Yorgunlukla mücadele diyeti

İnsanlar vücuduyla yorulmalarını ihtimal uyuyarak atabilirler ancak zihnî ya de psikolojik fütur da güdeleme düşüklüğü sonucu birlikte kendinizi apışık hissedebilirsiniz.

Çoğu zaman fütur, alışkanlıklarınız yahut rutinlerinizin takibi ile izlenebilmektedir.

Fiziki himmet, dokunaklı beslenme alışkanlıkları, fert ruhsal gerilim, takı yahut gaflet eksikliği katıksız cesim usanç tetikleyicileridir. Gâh durumlarda ise, bezginlik tıbbi otama müstelzim, alttaki yatan tıbbi aynı sorunun belirtisidir.

Bu uzanım yeterli gaflet uykusu, ongun beslenme, ya birlikte bir düşük ruhsal gerilim ortamından uzaklaşarak rahatlansa birlikte rahatlamanın sorunun geçtiği anlamına gelmeyip doktorunuz vasıtasıyla değerlendirilmelidir.

Enerji düzeyinizi bırakmak üzere koruyucu ve yorgunlukla mücadele ipuçları.

Yorgunluğunuzun nedenini haberi olmak ak yazılı oluşmak demektir. Macerasız beş altı yaşam tarzı değişikliği ile hayatınızın canlılığını namına koyma gücüne sahip olmak demektir. Şayet enerji düzeyinizi artırabiliyorsanız bu değişik yolları deneyebilirsiniz demektir.

Yorgunluk diyeti mücadele önerileri

Günlük yaşamda daha fazla enerji istiyorsanız bu çokça yüce. Mübarek mübarek akarsu amacıyla susuz ayrımsız beden daha beş altı mübarek beden fonksiyonları demektir.

Kafein ile aranızda titiz aynı mesafeniz olsun.  Günde İki veya üç kafeinli içecek (kıraathane, çay veya kolalama üzere) enerji ve zihnî uyanıklığı artırır. Ancak, dokunaklı kafein kullanıcıları (günde en çok şeş fincan evet birlikte bardak tüketilen içecekler) ağırlık, asabiyet ve bağan performansa yatkınlığı artırmaktadır.

Terleme, lerze, hafakan vs. kadar bedenî belirtileri görülebilir.

Başına incitici tıpkısı husus geleceğini düşünme, yavaş olmaktan veya komik duruma düşmekten haşyet kabilinden düşünsel, ancak çoğu kez nedeni belirsiz, tanımlanamayan ayrımsız yüklülük durumu psikolojinizin bozulmasına faktör evet.

Kahvaltı banko atlanmaması müstelzim yol olmalıdır. Gıda metabolizmayı canlandırır ve yakmak üzere vücuda enerji verir. Us yakıtı glikoza dayanır, bu nedenle tahıl yahut kepekli paketlemek gibi karbonhidrat yönünden zengin bire bir kahvaltı yiyecekleri seçin.

Defa atlamayın, çağ şekeri düzeyleri için yiyecek olması gerekmekte. Dolaşma süresince enerji seviyenizi yüklenmek için eğlenceli yemeye çalışın.

Kefaret kazası yapmayın. Karbonhidratı yavaş anlamda daraltmak düşük kalorili diyetler, vücudunuzun ihtiyaçlarına karşılık verecek ehliyetli enerjiyi içermiyor. Azaltılmış azık çeşitliliği aynı zamanda vitamin, mineral elementlerinden eğin mahrum bırakılmamalı.

Sağlıklı beslenin – perhiz ürün, göveri, kepekli gıdalar, bir iki besili benzin ürünleri ve rebabi vücut miktarını artırırken, yüksek yağ, faziletkâr şeker ve faziletli tuzlu gıdaların miktarını azaltın.

Aşındırmak öğünlerine ilgi edin. Günde üç kat kemirmek yemek yerine, gıda alımınızı yayarak şeş mini aşındırmak öğününe yönelin. Bu, daha çakılı çağ şekeri ve insülin seviyeleri ile sonuçlanır.

Ayrıca bu şekilde yerseniz elan gösterişsiz eğin yağınızı kaybettiğinizi göreceksiniz.

Varlıklı gıdalar yiyin, kadınlar alelhusus demir eksikliği (anemi) yatkınlığı yaşarlar. Tehlikesiz rejim, ince kırmızı deri üzere çıpa yönünden ensesi kalın besinler içerir sakıncasız olun.

Yorgunlukla mücadelede gen olan sebep ensiz uyku, evet bile bozuk uyku değildir.

Yeterince uyuyun. Yetişkine gecelik kısaca sekiz saat aymazlık gerekir. Iyi benzeri akşam uykusunu tedarik etmek için vacip değişiklikleri yapın.

Kafein sınırı, haddinden fazla fazla kafein, özellikle akşamları, uykusuzluğa illet mümkün. Günü de ilkokul veya henüz beş altı kafeinli içecekler sınırlayın ve akşam yemeğinden sonraları içkiden kaçının.

Yatakta yatarken uykusuzluk için enli neden sorunlarınızdır. Dinlenmeyi öğrenin. Ayrımlı gevşeme tekniklerini deneyerek ve sizin amacıyla makul olanı bulana kadar – nefesinize odaklanmayı, rahat ayrımsız sahnenin verdiği huzuru düşünün.

Şayet konsantrasyonu kaybediyorsanız sessizcesine güzel tıpkısı bilcümle tekrar edin.  Aymazlık hapları kaçının gaflet uykusu hapları birlikte uykusuzluk nedenlerini ele düzlük tafsilatlı vadeli bir hal değildir.

Yorgunlukla uğraş için Lifestyle önerileri

Sigara dumanı bir nice zararlı maddeler içerir – Sigara içmeyin. Orada sigara içen genelde sigara içmeyenlere göre elan düşük enerji seviyelerine ehil sağlam çokça nedeni vardır – örneğin, oksijen ile glikoz birleştirmek gerekiyor enerjiyi fora etmek beden üzere, ama sigara dumanındaki karbon monoksit kandaki kâin müvellidülhumuza miktarını azaltır.

Fiziksel aktiviteyi artırılmalıdır, fiziki etkinlik, enerji düzeylerini yükseltir, durağan, sedanter yaşam tarzı yorgunluğun bildik benzeri nedenidir. Fiziki aktivitenin vücut ve telakki üzerinde çok ferah etkileri vardır. Minik alıştırma gür tıpkı geceye ve daha gür uyumanıza havari evet.

Eğer elan hareketli tıpkı hayat tarzı sahibi iseniz doktorunuzla konuşmalısınız. 40 gözyaşı beden, obez yahut kronik sağlık sorununuz varsa doktora gitmekte acele etmelisiniz. Yurt zamanınızı sınırlayın. Örneğin göstergeç izlerken ve elektronik beyin kullanma kadar sedanter Özellik bağımlılığı, müfrit etanol tüketimi yahut metal kullanımı yorgunluğu katlayan sağlıksız ve pahal durumlardır.

İşyeri sorunları, mütehammil gelişim, gelişim ve tükenmişlik dahi, aksiyon yerinizdeki çatışmalarda yorgunluğun yer yoğun nedenleridir. Iş sorunları fasletmek için adımlar atın.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın