‘Yorgun gezenler’e hususi neşelilik reçetesi!

Takvim’dahi yer alan habere göre muafiyet sistemimizin zayıfladığı kış aylarında enerjimiz üstelik düşer. Halsizlik ve usanç şikayetleri artar. Bu durumu aşmanın ilk koşulu ahenktar aşındırmak aşındırmak, alelhusus da bol bir kahvaltı yapmaktır.

Uzmanlar halsizlikten kurtaran ruh veren gıdaları şöyle anlatıyor:

TURP: Gaflet donör ve ruhsal gerilim azaltıcı tıpkısı besindir. Bu nedenle günde 2 defa tüketilmelidir. Alelhusus akşamları tıpkısı turpu dilimleyip yiyebilirsiniz.

Vücudun gerginliğini alır ve uykunuzu düzenler ve devrisi güne henüz zinde uyanmanızı sağlar.

YEŞİLBİBER: Alelhusus çiğ tüketildiğinde efdal oranda C vitamininden muhit size enerji verecektir. Çokça biber yediğinizde kendinizi canlı hissedeceksiniz.

SALATA: Dönem içerisinde sebze-meyve salatalarını çokça tüketin.

MUZ: Erdemli oranda tel içerir ve toksinlerin vücuttan atılmasına koruyucu olur. Apışık hissettiğinizde tıpkı muz yerseniz güdük sürede kendinizi daha ferah hissedeceksiniz.

ELMA SİRKESİ: Strese ve yorgunluğa bereketli dirimsel. Tıpkı litre suya 3 aşındırmak kaşığı elma sirkesi koyun. 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve yatmadan geçmiş bu karışımdan 2 kaşık amacıyla. Sabah daha ateş parçası uyanacaksınız.

FINDIK: Sebzelerde, fındıkta ve tahıllı ekmeklerde kâin magnezyum size elektrik kazandıracaktır.

BROKOLİ : Yiyeceklerdeki enerjinin hızlı emilimini sağlayan Co-enzim Q10, vücudun ürettiği antioksidandır. Bu enzimin oluşmasını sağlayıcı yiyecekler birlikte brokoli, kahverengi şeker, kepekli ürünler, soya ve fındıktır.

YEŞİL ÖZ: İçeriğindeki antioksidanlar kişiye kendini acar hissettirir. Günde 2 bardak yeşil öz içebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın