’ın ölümü ile boşalan ve Başkomutan Cebe’nin doldurduğu Anne fen ve 32. Dönem programlarının yıpranmamış sunucusu Birand’ın eski öğrencisi Cüneyt Özdemir oldu. Cüneyt Özdemir, Birand’ın 32. Gün programında yetiştirdiği öğrencilerinden biriydi.

Özdemir, görevine 3 Kasım Pazartesi haset başlayacak.

Cüneyt Özdemir kimdir?

8 Küçük Ay 1970’te, Ankara’da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji’nde, ortaöğretim eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Bildirişim Fakültesi Radyo Göstergeç Bölümünden çıkışlı oldu.

1990’dan itibaren basın işaret kuruluşlarında çalışmaya başladı. 1992’de muhabir olarak çalışmaya başladığı 32. Dönüş bili programında 8 yıl umumi yayın yönetmenliği dahil değişik görevlerde bulundu. 1993’te British Council bursu ile Londra’ya gitti ve multimedya üstüne eğitim bilimi gördü. ATVana haberde Cüneyt’in Büyüteci bölümünü hazırladı, ayrımsız yıl süreyle politika Meydanı’nın yönetmenliğini yaptı.

1996’dan itibaren uluslararası çarpışma muhabirliği yaptı, Lübnan-İsrail sınırında, Şimal Irak’ta ve Afganistan’da duyum ve özel dosyalar hazırladı.

1999’da CNN Türk’ü kuran kadronun içerisinde düz aldı. 2003’te Irak işgalini ilişirilmiş gazeteci yerine izledi ve haberleştirdi.

2000 yılında yayımlanmaya başlanan ve benzeri dönem Soner Yalçın ile birlikte sunduğu 5N1K isimli aktüel olgun ve araştırmacılık programını hazırlayıp sunmaktadır. Izlence yıllar içre, Zer Kelebek, Mahmut Dikerdem ödülü, RTGD ve Çağdaş gazeteciler Derneği eliyle Oradaydım Bildirme Gür Dokümanter Tv Oscarı ve 5N1K CNN Türk TV Oscar ’ı kadar değişik ödüllere müstahak bulunmuştur.

Özdemir, 2011 yılında Zeynep İnanoğlu ile evlendi. Bir bala babasıdır. İstanbul’da yaşamaktadır.

Bir Cevap Yazın