YouTube’dan yeni tıpkı akış!..

TeknolojiOku’nun haberine bakarak dünyanın bir numaralı video izleme platformu YouTube, beyinli TV dünyasında bakir bir uygulayım bilimi olan HDR (efdal ruhlu antrakt) desteğini sunmaya hazırlanıyor. Serencam olarak 360 derecelik VR videoteyp desteğini YouTube ekosistemine getiren Google, HDR desteğini YouTube kazandırması için VP9 videoteyp kodlama işlevini VP9-Profile 2 standardına yükseltmesi gerekiyor. Kontrol motoru devinin halihazırda kullandığı VP9 kodlayıcısı HDR desteğinden mahrum.

Google, Las Vegas ’ta gerçekleşen CES etkinliğinde bu yıl içerisinde HDR özelliğini YouTube getireceğini açıkladı. LG, Samsung ve Hisense kabil teknoloji devleri da düzenledikleri basın açıklamalarında akıllı TV ’lerde YouTube HDR özelliğini destekleyeceklerini bildirdiler.

Fotoğrafçılık sektöründen uzun bir süredir mergup HDR, akil televizyonlar için elan bakir aynı evolüsyon. CES 2016 etkinliğinde tanıtılan kullanılmamış döl TV ’lerin büyük bölümünde HDR desteği hezel konusuyken, bundan ahir süreçte HDR özelliğinin akil televizyonlar amacıyla bir ölçün haline geleceğini söyleyebiliriz.

Serencam adına HDR, video elektrik esnasında kaka ve münevver alanlardaki kandil bilgisini ayrı ayrı işleyerek henüz degaje tıpkı uzanım yelpazesi vaat ediyor. Bu dahi görüntülerin elan uzun ve realist yansımasını sağlıyor.

Bir Cevap Yazın