Yüce Eyüboğlu: ‘Mehmet Mürtefi Tunceli yolcusu’

MEHMET ALI ERBiL TUNCELİ YOLCUSU

Mehmet Ulu Erbil ’i kelle itaat etmek amacıyla gittiği Girne ’bile ümitsiz ama dinç gördüm…

ERBİL ’İ ÜMITSIZ AMA DINÇ GÖRDÜM

47 ’nci Zer Portakal Film Festivali amacıyla çarşamba günü geldiğim Antalya ’dan bire bir günlüğüne kurtulma edip Yıldız Kıbrıs ’a geçtim. Girne ’deki evvel durağım Rocks oldu. Zira enerjik yayındaki ‘hareket kazası ’ndan sonraları programı yayından kaldırılan Mehmet Yüce Erbil ’mağara kafa dinlemek amacıyla Rocks ’a geldiğini öğrendim. Taksiye atlayıp gittim.

Erbil ’i üzgün, ama tüvana gördüm. “Benim bile Güner Ümit gibi televizyonculuk hayatım biter mi?” kadar tıpkı endişesi yoktu.

Erbil, “35 yıldır televizyonlarda program yapıyorum. Bugüne kadar alevileri rencide edecek bir küçümseme daha çok mı benim ağzımdan? Şeş yıldır evimde çalışan ev- koca alevi. Sunu azından onlar biliyorlar benim alevilere karşı olan sevgimi” dedi. Alelhusus İzzettin Doğan ’ın, “Çığlık niyetinin olmadığını, insanları armağan etmek amacıyla uğraştığını biliyoruz. Sen bile olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda” sözlerinin moralini yükselttiğini söyledi.

Erbil ’e bildirme balaban destek ise Tunceli ’den geldi.

Kocabaşı köye nida etti

Tunceli ’den benzeri muhtar Erbil ’i arayıp, “Bizlere cebin iyi niyetinden yeryüzü siftinlik tıpkısı şüphemiz yok. Senin Kemalist duruşunu, acun görüşünü beğeniyoruz” deyip, onu köyüne davet etti. Erbil, bugün ya üstelik ferda o köyün ‘Gönüllü Muhtarı ’ olan Star Vukuf ’mağara patronu Maksat Dündar ’la alay malay Tunceli ’ye gidecek. Tunceli ’birlikte ‘Ata ’lerin elini öpüp, alevilerin gönlünü algı ve çokça geçmeden baştan ekranlarda olacak. Bundan önce da iki kez canlı yayında patavatsızlık fail ya üstelik ‘hareket kazası ’ geçiren Erbil, sempatikliğiyle kısa sürede insanların gönlünü almayı bildi. Kanaatim o kim bu kez bile öyle olacak ve Erbil, çokça geçmeden ekranlara dönecek.

Ulu Eyüboğlu

Bir Cevap Yazın